oaxis3333

Ustalono budżet na lata 2014-2020

Polecane posty

maroon    186

Co do punktu 2 to trzeba również pamiętać aby odliczyć z budżetu na PROW również kasę na te działania długoterminowe które zostały podjęte w przeszłości - czyli dopłaty do zalesień oraz na renty strukturalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego jaki region polskie bo umnie to nawet za 13 byś kupil ale to są kawałki nieliczne a 20 to juz jest wysoka cena jak kawałki są po 15 arów i sie tez znajda 7 arów a 1 ha w kawałku to juz luks a 50.100 to budowlanki unas raczej a nie orne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Oczywiście. Trzeba brać jeszcze pod uwagę, że oprócz tych działań długoterminowych o których wspomniałeś z PROWu będzie finansowany: "młody rolnik", programy rono-środowiskowe, przetwórstwo, programy "odnowa wsi" i "leader". Także nie ma co się kłucić o tą "modernizację" bo i tak większość nie dostanie....

Pamiętajcie chłopy: ZGODA BUDUJE, NIEZGODA RUJNUJE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystko wyjdzie w praniu juz niedługo bo za 10 miechów juz nasz ukochany 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

No i na razie cisza z tym dochodowym dla rolników Ciekawe czym nas zaskoczą Przecież to też miało być od 2014 r. wprowadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Najprawdopodobniej nie będzie dochodowego. Będzie podatek od sprzedaży, czyli im więcej będziesz sprzedawał tym większy zapłacisz podatek.... Gospodarstwa o sprzedaży ponad 1 200 000 EUR będą prowadziły pełną księgowość i będą się rozliczały na zasadach ogólnych. Gospodarstwa poniżej 6ha będą płaciły podatek rolny na obecnych zasadach... Będzie też możliwość rozliczania na zasadach ogólnych bez względu na wielkość gospodarstwa.

Takie są przynajmniej założenia MR które przedstawił minister Kalemba w wywiadzie dla styczniowych Wieści Rolniczych. Podobno jest na to zgoda PO. Jak będzie naprawdę pokaże życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Zobaczymy co z nami zrobią tak jak jeden użytkownik powiedział jeszcze 10 miesięcy i będzie wiadomo ;p A chłopaki te dopłaty co będą większe to będą już wypłacane w 2014 roku czy dopiero w 2015?;p


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Zobaczymy co z nami zrobią tak jak jeden użytkownik powiedział jeszcze 10 miesięcy i będzie wiadomo ;p A chłopaki te dopłaty co będą większe to będą już wypłacane w 2014 roku czy dopiero w 2015?;p

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem większych dopłat bo większe to one będą ale my tego nie odczujemy z tego powodu że to powiększenie będzie dotyczyć części unijnej ale znikną dopłaty wypłacane z budżetu krajowego więc nie ma co liczyć na jakiś znaczący wzrost Pożyjemy zobaczymy co to faktycznie będzie Ja się będę cieszył jeśli nam chociaż nie zmniejszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ogladalem wypowiedz jednego fachowca, ktory mowil ze na inne programy oprocz doplat [zwiekszonych] to juz nie bedzie pieniedzy z uni, czesc pojdzie na kontynuacje programow, czesc na splate zaleglosci a na modernizacje i mlodego rolnika to zostana ochlapy.

zreszta budzet jeszcze nie zostal uchwalony i jest niezgodny z prawem bo zaklada deficyt -brakuje 52 mld euro[wydatki 960 mld a skladki 908 mld], nigdy tak jeszcze nie bylo i widac ze unia sie pomalu konczy.

a jeszcze ciekawsze jest ile netto zarobimy na tej calej unii, czy jak przewiduja niektorzy ekonomisci trzeba bedzie do niej dolozyc.

 

kolejny problem- niedlugo trzeba bedzie sie starac o uprawnienia do otrzymywania doplat na kazda dzialke rolna- jeszcze nie wiadomo jak to bedzie wygladalo w praktyce, kolejny biurokratyczna bzdura,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

skoro program jest od 2014 to powinni trzymać sie terminu ,,,,, rolnik jest zaległy jeden dzień to przychodzi 5 pism strasza sądem , odsetki itd a oni by mogli zwlekac, do połowy 2014 ? albo 2015 r ? skandal by był !!!!!


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Koledze chyba chodziło o złotówki nie euro, nie chce mi się wierzyć żeby tak zwiększyli pule


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    49

ogladalem wypowiedz jednego fachowca, ktory mowil ze na inne programy oprocz doplat [zwiekszonych] to juz nie bedzie pieniedzy z uni, czesc pojdzie na kontynuacje programow, czesc na splate zaleglosci a na modernizacje i mlodego rolnika to zostana ochlapy.

zreszta budzet jeszcze nie zostal uchwalony i jest niezgodny z prawem bo zaklada deficyt -brakuje 52 mld euro[wydatki 960 mld a skladki 908 mld], nigdy tak jeszcze nie bylo i widac ze unia sie pomalu konczy.

a jeszcze ciekawsze jest ile netto zarobimy na tej calej unii, czy jak przewiduja niektorzy ekonomisci trzeba bedzie do niej dolozyc.

 

 

to jest budżet chyba całej UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

mi chodziło o to że teraz jest tam 800 zł do hektar a gdzieś oglądali że chcą zwiększyć czy już zwiększyli już nie pamiętam dokładnie do 1100 zł na ha czy coś takiego :) (te 800 mówię tylko dla przykładu)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

napewno zakup nowego ciągnika czy maszyny na 20ha nie jest dobrym wykorzystaniem dotacji. Więc w pierwszej kolejności środki powinny trafiać do gospodarstw 50+ ha

Tylko zauważ że każdy chce się rozwijać, mniejszy rolnik kupi mniejszy ciągnik i będzie mu dobrze. UE niech też myśli o tych mniejszych a nie tylko tych bogatych wspiera a później szpanują.

I właśnie te dużo gospodarstwa powinny być na SAMYM końcu w przyznaniu dotacji!!!!!!

 

Nieprawda lepiej dotować małe gosp które chcą się rozwijać a nie dawać kasy takim co mają po 200ha jak na tylu ha nie stać ich na ciągnik czy maszynę to niech sprzeda ziemie i tyle. Nie widzę przyszłości tego kraju jak jeden będzie miał całą wieś a reszta nie będzie mieć za co jeść

Dobrze kolega mówi!!

 

Dlatego należy przyjąć że poniżej 20ha nie ma dopłat ani żadnych programów i ziemię oddadzą z pocałowaniem w rękę

Żeby tobie k***a odebrali dotacje, i byśmy zobaczyli czy byś był taki mądry!

 

A co ja mam się o nich martwić? Pracy jest w cholerę zresztą większość i tak pracuje tyle że na czarno

Twój poziom inteligencji nie dorównuje do pozostałych osób tu piszących!!!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    851

Panowie chce isc do zawodówki rolniczej (w technikum nie dam rady) i moje pytanie jest takie czy dostane dotacje MR mam 12.08ha swojego reszte mam na słowo i jak pójde do szkoły to moge złożyć wniosek na MR i co w tedy jak dają dotacje a ja nie ukończe szkoły w 3latach będe musieć oddać dotacje? jakie są wymogi, musze mieć coś jeszcze i czy szkoła zawodowa rolnicza mi wystarczy?

Pazdzierniku mam 18lat teraz kończe gimnazjum i myśle nad dalszą szkołą ale nie wiem czy moge liczyć na MR

 

I jak to jest bo słyszałem że w zawodówce jest tak że 3dni szkoły a 2 praktyk to moge mieć u siebie w gospodarstwie praktyke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2
Napisano (edytowany)

Pazdzierniku mam 18lat teraz kończe gimnazjum

...

 

to się nie bierz nawet za ten temat

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Panowie chce isc do zawodówki rolniczej (w technikum nie dam rady) i moje pytanie jest takie czy dostane dotacje MR mam 12.08ha swojego reszte mam na słowo i jak pójde do szkoły to moge złożyć wniosek na MR i co w tedy jak dają dotacje a ja nie ukończe szkoły w 3latach będe musieć oddać dotacje? jakie są wymogi, musze mieć coś jeszcze i czy szkoła zawodowa rolnicza mi wystarczy?

Pazdzierniku mam 18lat teraz kończe gimnazjum i myśle nad dalszą szkołą ale nie wiem czy moge liczyć na MR

 

I jak to jest bo słyszałem że w zawodówce jest tak że 3dni szkoły a 2 praktyk to moge mieć u siebie w gospodarstwie praktyke?

 

Czy dostaniesz dotacje to nikt Ci nie powie bo nie wiadomo jakie będą wymogi po 2013 roku, wszystko może się zmienić, zaczynając od areału kończąc na wykształceniu. W poprzednich naborach wykształcenie musiałeś uzupełnić w ciągu trzech lat, ale nie wiem jak to było w przypadku osób uczących się, tutaj mógłby ktoś sie wypowiedzieć


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiowa    0

Jeśli chodzi o MR to około lipca będą jakieś wstępne założenia na lata 2014-2020. Musimy jeszcze trochę cierpliwie poczekać. Martwi z kolei wypowiedź @thomek, jeśli faktycznie tak będzie że większość pieniędzy zostanie przeznaczona na realizację/dokończenie istniejących już programów, to większość może zapomnieć o modernizacji czy młodym. A z drugiej strony, wypowiedzi p.Kalemby odnośnie podatku też nie wróżą nic dobrego. Ma to być projekt kilku fazowy- ciekawe jak oni to sobie wyobrażają na ostatnim etapie. Mieszczuchy pewnie zaciesz będą mieli, że rolnika dopadnie wreszcie sprawiedliwość. Ale jaka to sprawiedliwość przy dzisiejszych cenach nawozu, oprysków czy materiału siewnego.....a paliwo? W sytuacji gdyby nasz dobroduszny p.Tusk podpisał odpowiedni papierek cena spadła by nawet o 40-50% liczyć można tylko na partię (PSL?) która odeprze ten poroniony pomysł. Chyba że p.Tusk spręży się do 2015 i zrobi swoje, a potem ucieknie do Brukseli gdzie biurko już na niego czeka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Co do podatku oto próbka dwulicowości "naszego" ministra - wypowiedź z 26.10.2012 - " Z ministrem finansów jesteśmy zgodni, że jak wprowadzimy podatek dochodowy w rolnictwie, trzeba odejść od podatku rolnego"

wypowiedź z 22.03.2013 - „Rolnicy zostaną objęci podatkiem dochodowym od działalności rolniczej. Pojawią się także nowe regulacje dotyczące tzw. podatku rolnego. Teraz jego wysokość jest ustalana w odniesieniu do cen żyta. Docelowe rozwiązanie to stawka kwotowa, waloryzowana co roku o wskaźnik inflacji."

A generalnie to tusek zapowiadał wprowadzenie od 2013 roku , teraz wiemy ze od 2014 na pewno go nie będzie Co będzie dalej to czas pokaże Ja zaś liczę na rychły koniec tego (nie)-rządu i żmudny okres sprzątania nowych rządów po tusku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Wiadmo ile trzeba miec ha aby sie załapac? Jesli rodzice posiadają gospodarstwo 13ha i przepisali by np. na mnie 8 ha to mógł bym sie załapac na program młodego rolnika? Szkołę kończe w 2015r Technikum rolnicze, ale jesli były by takie same zasady, że w ciągu 3 lat trzeba uzupełnić szkołę wieć było by dobrze.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Nie załapiesz się z 8 ha niestety, musieli by przepisać całość. Oczywiście o ile będzie ten MR na starych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj