oaxis3333

Ustalono budżet na lata 2014-2020

Polecane posty

koma666    162
Napisano (edytowany)

Ja bym dał tylko tym którzy w poprzednich naborach wykorzystali dobrze dotacje, bo dają gwarancję że te pieniadze się nie zmarnują. Młodego rolnika najlepiej jakby wcale nie było naboru bo to wyrzucanie kasy w błoto i niepotrzebne rozdrabnianie gospodarstw.

 

 

widze ze cie zachłannosc niesie

czyli przede wszystkim dałbys sobie bo inni to marnuja pieniadze

 

ci co juz dostali nie powinni teraz miec wstepu do takich programów

uwazam równiez ze gospodarstwa pow 100ha wogóle nie powinny dostawac zadnej pomocy, tylko dopłaty bezposrednie i nic poza tym

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14
Napisano (edytowany)

witam.koledzy dobrze pisza ze w pierwszej kolejnosci powinni dostac ci co jeszcze nic dostali! bo niedawno gadałem z takim troche bogatszym rolnikiem niz ja i juz sie rozgladał za nowym sprzetem bo tem ma "JUZ" 5lat :blink: ale im jest prosciej przyznac tym co dostali bo spełniaja warunki a do nowego rolnika to trzeba ruszyc d*pe za biurka -_- wiec po co sie ruszac i pracy sobie dokładac

Edytowano przez paawlik227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

napewno zakup nowego ciągnika czy maszyny na 20ha nie jest dobrym wykorzystaniem dotacji. Więc w pierwszej kolejności środki powinny trafiać do gospodarstw 50+ ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

Nieprawda lepiej dotować małe gosp które chcą się rozwijać a nie dawać kasy takim co mają po 200ha jak na tylu ha nie stać ich na ciągnik czy maszynę to niech sprzeda ziemie i tyle. Nie widzę przyszłości tego kraju jak jeden będzie miał całą wieś a reszta nie będzie mieć za co jeść

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Stać tylko po co kupować ciągnik za 100% wartości gdy można kupić za 50% a za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze dokupić kilka hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Napisano (edytowany)

:D :D :D - west... żal :D

Gospodarstw o powierzchni 50+ wg GUS jest ok 1,6% Ja to bym proponował całkowicie zabrać dopłaty tym co mają poniżej 50ha. Po co im... Po co komuś kto ma 20 ha nowy sprzęt... Najlepiej żeby sprzedał ziemię obszarnikowi i specjalnie się nie drożył.

 

Ten 10 czy 20 hektarowiec też zaoszczędzi 50% ceny na sprzęcie i dokupi kilka ha...

Edytowano przez pawelol111
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Kasy wynegocjowali dużo mniej niż ich poprzednicy ale nic dziwnego w końcu PO ma chyba gdzieś rolników i wieś bo walczyli głownie o kasę dla miast a nie Polskiego Biednego rolnika. Mam tylko nadzieję że rolnicy zastanowią się w najbliższy wyborach na kogo glosują. Inne kraje jakoś potrafiły wynegocjować zwiększenie kasy ale nasi NIE. I zapewne w w kilka lat 100% środków będzie wykorzystane i znów będzie płacz że dla wszystkich nie starczyło.

Moim zdanie przy Modernizacji Gospodarstw Rolnych pierwszeństwo powinni mieć ci co pierwszy raz składają a nie co poniektórzy biorą kilka razy kombinują na żony składają dzieci a drugi nie dostaje bo potem nie starcza.

 

Chyba za długo siedzisz na wsi kolego jak twierdzisz, że kasę będą miały mieszczuchy... Powiedz mi kto z mieszczuchów dostanie te pieniądze do wypłaty, listonosz, taksówkarz czy morze nauczyciel... To co jest na fundusz spójności to jest dla wszystkich dla ludzi z miasta i dla ludzi ze wsi bo to zazwyczaj trafia do ogółu społeczeństwa miejskiego z którego ty tez korzystasz a nie do danej rodziny jak ma to miejsce na wsi więc nie rób tu z siebie biednego i poszkodowanego przez los bo to jak mamy w życiu zależy od nas samych...

 

Po drugie co do dofinansowań to wiadomo ze MGR nie dostanie każdy i będzie utrzymana pewnie taka sama tendencja jak jest teraz najlepiej będą punktowały gospodarstwa średnie, które potrzebują pieniądze na dokończenie rozwoju, z drugiej strony gospodarstwa duże maja już na tyle dobry potencjał, że stać je na finansowanie ze swojej kieszeni, natomiast małe są nie perspektywiczne do rozwijania i właśnie dla nich są programy tupu różnicowanie czy mikroprzedsiębiorstwa... W dodatku małe gospodarstwa nie będą musiały się wywiązywać z większych wymagań środowiskowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

napewno zakup nowego ciągnika czy maszyny na 20ha nie jest dobrym wykorzystaniem dotacji. Więc w pierwszej kolejności środki powinny trafiać do gospodarstw 50+ ha

 

 

 

 

najlepiej to jalby wszyscy oddali tobie ziemie albo ci sprzedali, a ty wtedy bys dostawał od unii nowe JD 8360r za 25% wartosci to by było super wykorzystanie dotacji, takie myslenie prowadzi do rozwarstwienia społeczenstwa na bogaczy i biedaków

a pozniej ci ludzie pracowaliby u ciebie za 20zł na dzien i to tez nie wszyscy

 

a niby czemu zakup na 20ha nowego ciagnika to jest zmarnowanie pieniedzy ?

ciagnik bedzie mało pracował to i 20 lat posłuzy a moze i dłuzej, moze starczy takiemu człowiekowi na cały okres jego gospodarowania

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebu12    1
Napisano (edytowany)

<p>wescie sie za robote a nie piszecie ze ten co ma duzo hektarow to bogaty jest, albo ze jeden ma cala wies. u nas jest tak ze 3 obrabia cala wies tylko ze ich wlasnoscia jest jedna trzecia a reszta wydzierzawiaja a doplaty wlasciciel bierze-cala doplate a tych trzech robi za wszystkich

Edytowano przez sebu12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To niech nie robi jak ma krzywdę.

Najlepiej żeby ci mniejsi oddali za darmo ten grunt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

a ja jestem tym małym rolnikiem i kożystam z modernizaci ,rolno-środowiskowych i karzdych innych z jakich się da i co koma 666 uważasz że mam to rzucić ,myśle że jeśli mnie stać na rozwuj to na takich samych prawach jak wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebu12    1

9 000 za hektar 6 klasy cena jest i nikt nie chce sprzedac bo doplaty chca brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Dlatego należy przyjąć że poniżej 20ha nie ma dopłat ani żadnych programów i ziemię oddadzą z pocałowaniem w rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

sebu12 - jest już wieczór także czas odpoczynku nie można robić 24h na dobę. Teraz jest czas na dyskusje na forum.

 

Jak 9 tyś za ha to pewnie że nikt nie da za takie gorsze ziemi :P

 

Dopłaty to powinni zabrać tym powyżej np.200ha do 40% a dołożyć tym od 10-50ha te kasę

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Napisano (edytowany)

No i co z tego że chcą? Ich prawo. Jak Ci nie pasuje możesz zrzec się dzierżawy - nie będziesz dokładał.

 

Powyżej 100ha upieprzyć 70% dopłaty i 0 programów - sprawiedliwość względna panie West.

Edytowano przez pawelol111
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A ja p. czekam na młodego rolnika i nowe nabory dofinansowań. Mamy koło 30h ziemi i gosp. będzie przejęte po teściu jak osiągnie wiek odpowiedni. Mamy już plany aby postawić oborę na 40krów aktualnie hodujemy 10 dojnych i nie ukrywam iż dofinansowanie pozwoliło by rozłożyć skrzydła w naszym przypadku. O zakup ziemi ciężko w naszym rejonie. Na otwartym przetargu nie ma co liczyć nawet o skrawek ziemi ponieważ ceny są nieekonomiczne. Dlatego każdy $ by się przydał dofinansowania:) też kiedyś czytałem o 300tys dla młodego rolnika ale to tylko były założenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

west a jaka różnica jeden nowy ciągnik 100konny + jeden stary 60 konny na 20ha. A u sąsiada na niecałych 100ha 3 nowe 160, 100 i 80konne + 2 stare 160 i 60 konne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Tak tak bo jak sie ma dużo to trzeba mieć jeszcze więcej a ten mały to po co? Niech do roboty idzie. Tylko pytanie: dokąd??

West może masz jakąś poradę jak ludzie mieliby na przeżycie zarabiać? Mądry ten co ma dużo. Pójdziemy do Ciebie za parobka za talerz zupy i paczkę papierosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Dlatego należy przyjąć że poniżej 20ha nie ma dopłat ani żadnych programów i ziemię oddadzą z pocałowaniem w rękę

 

 

strasznie pazerny człowiek z ciebie

pamietaj tylko ze nic do grobu nie zabierzesz

w zyciu trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc, powiedziec stop mnie juz wystarczy, ale widze ze tobie to i 5 tys ha za mało

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

koma666 tak jak piszesz do grobu tego nie zabierze

 

Byli w Polsce Hrabiowie co mieli cale wsie i gdzie teraz oni są. A historia lubi się powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ja Was pogodzę. Wszystkie dopłaty i dotacje tylko dla mnie :) .

Żenująca dyskusja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

A jeśli będziesz chciał to możemy to Tobie do grobu wszuflować. I tak tak jak każdy z nas dostaniesz M1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Do grobu nie zabiorę ale mam dwóch synów więc muszę nazbierać żeby mieli trochę łatwiejszy start, gospodarstwo to praca wielu pokoleń.

Poradzić to mogę, ja jakoś nie widzę tego bezrobocia kto ma trochę oleju w głowie to sobie poradzi, nie wszyscy muszą być rolnikami. Właśnie te socjalne dopłaty tak wszystkich rozpieściły i ciągle słychać tylko daj i daj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj