bartekdgr

Case MX 100C- Nie dział rewers i wyświetla się N

Polecane posty

bartekdgr    0

Witam.jestem nowy na forum,wiec prosze o wyrozumialosc (jezeli wybralem zla kategorie prosze o przeniesienie)

Mam problem ,czasami zaświeca się kontolka na wyświetlaczu ,,N,,(koloru pomaranczowego i pulsuje) W tym momencie rewers nie działa (prod ,tył) Dopiero po jakimś czasie zgaśnie kontolka i rewers działa. Prosze o pomoc w tej sprawie .Co może być powodem tego zjawiska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

ty może olej masz zimny co? i pompa nie ma siły pchnąć co? to słaba pompa a weź zegar podepnij z tyłu pod euro złącza i zobacz ile bar ma pompa? zanm taki przypadek ale to w JD było tak a bezpiecznik albo jakieś przekaźniki co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekdgr    0

Hmm... Nie wiem czy na każdym biegu jutro zobaczę ),ale po chwili postoju i grzebaniu od 1 do 4 polbiegach kontrolka zgasła i było ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Przy sprzęgle nie ma czujników. Z tego co pamiętam to jedną z przyczyn może byc czujnik w siedzeniu. Tam jest tak, że jak nie siedzisz i wrzucisz rewers to nie pojedzie i miga N. Rozłącz złączke i zmostkuj przewód od strony błotnika zobacz czy pomoże. Wejdź jeszcze w tryb diagnostyczny (nie siadaj, włącz wom, przekręć kluczyk w prawo - nie zapalaj) zobacz czy są jakieś błędy-ale wątpię. Może też być problem z przełącznikiem przy kierownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Ta próbowałeś wrzucić na Luz a potem dopiero przód albo tył ? Bo jak odpalasz ciągnik od razu na rewersie w przód albo w tył to musisz na luz wrzucić ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donatas    0

Miałem takie coś w MX135, było za mało oleju i dotego paliło bezpiecznik od WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goorall_88    0

Cześć. Mam taką sytuację w case mx 135 że miga mi kontrolka N ale ciągnik jedzie bez problemu w przód i tył. Wszystko działa. Co może oznaczać ta migająca kontrolka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    615

A długo go masz? Może jakiś sprytny podpiął rewers "na krótko" omijając kompa ? Bo raczej na migającej kontrolce N nie powinno być możliwości by ciągnik jechał. Czujnik pod siedzeniem sprawdź, albo zewrzyj we wtyczce przewody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goorall_88    0

Ciągnik mam ok 6 lat i do tej pory nie było z nim żadnych problemów. Stało się to podczas prasowania sianokiszonki i też myślałem że już dalej nie pojadę ale wszystko jedzie. Zaczęła migać kontrolka ale ciągnik cały czas jechał. Przód, tył bez żadnych innych objawów. Przyjrzę się tym czujników. Choć nie wiem czy ten przy fotelu w ogóle jest podpięty. A czy hamulec ręczny może mieć coś z tym wspólnego? Przy odpalaniu nie miga wykrzyknik a jak jest na ręcznym to wcześniej od razu migał. Później po uruchomieniu jak zaciągam ręczny to już wykrzyknik jest. A sprzęgło? Ostatnio coś wyżej zaczyna brać. Może już się kończy? Jeśli to tylko jakiś czujnik to mały problem. Gorzej jeśli coś się dzieje większego a ja jeżdżę i gorzej psuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    615

Tu gdzieś jest temat jak odczytać błędy z pamięci, może to coś podpowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goorall_88    0

Problem się rozwiązał. Przynajmniej tymczasowo. Przy odpinaniu kosiarki musiałem dać kilka razy szybko przód - tył i... N przestało migać. Nie wiem czy to jakaś autokalibracja czy inne czary ale na razie wszystko wydaje się być w porządku. Jeździć obserwować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj