jarekvip99

Renty strukturalne 2014-2020

Polecane posty

konrad451    3

zgadzam sie z tym co napisal moj poprzednik, jesli komus nalezala sie taka renta to czemu mial jej nie dostac? jego sprawa co robi w swoim zyciu, ludzie jednak sa bardzo zazdrosni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Najlepiej wszytkim jak leci renty dac bo po co pracować. Napiszcie takie podanie może następnym prowie wprowadzą rente dla wszystkich rolników ue jak leci. Zadaniem wsparcia z ue dla rolnictwa jest jego rozwój a nie socjal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Najlepiej wszytkim jak leci renty dac bo po co pracować. Napiszcie takie podanie może następnym prowie wprowadzą rente dla wszystkich rolników ue jak leci. Zadaniem wsparcia z ue dla rolnictwa jest jego rozwój a nie socjal.

hubertus już tu sie nie wymądrzaj bo to jest bdb pomyśł ciekawe jak by renty strukturalnej rolnik nie wziął to kiedy by pole przepisał ?????????????? jak bedzie miał 67 lat??? to młody bedzie miał 40- 45 piękny wiek na start w życiu...... myślenie masz zaje bis te

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To przepisze wnukowi albo sprzeda i będzie miał za co na ekskluzywne wakacje jeździć co roku, o czym na rencie mógłby jedynie pomarzyć. Renty strukturalne to był jeden wielki niewypał i nie znajdą się w nowym budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Niewypał z rentami to był w pierwszym naborze. Dawali każdemu jak leciało i to nie takie małe jak później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knopers    0

witam was czy wie ktoś czy będą te renty strukturalne w 2014 bo mnie szlak trafi mój ojciec chętnie by mi przepisał gospodarstwo w zamian za rente i tak zapierdzielam u niego pomagam mu jak się da a i tak mam biedę bo nic z tego nie mam tyle żę mi opłaca krus jako domownikowi a ja muszę utrzymać rodzinę ,a pracy w moim miescie niema , on tylko myśli ze już nie warto, a poco jak to dziadek i nic nie inwestuje tylko kotwi kase. a jak osiągnie wiek emerytalny to będe miał ze 40 lat i co ku..... mi zostanie życia .a tak to bym się rozwijał z gospodarstwem inwestował itp. a takich osób jak ja jest więcej wiec nie pierdziel ze te renty to niewypał .pozdrawiam :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkowniku knopers jestem w podobnej sytuacji tylko jeszcze bez rodziny. My planujemy przepisać część gospodarstwa na mnie i jakoś będziemy z ojcem współpracować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

witam was czy wie ktoś czy będą te renty strukturalne w 2014 bo mnie szlak trafi mój ojciec chętnie by mi przepisał gospodarstwo w zamian za rente i tak zapierdzielam u niego pomagam mu jak się da a i tak mam biedę bo nic z tego nie mam tyle żę mi opłaca krus jako domownikowi a ja muszę utrzymać rodzinę ,a pracy w moim miescie niema , on tylko myśli ze już nie warto, a poco jak to dziadek i nic nie inwestuje tylko kotwi kase. a jak osiągnie wiek emerytalny to będe miał ze 40 lat i co ku..... mi zostanie życia .a tak to bym się rozwijał z gospodarstwem inwestował itp. a takich osób jak ja jest więcej wiec nie pierdziel ze te renty to niewypał .pozdrawiam :P :P

 

Idętyczna sytuacja jest u mnie z tym że żona pracuje a ja z rodzicami pracuje na 40 ha chciałem modernizować i unowoczesniać gospodarstwo ale ciągle słysze " a na co to " daj se spokój " itp chciałem porobić nowe porodówki dla loch z dozownikami pasz na rusztach z monitoringiem na sektor porodowy ( mamy 40 loch ) około 400 tuczników, widłologie łopatologi wiadrologie miskologie itp prócz trzody hodujemy bydło 8 krów dojnych i 20 sztuk opasów. bykom chciałem porobić komory po 5 lub 6 sztuk i utrzymywać luzem ( mam budynek i niewielkim wkładem finansowym szło by to przerobić) a tak byki i krowy koryta przy ścianie z każdym wiadrem trzeba zapier... na koniec obory i jeszcze pomiędzy nie wchodzić i buch pasza do koryta. Ojciec z mamą to pracocholicy i wszelkie propozycje innowacje odrzucają i mówią że oni nie będą mieli co robić. ale na mnie nie patrzą żona (księgowa)pracuje w dobrej firmie zarabia prawie średnią krajową i nie narzeka. Mamy córkę a w drodze drugie jest dziecko ja już 32 lata na karku i nawet słowa nie mogę powiedzieć odnośnie modernizacji gospodarstwa bo ojciec mi całe życie powtarza że mam mleko pod nosem i gówno wiem i że jak przejme gospodarstwo to nie będę miał co do garnka włożyć, Liczyłem czekałem na te Je.... RENTY STRUKTURALNE a tu kicha Ojciec 55 lata mama 51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Idętyczna sytuacja jest u mnie z tym że żona pracuje a ja z rodzicami pracuje na 40 ha chciałem modernizować i unowoczesniać gospodarstwo ale ciągle słysze " a na co to " daj se spokój " itp chciałem porobić nowe porodówki dla loch z dozownikami pasz na rusztach z monitoringiem na sektor porodowy ( mamy 40 loch ) około 400 tuczników, widłologie łopatologi wiadrologie miskologie itp prócz trzody hodujemy bydło 8 krów dojnych i 20 sztuk opasów. bykom chciałem porobić komory po 5 lub 6 sztuk i utrzymywać luzem ( mam budynek i niewielkim wkładem finansowym szło by to przerobić) a tak byki i krowy koryta przy ścianie z każdym wiadrem trzeba zapier... na koniec obory i jeszcze pomiędzy nie wchodzić i buch pasza do koryta. Ojciec z mamą to pracocholicy i wszelkie propozycje innowacje odrzucają i mówią że oni nie będą mieli co robić. ale na mnie nie patrzą żona (księgowa)pracuje w dobrej firmie zarabia prawie średnią krajową i nie narzeka. Mamy córkę a w drodze drugie jest dziecko ja już 32 lata na karku i nawet słowa nie mogę powiedzieć odnośnie modernizacji gospodarstwa bo ojciec mi całe życie powtarza że mam mleko pod nosem i gówno wiem i że jak przejme gospodarstwo to nie będę miał co do garnka włożyć, Liczyłem czekałem na te Je.... RENTY STRUKTURALNE a tu kicha Ojciec 55 lata mama 51

 

Przestań zapier...lać w gospodarstwie u rodziców poszukaj sobie jakiejś pracy i po miesiacu sami rodzice zrozumieją i powiedzą ze miałeś racje z tym unowoczesnianiem i modernizacja. te pokolenie rodziców to tak już ma pracoholizm we krwi, znam takich co uwazają że od wideł , łopaty i taczek nic lepszego nie wymyslili. Niestety środków na renty strukturalne nie przewiduja po 2014 z jednej strony to szkoda ale z drugiej strony jak patrzę że ci co posprzedawali ziemie dostali renty strukturalne i całe dnie pod sklepem je przepijają

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Kiedyś pracowałem przez rok (zbieraem na wesele bo rodzice powiedzieli że mi nie dadzą bo chajtać to trzeba się po 30 a ja miałem 26 lat i dodam że nie musiałem :wub: po prostu chcieliśmy i wcale tego nie żałuję. Teraz do pracy nie pójdę bo ojciec mi kiedyś powiedział że albo gospodarstwo albo robota, Mam 2 starsze siostry obie ojciec wybudował a w szwagrach to boga widz i pewnie gdybym poszedł do roboty to by to im zapisał albo bóg wie co. pozostało mi się męczyć z widłami wiadrami miskami i taczkami. Podejrzewam że nawet jak rodzice uzyskają wiek emerytalny to i tak będą tyrać ( miałem sąsiada to go rodzina znalazł w stodole martwego z snopkiem w ręku miał 69 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

Jeszcze nic nie wiadomo z tymi rentami no chyba że ktoś ma wtyke gdzieś tam u góry i wie. Ojciec pytał sie w krusie i a agencji to sami nic nie wiedzą kazali być czujnym i się dowiadywać bo może być tak, że będą a potem nie będzie czy jakoś tak nic sensownego na temat nie wiedzieli. Zapewnienie ojciec dostał, że niedługo będzie wiadomo co i jak.Ale jest szansa, że będą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niton    0

Rent strukturalnych w nowym PROW 2014-2020 na pewno nie bedzie - nie zostaly uwzglednione w EFRROW zaakceptowanym przez Komisje Europejska, a panstwo czlonkowskie nie ma mozliwosci dokonywania zmian: http://ec.europa.eu/agriculture/newsroom/155_en.htm Polska moze przeprowadzic co prawda wlasny nabor na renty strukturalne, ale wyplacane bylyby ze srodkow krajowych, ktorych brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Pytanie w imieniu kolegi, czy osoba która przejęła gospodarstwo od ojca który otrzymał rentę strukturalną może przestać płacić krus i zacząć płacić zus (praca na etacie)?

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A kiedy było gospodarstwo przejęte?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Na 100 % nie jestem pewien ale raczej tak -jak mineło 5 lat od przyznania renty str.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może już iść do pracy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Rent strukturalnych nie bedzie tylko cos w "zamian" tzn jednorazowa premia 150% dopłat jakie dostajecie dla osoby przechodzaca na zwykła rente. I tyle w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, trochę pozmieniało się w tych przepisach. Niedawno, bo 11 marca tego roku weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ws. szczegółowych warunków rent strukturalnych. "Rolnicy, którzy otrzymywali unijną rentę strukturalną, po osiągnięciu wieku emerytalnego muszą przejść na emeryturę z ubezpieczenia społecznego." (źródło: portal dla rolników - agrofoto.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adicase3    0

Mam pytanie. Czy jak muj dziadek przepisal mojej mamie gospodarstwo zeby dostac rente struktularno to czy moja mama bedzie mogla mi przepisac te gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dfagroplus60dt
      witam. mam pytanie czy ma ktoś bizon sampo 2020? jeśli tak to gdzie znajdę do niego części? pozdrawiam
    • Gość STIG0013
      Przez Gość STIG0013
      Witam.W moim sampiku padła wentylacja kabiny. Padł silniczek.Szukam i szukam i znaleźć nie mogę,macie jakieś linki do takiego silniczka,albo pomysł na zamiennik.
    • Przez krzysztof045
      Witam, posiadam kombajn Nordic Z140 bizon 2000r. i po długich poszukiwaniach nie mogę znaleść wentylatora do chłodnicy. Czy ktos może wie od czego mógłbym dopasować taki wentylator? Proszę pomóżcie bo dzwoniłem w wiele miejsc i nie mogę nic dostać. Dziękuje za wszelkie informacje..
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj