jasiu12512

Różnice między Ursusami C-4011-C-362

Polecane posty

Bartollini    1

Ursus C350

Eksportowa wersja ciągnika C4011 z silnikiem o mocy 33 kW. Był ekspotrtowany na rynek angielski.

Jest to chyba najmniej znany Ursus, jest mało zdięć i bardzo rzadko zdarzają się egzemplarze na Allegro.

Za ursusklub.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

55 i 60 nie odróżni się gołym okiem a to dlatego ,ze gdy zakończono produkcje c-355 i rozpoczęto c-360(słyszałem wersje,że przez jakieś 2 lata były produkowne oba ciagniki) w magazynach była jeszcze masa czesci od c-355 a ponieważ wszystkie były kompatybilne z c-360 trzeba było coż z nimi zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak kolega dobrze mówi. U mnie jest C-360 z początków produkcji i w sumie poza silnikiem, mostem, i maska to jest C-355. Taki składak bo nawet przednia oś od 4011 jest.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

obie sa od c-360 widac po wałku

(dolnym) w c-355 jest jeden długi a w c-360 są dwa łączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn7701    0

W pierwszej skrzyni prawdopodobnie górna pokrywa jest od 4011. Są trzy otwory z gwintem zaślepione śrubkami pod ręczny hamulec na linkę taki jakie były w 4011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360    0
Napisano (edytowany)

A czy ursusy c-355 miały okienko w skrzyni biegów?

Edytowano przez 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

To była chyba trochę unowocześniona"40", bo skrzynie ma jeszcze od 4011 silnik może już od 355 albo 360. Nigdy o nim jeszcze nie słyszałem, ale z fotek wynika, że to chyba to <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek555    15

marcin320 mam 60-tkę z 82 na płaskiej osi i mam przednie lampy na rurkach.

Edytowano przez jarek555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Ma okienko w skrzyni. Różnic jest wiele mianowicie. Silnik C360-52KM C355-45 chociaż na moje to mit bo tłoki itd to wszystko to samo.

C-360 a C355

*przednie koła 600-16 a nie 600-18 cali

*tylny zaczep

*filtr oleju

*skrzynia biegów, wałek główny, wałek atakujący i wałek sprzęgłowy są inne

*tylne ciężarki są lżejsze o innym wyglądzie

*zwolnice przełożenie inna ilość zębów na kole zwolnicowym i na półosi

*układ hamulcowy

*przednia oś

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

roznica w mocy wynika pewnie z ustawienia pompy badz rozrzadu

co do roznic to nie ze wszystkimi sie zgodze

kola rowniez 6.00-18, zaczep stary typ, podobny do tego z 4011, os okragla, obrysowki jeszcze metalowe, brak schematu na deklu skrzyni, inny grill, lampy na rurce, z rzeczy wizualnych, ktore na ta chwile pamietam, mozna bylo spotkac w pierwszych latach produkcji 360, czyli lata 76-78/80


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

No do tego czop pod tylnym mostem do którego zahacza się dolny zaczep. A co do mocy to niby zmieniono rozrząd ale co dokładnie to już chyba nikt z nas się nie dowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

c355 osiąga 45 km przy 2tys obr a c 360 52km przy 2,2tys . jest inna dawka paliwa oryginalnie i głównie w tym tkwi tajemnica mocy. A że oryginalnych ani jednych ani drugich praktycznie nie ma to i różnicy w mocy nie ma

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Tutaj jest napisane tak.....http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_C-355 . Ale po tylu latach napraw i przeróbek to faktycznie jedno i to samo.

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Żadnych różnic w rozrządzie nie było oprócz kąta wtrysku w 4011 20 stopni, w C360 24, kto twierdzi inaczej niech wklei jakiś dowód zamiast pisać nie sprawdzone teorie.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

różnice w między ursusem 355 a 360 w budowie i wyglądzei zewnętrznym oraz mocy silnika

 

pomocy chce kupiś 360 a się boje że wkręcą mi 355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

@wojtek161 C355 z przodem na 16 kołach to najlepszy ciągnik z całej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No nie da się zaprzeczyć 355 jest solidniejsza niż późniejsze 360. Pod warunkiem że nie jest dobita lub nie posiada większości części już współczesnej produkcji.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

nie wiem czego się tu bać. wolałbym kupić nawet 4011 byle była w dobrym stanie. silnik i tak po tylu remontach będzie taki sam jak 60 a skrzynia i most pierwszych modeli zrobiona z dużo lepszych materiałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj