marekwoj

zalanie hodowli - urwany smoczek, poidełko

Polecane posty

marekwoj    0

Witam,

 

chciałbym zapytać użytkowników, czy, i jeśli tak, to jak często zdarza się zalanie chlewni, np. z powodu uszkodzenia smoczka czy poidełka.

Znajomy na chlewni miał kran, pewnie już stary i wyrobiony, ale był tak nieszczęśliwie umieszczony, że stale urzędujący w chlewni kot wykorzystał go do przeskoczenia przez okno. No i trochę wody się wylało.

 

Pewnie takich sytuacji może być więcej.

 

Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

z tym to jak sobie pościelesz tak sie wyśpisz :D


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kiedyś u mnie zepsuł się włącznik od usuwacza, zgarniacza linowego. Też kot wyskakując dziurą na liny włączył go po prowizorycznej naprawie. Rozwaliło drzwi do chlewni i dwie uliczki, lina wyrwała się na klorynkach, przepalił się silnik. Dobrze że świnki pouciekały i żadnej nie uszkodziło. Teraz takich prowizorek już nie robie, szkoda czasu i pieniędzy. A że kot włączył pewności nie mam, ale to jedyne wytlumaczenie tego co się stało, innej opcji nie dało się założyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

U siebie w tuczarni mam założone małe żeliwne poidła dla warchlaków. Dopóki świnie są na tyle małe, że wkładają ryja pod smoczek dopóty sprężynki pękają. Potem jak świnie podrosną i naciskają tylko od przodu jest sucho aż do końca tuczu :) Poza tym w takich poidłach nie rozlewają wody.

 

Najlepsze są smoczki z grzybkiem, te są wieczne.

 

Swoją drogą, istnieją urządzenia wykrywające nadmierny przepływ, i automatycznie odcinające wodę. Koszt to kilkaset złotych.

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekwoj    0

Witam,

 

zainteresowało mnie ostatnie zdanie, i nie ukrywam, że chętnie zapoznałbym się z takim urządzeniem. Jeśli masz linka, prześlij proszę.

 

Pozdrawiam

Marek

 

 

U siebie w tuczarni mam założone małe żeliwne poidła dla warchlaków. Dopóki świnie są na tyle małe, że wkładają ryja pod smoczek dopóty sprężynki pękają. Potem jak świnie podrosną i naciskają tylko od przodu jest sucho aż do końca tuczu :) Poza tym w takich poidłach nie rozlewają wody.

 

Najlepsze są smoczki z grzybkiem, te są wieczne.

 

Swoją drogą, istnieją urządzenia wykrywające nadmierny przepływ, i automatycznie odcinające wodę. Koszt to kilkaset złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekwoj    0

Obstawiam, że jaki dobry by nie był, to i tak może się uszkodzić, w najmniej oczekiwanej chwili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Przez ręce mi kilka gatunków przeszło i ten model na prawdę daje radę ..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Ja też miałem taki przypadek że do kojca nalało mi się ze 2tyś litów wody szczęście że kojec był pusty dodam że obora starego typu,kojec głęboki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

posiadam sprężynki do poideł smoczków po co wymieniać całe za kilkanaście zł jak można sprężynke jak co pisać na priv


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj