oaxis3333

Ustalono budżet na lata 2014-2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koma666    162

predzej tobie zabiora dopłaty niz tym ponizej 20ha o to badz spokojny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Już mi zabrali bo po modulacji mam mniej o 20 tys. Wiem że to nie realne bo te małe gospodarstwa to elektorat PSLu więc bronią ten socjal jak niepodległości, tak jak KRUSu i innych patologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

akurat KRUS to nie jest patologia

prawdziwa patologia i piramida finansowa to ZUS

a co ma PSL do dopłat ? myslisz ze ta partia jest naprawde prorolnicza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

@West N to skoro jest tyle opłacalnych zawodów to po co ci tyle ha i czekasz aż to dzieciom rozpiszesz? przecież mogą iść na informatyka lekarza itp i nie robić tylko w polu bo to przecież ciężki kawałek chleba...


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

... ja tez swoje dzieci chciałbym wypchnąć ze wsi bo to nie jest lekki kawałek chleba dlatego pilnuje by się dobrze uczyły korzystają z zajęć dodatkowych na ich edukacje nie żałuje pieniędzy.

@west

hmm.. Nie zgodzę się tylko z tym. Czasy się kolego zmieniły. Wykształcenie to za mało w dzisiejszych czasach.

Nie lepiej kupić od razu mieszkanie np. w Poznaniu, W-wie, Gdańsku i zapewnić najlepszą edukację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

To jest wyjście awaryjne ja robie to co potrafię co oni zrobią to ich wybór. Szkoły rolnicze napewno wybije im z głowy, chyba że jako dodatkowy kierunek studiów np. zaocznie. Skończą edukację to będziemy się martwić. Najmłodszy ma jeszcze 15lat nauki przed sobą więc wiele się jeszcze może zmienić i w rolnictwie i innych branżach. Mi do emerytury brakuje jeszcze 30 lat więc też muszę z czegoś żyć.

Najpierw popracują z 5 lat u kogoś by zobaczyc jak smakuje praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Nie musi być 5 lat kolego :)- aż tak karać ich nie musisz.

Mi starczało maksymalnie pół roku a w wielu miejscach pracowałem.

Właśnie kolego żeby tak umieć przewidzieć przyszłość to by było dobrze. Mi brakuje 37 do emerytury ale Ja na pewno nie dożyję :) W ogóle ładną sumkę płacisz za wszystko chyba że masz ulgę inwestycyjną (krus, podatek rolny etc.). Ile masz przeliczeniowych???

Jakby ktoś mnie spytał dzisiaj "czy warto było się tyle uczyć" powiedziałbym "Nie warto" a dużo skoczyłem :) . (ale tego nie mów swoim dzieciom.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

O opłatach i podatkach lepiej nie wspominać w to piękne niedzielne popołudnie ;[

Policz sobie za żonę i siebie 400zł składki zdrowotnej miesięcznie plus KRUS 300% i 150zł podatek/ha, ziemie niezłe więc przeliczeniowe dobijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

West, nie rozumiem czemu chcesz karać tych co mają poniżej 20ha ziemi, to jest totalny bezsens, debilizm i po prostu brak słów. Zamiast zajac sie "rolnikami z miast" którzy mają po kilkadziesiąt, czesto po kilkaset hektarów, biorą za to dopłaty i generalnie wszystko mają w d**pie bo pieniądze lecą, to Ty chcesz wywalić ludzi którzy z dziada pradziada uprawiają tą ziemie, chcieli by się rozwinąć ale nie maja jak bo taki Kowalski z Poznania wpadnie na przetarg rzuci taką kase że sie odechciewa hektarów. Zabierzesz im dotacje, te gospodarstwa zdechną śmiercią naturalną, powiekszysz bezrobocie. Ale za to dostaniesz pare hektarów i hajs na nowy ciągnik się bedzię zgadzał :)

 

Przeczytałem cały temat i stwierdzam że nie da się każdemu dogodzić, a niektórym z tego dobrobytu to już się całkiem we łbie poprzewracało :) W myśl zasady- dasz palec, weźmie całą rekę...

  • Like 2

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Widać po emocjach jak ludzie są uzależnieni od wszelkiej maści dotacji... . Większość naszego społeczeństwa już dawno wyłączyła myślenie :( . Ciekawe czasy na świecie - epoka debilizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mali nie upadną , znajdą robotę w mieście ( już 50% małych w okolicy tak zrobiło ) i będą trzymać te swoje kilka ha do śmierci więc nie zacierał bym rąk. W mojej okolicy upadło jedno gospodarstwo ok 80-100ha - Warszawiaka - full programów unijnych itp . Przejął to większy co ma podejrzewam kilka tys ha, więc na każdego kozaka znajdzie się większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

West, nie rozumiem czemu chcesz karać tych co mają poniżej 20ha ziemi, to jest totalny bezsens, debilizm i po prostu brak słów. Zamiast zajac sie "rolnikami z miast" którzy mają po kilkadziesiąt, czesto po kilkaset hektarów, biorą za to dopłaty i generalnie wszystko mają w d**pie bo pieniądze lecą, to Ty chcesz wywalić ludzi którzy z dziada pradziada uprawiają tą ziemie, chcieli by się rozwinąć ale nie maja jak bo taki Kowalski z Poznania wpadnie na przetarg rzuci taką kase że sie odechciewa hektarów. Zabierzesz im dotacje, te gospodarstwa zdechną śmiercią naturalną, powiekszysz bezrobocie. Ale za to dostaniesz pare hektarów i hajs na nowy ciągnik się bedzię zgadzał :)

 

Przeczytałem cały temat i stwierdzam że nie da się każdemu dogodzić, a niektórym z tego dobrobytu to już się całkiem we łbie poprzewracało :) W myśl zasady- dasz palec, weźmie całą rekę...

 

 

Prawisz prawde:) Ale jak wyrwać ziemię w posiadanie chłopa od mieszczucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/zagorski-na-wpr-bedzie-mniej-niz-obecnie,41819.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@west rozumiem że czujesz się skrzywdzony, większość ludzi w tym kraju czuje się skrzywdzona :D , ale zdecydowana większość rolników żyje z kilku kilkunastu hektarów, pracuje na boku, lub prowadzi własne firemki i płaci 1000zł zusu miesięcznie !!! +800 za prąd i drugie tyle za inne pierdoły, więc nie płacz dziewczynko tylko do roboty.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Jakbyś czytał uważnie i ze zrozumieniem to byś wiedział że się nie czuje skrzywdzony, ani nie płaczę. Interesował się kolega jakie są opłaty na tym areale to mu odpowiedziałem.

Jestem zadowolony z tego co mam i żyje mi się ekstra w tych warunkach a że wkurza mnie płacenie podatków i innych danin to chyba jak każdego.

Mam nadzieję że nadchodzący rok nie będzie gorszy od poprzedniego ceny na niektóre płody już sobie zaklepałem w kontraktach na żniwa, to powinno wystarczyć na jesienne zasiewy. W magazynach trochę zapasów na wiosne jest, nawozy kupione jesienią. Dopłaty jeszcze nie dotarły na konto ale to może lepiej bo na dłużej wystarczą i zapowiadają nabór na modernizację w wielkopolsce więc złoże wniosek na ciągnik i ładowarke teleskopową i dopłaty bedą na realizacje.

Szkoda tylko że zimowy urlop sie kończy od przyszłego tygodnia trzeba sie szykować na start w pole więc nie będzie już czasu na pierdoły na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

@west - i bardzo dobrze że kończy Ci się urlop , bo Tego co piszesz nie da się w spokoju czytać, ja przejrzałem te kilka stron i od razu mi się ciśnienie podniosło


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Nie wiem dlaczego co niektórzy panowie tak ściskają pupy... Obecnie są takie zasady przyznawania MGR że ten co ma 200-300 ha dostanie tyle samo punktów co ten co ma 15 ha więc nie wiem dlaczego się żalicie że duży wam wszystko kupi... Kwestia druga to trzeba w końcu zrozumieć, że dopłaty bezpośrednie to nie fajny i przyjemny social... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Nie wiem dlaczego co niektórzy panowie tak ściskają pupy... Obecnie są takie zasady przyznawania MGR że ten co ma 200-300 ha dostanie tyle samo punktów co ten co ma 15 ha więc nie wiem dlaczego się żalicie że duży wam wszystko kupi... Kwestia druga to trzeba w końcu zrozumieć, że dopłaty bezpośrednie to nie fajny i przyjemny social... Pozdrawiam

 

To dużo osób rozumie i o tym doskonale wie, tylko że są osoby w tym kraju którym zmiana tych dopłat nie będzie na rękę, więc nie spodziewałbym się szybkiej zmiany. Po drugie co byś proponował, dopłaty do produkcji?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dopłaty do produkcji na pewno zaszkodziły by pseudorolnikom ale znowu spowodowały by nadprodukcję to też źle... Po mojemu w miarę dobrym rozwiązaniem było by wprowadzenie konieczności rozliczania obszarówek podobnie jak przy MR - czyli konieczność udokumentowania wydania tych pieniędzy na cele rolnicze- nawozy, sprzęt rolniczy itp. Na pewno prawdziwemu rolnikowi by to nie zaszkodziło gorzej kombinatorom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

To też da sie obejść, wystarczy sobie fakturki załatwić i gra. A jak tak sie nie uda to zawsze można kupic tyle i tyle nazowu, zejść stówe z ceny i na pewno któryś rolnik to kupi. Nikt niestety nie sprawdzi czy faktycznie zakupiony nawóz wysiałeś na pole czy może przepiłeś, generalnie ciężka sprawa


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No ok mali tak by kombinowali chociaż podejrzewam że sami by się rozliczali nawozami skoro nie inwestują w sprzęt i więcej nawozów im nie brak by było. Gorzej jak byś miał 300ha łąk które byś ciął raz w roku dla dopłat. Czym byś się okazał? Kto by kupił od Ciebie nawozy za 300-400tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj