jarekvip99

Renty strukturalne 2014-2020

Polecane posty

jarekvip99    18

Czy wiecie cos czy te renty beda od 2014 roku? Moim zdaniem bardziej sa potrzebne niz modenizacja gospodarstw na ktorej korzystaja bogaci... bez rent wyjdzie tak ze na wsi beda tylko dziadki bo chyba zaen nastepca nie zostanie i nie bedzie czekal az jego ojciec bedzie mial 67 lat i przejdzie na emeryture bo on wtedy bedzie mial pod czterdziestke albo i wyzej. no i jeszcze mama bedzie musiala osiagnac wiek 65 jesli jest mlodsza bo nie moze przejsc na emeryture jedno z rodzicow nie przepisujac gospodarstwa. musza oboje zrezygnowac a wtedy z jednej renty 800 zlotych na pewno nie wyzyja... Chyba ze ktos ma po50 i wiecej hektarow wtedy moze polowe synowi przekazac a polowe sobie zostawic i zyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

zapomnij ze w nowym budżecie bedzie miejsce na takie dzialanie jak renta strukturalna.juz w poprzednich latach ledwo co znalezni na nia kase. budzet na II filar bedzie mniejszy i moze nawet dobrze nie starczyć na modernizacje


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

lepjej niech dadzą na MR nisz na strukturalną a modernizacja strata kasy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Na jakie modernizację na pęsję dla nich musi starczyć :D na renty nie masz co liczyć jak z mandatów dziurę budżetową łatają to i z tego pójdzie na inwestycje o których nikt nie słyszał <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

w krusie można przejść na wcześniejszą emeryturę więc nie trzeba aż tak długo czekać, ale faktycznie kwoty to są gigantyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Tak, renty strukturalne miały poprawić strukturę gospodarstw (jak sama nazwa wskazuję), a co z tego wyszło?! Ojciec przepisał na syna hektary, syn w mieście pracuje na budżecie, ojciec ziemie nadal uprawia i do tego ma jeszcze stały miesięczny dochód w postaci renty! Tylko polacy idioci mogli coś takiego wprowadzić!!!


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Wg mnie renty strukturalne to przejadanie kasy zresztą tak jak dopłaty dla Euro Rolników którzy tylko zasieją nic nie hodują zbiorą dwa worki zboża albo i nie zachwaszczą przy tym innym pola a dopłaty dostaną to jest zgroza albo gość który ma pole dzierżawi je innemu zbiera dopłaty a tamten się męczy i ora sieje bo co ma robić jak trzeba nakarmić rodzinę a tamten się śmieje zbiera dopłaty z dzierżawy i leży d..ą w mieście.

 

@piotrus19 wiesz nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na wsi jest tak że syn ma ponad 30 na siebie pole a ojciec i tak go nie wpuści na kombajn bo nikt tak jak on nie wymłóci.

Albo inny niby ma na siebie gospodarstwo a i tak senior chodzi i mówi co ma robić.

Tak więc pole na syna a rządy do śmierci ;)

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Ale dla prawdziwego rolnika ( tego z pokolenia na pokolenie) to chyba nie jest źle?:) Po co ojciec w wieku 67 lat ma mieć na siebie gospodarstwo? Jaki syn będzie czekać do 40 roku życia albo i dłużej ( po 40 to już nie będzie młody rolnik już:) :) ) żeby przejąć gospodarstwo?. Ogólnie zamysł był dobry ( szybciej przerzucić własność z ojca na syna) ale jak robili to każdy wie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Ci co mowia ze renty nie to na pewno osoby ktore maja po 100 hektarow minimum i ojciec mu przepisal iles zeby mogl wziasc premie i jemu pasuje bo ma juz swoje ale co maja zrobic ludzie ktorzy maja po 10, 15 ,30 ha? oni musza do smierci robic bo zaden syn nie bedzie czekal do 40 lat zeby mu ojciec przepisal bo co ma robic w tym czasie a rodzina wlasna? chyba ze stary kawaler... modernizacja Wam potrzebna jakby jej wcale nie bylo to byscie maszyny za polowe ceny co teraz kupowali tak jak bylo i to samo by wyszlo co z tym zwrotem 50% naiwni jestescie bogaci na tym korzystaja i handlarze. renty to powinna byc podstawa jesli chce sie unowoczesnic wies bo mlody zna sie troche na nowych rzeczach i chce sobie wygode robic a stary dziadek to siedzie z ciapkiem czy 60tka w domu i patrzy czy do renty dozyje... to ze ktos przepisal hektary na syna a syn nie robi to takie cos powinni scigac zreszta we wszystkich dzialalniach powinna byc kontrola kontrola i jeszcze raz kontrola a nie jedni bo 20 maszyn nabiora prawie nowe sprzedadza zeby kupic na prow i dostac zwrot a inni nic nie dostana bo oczywiscie srodki juz zarezerwowane dla bogatych. w miescie juz jest dosyc bezrobocia wiec mlodzi powinni na wsi zostawac a tylko renty moga im w tym pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie dajcie sobie spokój z jakimiś rentami. Słyszałem Jak Sawicki bedąc ministrem mówił, że ten program się nie sprawdził. I napewno nie będzie kontynuowany. I nie był nawet w starym prowie. Na 100% nie będzie w nowym. Sam pamiętam jak ludzie przepisywali po 2 ha dzieciom. Sami nie obrabiali gleby od lat i brali po 1700 emerytury plus członek rodziny. Chodzili i się tylko śmieli. To były od początku pieniądze w błoto wywalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

A dopłaty bezpośrednie to taka super sprawa i wogóle bez patologi?Aż brak słów... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po sprawie jak po sprawie, ale na pewno po Tobie. Żebyś się nie obraził to i po mnie też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

czemuż tak?? powinna być stawka za tonę wyprodukowanego danego artykułu, przy okazji można by coś dorzucić krowiarzom itp. a tak ktoś 6 lat temu kupił kilkadziesiąt ha posadził maliny i do tej pory bierze dopłaty historyczne a na polu chwasty rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Skończyło by się tym,że w jedym roku nieurodzaju lub w kilku nie było by kasy za zboże to jeszcze nie było by kasy z dopłat. Dodatkowo by to dobijało rolnika. Z całym szacunkiem jest różnica między renta strukturalną a dopłatami. O ile dopłaty nieuczciwie pobiera mały odsetek w skali kraju. Po części sami rolnicy im w tym pomagają o tyle renty brali praktycznie ci co z gospodarką juz nic w spólnego nie mieli. A ziemia która miała zasilic inne gospodarstwa i tak ich nie zasiliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@malkolm

Już to było przerabiane w UE i nie wypaliło. Płacili by 50 zł do jednego świniaka i co wtedy zwiększamy produkcję z 100 świniaków na tysiąc bo lepiej jest dostać 50000 zł dopłaty zamiast 5000 zł logiczne no nie. I tak trwa sobie wyścig szczurów w zwiększaniu produkcji w celu wyciągnięcia jak największej sumy dopłat i trwa a w między czasie Ty i ja odpadamy koleino bo nie wytrzymujemy maratonu jaki narzucają potentaci trzody. Cena leci na łeb na szyje, to z drugiej str. dopłacają, cena jeszcze bardziej spada, to oni jeszcze więcej dopłacają i aż nastąpi wielkie bum bo nie wiadomo czego mają więcej kredytu inwestycyjnego czy planowanej dopłaty na przyszły sezon. Myślisz że po co wprowadzili kwoty? Już dawno to przedsiębiorstwo mające 20 ferm krów mlecznych miało by ich 80 więc miejsca na rynku zbytu nie było by dla mnie czy Ciebie. Że chyba jesteś jakimś rolnikiem co najmniej na skalę województwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził ... i tym miłym akcentem kończymy .... Bo każdy ma swoje za i przeciw .... I każdy swoją rację którą jest w stanie poprzeć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Moi rodzice pracują 31 lat w gospodarstwie .W ubiegłym roku przepisali gospodarkę namnie ja ich ubezpieczan jako domowników .Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś szansa na renty może wiecie coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Jeżeli już przepisali, to szanse na rentę strukturalną spadły do zera. Jak byli ubezpieczeni w KRUS'ie 30 lat to mogą się ubiegać o wcześniejszą emeryturę. (kobiety 55 lat, mężczyźni 60)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekk519    0

A ja slyszalem ze renty strukturalne bedo tylko ze sie troche zmienio przepisy zeby niebylo takiego marnotrastwa jak w ubieglych latach i ze bedzie raz do roku wyplacana wczesniej ustalono kwoto :)

 

Tak naprawde bedzaie wiadomo jak ustalo nowy budrzet wspolnej polityki rolnej

:mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

Szukałem w tym nowym dokumencie PROW 2014-2020 coś o rentach i nic tam nie ma :/. Podsumowując żeby coś mieć musisz urodzić się w odpowiednim czasie :). A z tym dysponowaniem rent to co kogo to obchodzi? Ilu to rolników finansuje kształcenie swoich dzieci z dopłat? To ich sprawa tyle że rząd szuka jakby tu rolnikowi zabrać, z telewizji ciągle się tłumaczą że tu brakuje, tam brakuje.

Osobiście martwię się czy ojciec przepisze mi gospodarstwo jak nie będzie miał zapewnionej renty :/

Edytowano przez rotor32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Renty strukturalnej z nowego prow nie będzie. Będą tylko wypłacane pieniądze osobom, które juz je otrzymały. Dlatego przeznaczają na to jakieś tam środki na renty strukturalne z nowego prow. Co mogło mylić niektórych. Co do samych rent, do urzędnikó dotarło ile kasy w ten sposób zmarnowali. W moiej okolicy załapali się na to tylko ci co mieli jakiś tam hektar dwa, dwadzieścia lat temu uprawiane. Żaden rolnik z kilkunasto hektarowym gospodarstwem tego nie dostał. Dla mnie to bezsens wysyłac 55 letnich ludzi na rente. A wiadomo, że dalej będą zasuwać na gospodarstwie jak zasuwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

Tu się nie zgodzę.

Sąsiad ma coś około 15 ha, ojciec przepisał synowi, ten kupił sobie nowego belarusa 820, ojciec nie musi robić w gospodarstwie i jest zadowolony, a syn szczęśliwy że ma gospodarstwo i nowy ciągnik. Program rent strukturalnych był niezły tylko wymagał dopracowania, a nie USUWANIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dfagroplus60dt
      witam. mam pytanie czy ma ktoś bizon sampo 2020? jeśli tak to gdzie znajdę do niego części? pozdrawiam
    • Gość STIG0013
      Przez Gość STIG0013
      Witam.W moim sampiku padła wentylacja kabiny. Padł silniczek.Szukam i szukam i znaleźć nie mogę,macie jakieś linki do takiego silniczka,albo pomysł na zamiennik.
    • Przez krzysztof045
      Witam, posiadam kombajn Nordic Z140 bizon 2000r. i po długich poszukiwaniach nie mogę znaleść wentylatora do chłodnicy. Czy ktos może wie od czego mógłbym dopasować taki wentylator? Proszę pomóżcie bo dzwoniłem w wiele miejsc i nie mogę nic dostać. Dziękuje za wszelkie informacje..
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj