jaro

Znów kółka

Polecane posty

jaro    166

Witam-tym razem szukam opon o rozmiarze 12,5/80r15,3 lub zbliżonych rozmiarem -i zaraz wyjaśnię dlaczego.W moim Zetorku 7211 mam Tura i mam założone oponki 11,5/80-15,3 (a felgi od Ostrówka).W tym roku okazało się ,że nawet takie opony potrafią ugrzęznąć w torfie-właśnie dlatego szukam szerszych i najlepiej radialnych (płaski spód).Zacząłem się nawet zastanawiać nad adaptacją 400/65-15,5(mam takie w belarce i w rozrzutniku)-ale tu potrzebowałbym bardzo odsadzonej felgi.Za wszelkie sugestie z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.Jaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Też myślałem o tym ale najbardziej pasowało by mi coś na te felgi które mam (nie musiałbym kombinować ze szpilkami).Ale dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja też mam 400/65-15,5 przy zbierającej i opona jest super bo w przekroju jest pólokrągła i darń się pod nią nie zarywa.jakby się chciała zmieścić to napewno było by lepiej...bo bliźniaki na przód to raczej odpadają...jak masz takie łąki to trzeba było JD brać z turem na szerszych oponach, przedni napęd napewno byłby najlepszym rozwiązaniem, a tak to nie wiem czy cos poradzisz...a może jakieś widły na TUZ z tyłu???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie w belarce te koła są takie dosyć płaskie a w rozrzutniku bardziej wypukłe -i te płaskie (BFGoodrich )idą lepiej.Wiesz ja po belowaniu odczepiam belarkę i podczepiam się pod takie dwie platformy (samoróbki-ale o wiele lepsze od przyczep bo lekkie i na dużych kołach)-ojciec jeździ JD  ja Zetorem ładuję -Zetor nie miałby szans ich pociągnąć (11-12 bel na każdej i po torfie czasami JD zabuksuje).Zresztą tak to sobie wcześniej zaplanowałem i nawet nie chcę Tura na JD bo dzierżawię jeszcze jedno gospodarstwo i tam mam taką dużą stodołę,gdzie wkładam siano i słomę-Zetorem tam lawiruję a z napędem nie miałbym szans (skręt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i mówisz że płaskie idą lepiej??mi się wydaje że pół okrągła bo płaska będzie bokami zarywać darń,chociaż takiej nie mam więc nie porównam...a co do zetora to nie wiem, jedyne rozwiązanie to jakiś chwytak na tył,w ten sposób raczej problemu by nie było.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz ten rok był raczej taki wyjątkowy (bardzo mokry ) ale boję się,że kiedyś znów tak będzie ale Turem jednak inaczej się pracuje niż jakimś chwytakiem.Zresztą i tak przydały by się te szersze kapcie bo nie odpinam ładowacza i zdarzyło się parę dni temu,że Zetor ugrzązł w lesie (przednie kółka zanurkowały w błotko a zaraz potem tylne...) wesoło było jak cholera ledwie go wyrwałem- miałem okazję popatrzeć jak kręcą się w powietrzu przednie kółka od Janka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to widze szalałeś jankiem  ;) no nie wiem jak już masz 11,5 i siadaja...taka 400 pewnie by dała rade bo 12,5 to raczej nie wielka różnica,tylko jak taką 400 założyć?


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zgadza się ,obciążniki były zdjęte a ojciec to musiał odwalić kawał dobrej roboty żeby aż tak się wpie...ić  ;D

Co do tych 400/65 to może gdzieś dobiorę jakąś mocno odsadzoną felgę.

Ostatnio (przedwczoraj) też wyciągałem z bagienka chłopaków sąsiada ,wpieprzyli się MF 255,no to pojechali na ratunek MF275(?)-taki stary wynalazek i też się utopili podjechał sąsiad MF255 jak zobaczył  jak siedzą to nawet lin nie podczepiał-w każdym bądź razie JD w takich akcjach się sprawdza  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mam pytanka do ciebie Jaro jaki masz ten tur do 7211 i jak ci się sprawuje . ja zastanawiam się nad założeniem tura do swojego, ale słyszałem opinie że bez przedniego napędu to słaba robota .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To jest Hydramet T-14/850 (bez prostowodów)-na początku trochę go przeklinałem a potem przywykłem.Fakt brakuje czasami napędu ale z kolei ze zwrotnością jest super (u mnie pożądane).Z reguły zakładam przeciwwagę bo bez tego to tylko po twardym.Tak jak pisałem zamierzam go wyposażyć w szersze oponki z przodu a na drugi rok jak będzie grzeczny to dostanie szersze radialne opony (jakieś niskoprofilowe)-ciekawe jakie będą pasować max. na felgi ?Teraz mam 16,9/14-28.Aha sterowanie tym Turem to tylko dla osób o długich rękach  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Jak myślicie czy Zetor 7011 poradzi sobie z rozsiewaczem nawozów dwutalerzowym tak z 600 litrów ?? (bo taki zamierazm kupic)

Z tyłu mam koła 13.6-36 i głównie o to chodzi.

Niektóre łąki mam suche, a na niektórych ciągle się topie ( właściwie tylko na dwóch )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Zawsze mozesz zalozyc blizniaki. A z rozsiewaczem to no problemo musi isc nie bedzie sie pytal nawet :P


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Chodziło mi właśnie czy poradzi sobie z rozsiewaczem na łąkach z takimi kołami.

Ale dzięki, chociaż teraz zastanawiam się czy nie poszukac oryginalnych kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kurczę-dalej szukam tych felg-zamówiłem może ze dwa miesiące temu i ani widu ani słychu-a może ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie można taką felgę dostać albo kto takie coś wyrabia tzn.felga pasująca do opony 400/60-15,5 lub 14,0/65-16 i jednocześnie sporo odsadzona tak aby pasowała do mojego Zetorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

pronar robi felgi... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiem-mam ich katalog ale nie ma tam takiego rozmiaru-jutro do nich zadzwonię zresztą bo już się na handlowca wkurzyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

jakie szerokie opony do HLki sztywnej 6 tonowej?

kumpel mi polecal kupic cale kola 18" od stara 66 - co wy na to?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

witam

 

Ja w swoich Hl-kach 8011 mam 1200-20 wszedzie i to sa oryginały w wersji szosowej. Znajomy ma tez hl-ki to ma jakies takie "balonówki" szerokie a nizsze i to tez sa orginaly ;)

 

pozdro mlody87 ;)


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

tu widze 900 wiec jak mam nasypac jakies 8ton to sie boje ze moze ja konkretnie wciskac w ziemie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

no nie wiem u mnie to rzadko po polu smigaja te moje ale za to po lasach na codzien i te 1200 to ładnie po gruncie lecą ;) ale dla przykladu moge powiedziec ze nasza polska D47 gdzie mam 750-20 wozilismy gruz z rozbiorki kamienicy w Szczecinie ( ponad 350 bryk ok 6,5 m3 wchodzilo na nią czyli ok 7 ton spokojnie) i zasypywalismy tym bagno na polu i zawsze była na osiach ciagana ;) takze troche za waskie były


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

yacenty, nie wiem jakie masz osie,a czasami nie pasują całe koła pd jakiejs naczepy, np 385/65/22,używane w dobrej cenie można znaleść, mam jedną niemke,12,na bliżniaku,tonie szybko,przed żniwami kupie jej 485/60/22, ożywane koła można dostać po 300-400 zł sztuka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

przyczepka juz stoi na podwórku, jutro jak zdaze to pomierze wszysztko co sie da, na razie beda te 900 a pozniej to sie obaczy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No mam w końcu i felgi i oponki-670 za Klebera 400/60-15,5 to tanio czy drogo ?Oponki wyglądają zacnie :wacko:-tak właściwie to identycznie jak BFGoodrich z mojej belarki (właściwie to ciut szersze) no i sporo tańsze.Potrzebuję teraz tokarki-zmieniłem plany- nie będę przerabiał felgi tylko wymodzę redukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj