News
JD3050

czy mozna wgrać mape polową do GPS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JD3050    0
Napisano (edytowany)

siema mam GPS drogowego i nie jest mi potrzebny ale w polu by sie przydał czy do zwykłego GPS wgrać mapę polową i jak ktoś mógłby napisać jak się ją wgrywa i gzie można taką mapę kupić i też jak ktoś mógłby podać stronę internetową gdzie można taką mapę kupić z góry dzięki za odpowiedz.

Edytowano przez przemrolnik
ortografia

kurak    9

Administratorze! Widzisz i nie grzmisz! :) Wydaje mi się, że już widziałem temat/y o podobnym wątku. :)

Pozdrawiam,
Robert

wujek1989    0

Musisz mieć GPS poważnego np firmy GARMIN do pomiaru pól. Wtedy jest możliwość pobrania mapki z geoportalu i wgranie jej na gps w na drogowy to pierwsze słysze ...

lolcat    0

Witam. Pozwólcie, że odgrzeje wątek, ale potrzebuję podobnej porady jak twórca tematu. Dużo pracuję usługowo (głównie kosiarką bijakową) i potrzebuję sprzętu dzięki któremu miałbym pewność, że jadę po własciwych granicach, nikt mnie nie oszukuje na hektarach itp. O ile hektary sprawdzam sobie w domu za pomocą Geoportalu(przed zleceniem zawsze biorę mapkę z nr działki), to praktycznie co roku dochodzą mi nowe działki, na których nieraz sam własciciel jest w stanie wksazać granice wyłącznie "na oko", bądź granice zagniają się w tylu miejscach, że w końcu można się machnąć i zrobić za dużo, bądź za mało.

Potrzebuję urządzenia dzięki któremu mógłbym np wstukać współrzędne wielu punktów, połączyć je w całośc, a następnie jechać wzdłóż wyznaczonej granicy. W ogóle super by było, gdybym na tak wyznaczonej powierzchi mogł dodatkowo wyznaczyć sobie obszar, którego np nie koszę jeżeli łaka jest na dopłatach rolno-środowiskowych. Jestem pewien, że jest to możliwe tyle, że nie bardzo wiem jakich urządzeń i jakiego oprogramowania mam właściwie szukać.

Na codzień używam nawigacji Lark Freebird 43.2, ale jestem w stanie zainwestowac w bardziej wydajny sprzet. Czy np taka zabawka da radę - http://allegro.pl/gp...3391635526.html ?

Z góry uprzedam, że przestudiowałem podobne tematy, ale większośc z nich była założona kilka lat temu i być może są już dostępne lepsze urządzenia. Dlatego odgrzewam.

Pozdrawiam, Michał.

Edytowano przez lolcat

efarmpl    0

Trochę stare ale odpowiem może komuś to pomoże. Instalujesz program GISowy np bezpłatny Qgis robisz pomiar działki lub wczytujesz jeśli już takowy posiadasz następnie wyznaczasz obszar który ma byś niekoszony i przenosisz to w teren. Możesz też podczytać geoportal przez warstwy WMS.

Druga opcja instalujesz na telefon Geoportal Mobile bierzesz załącznik graficzny i ruszasz w tren, po wyznaczeniu obszaru niekoszonego warto sprawdzić czy to co masz zamiar zostawić mieści się w  wymaganym procentowym przedziale powierzchni zgodnie z programem rolnośrodowiskowym.

efarm.pl

Janek154a    3
Napisano (edytowany)

Odgrzeję temat. Jest taka możliwość odnadywania zarośniętych granic pola. Ja też dużo bijakuję i zakupiłem sobie nawigację garmin 62s. Zakupiłem mapy swoich działek, pól w geodezji ( 7 zł za arkusz 1 h ). Sam tego nie robiłem, ale znajomy geodeta wgrał mi te mapy do nawigacji. Wykorzystał w komputerze bezpłatny program map sekure czy jakoś podobnie nazwany, wprowadził te działki w ten program chyba do ustalenia wspórzędnych. Działki można zakupić jako arkusze papueranne A4, ale najlepiej dać kartę pamięci i geodezja wgra na kartę i nie trzeba papierannych skanować. Super sprawa, znajduję punkty graniczne na krzywiznach, słupki graniczne, pomierzę działkę. Dokładność dość przyzwoita,od 20 cm do prawie zera, na słupki trafiam bez większego problemu. Jadę ciągnikiem po granicy i wskazuje prawie idealnie. imageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807Wygląda to tak jak na załączonych fotkach

P_20181230_100423.jpg

P_20181230_100259.jpg

P_20181225_090522.jpg

P_20181230_100423.jpg

Edytowano przez Janek154a

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Mamy bazę danych LPIS, gdzie mamy wszystkie działki rolne i ich wierzchołki. Te dane są w jakimś dziwnym dla mnie - nie zrozumiałym jeszcze formacie.
      Wiecie może jak te dane skonwertować do układu zrozumiałego przez Garmina albo Trimbla?
      Chciałbym wyeksportować swoje działki i nanieść do je do Garmin etrex 10, albo jeszcze lepiej - wstawić je do nawigacji Trimble GFX-750.
      Ktoś z was przerabiał temat?
      Udało mi się doszukać że dane w naszych systemach są w wersji: EPSG:2180 ETRS89 / Poland CS92, teraz kwestia jaki format przyjmują inne urządzenia
    • Przez arczje
      Czy ktoś ma doświadczenie z tą korekcją?
      kosztuje niecałe 1500euro rocznie, czyli tyle co omnistar, a dokładność niby do 4cm. Czyli niewiele słabiej od RTK a dużo lepiej od darmowej korekcji :
    • Przez dawid141413
      Czesc, chce kupic gps glownie do rozsiewacza, jaki polecacie?
    • Przez Berrol
      Jaka dokładność prowadzenia rownoleglego do siewu buraka ? Wystarcza darmowy sygnał czy trzeba wykupic abonament synału rtk?
    • Przez alvaroalvaro78
      Tak jak w temacie. Która z korekcji dostępnych na rynku jest najlepsza - w tym sensie że ma najlepszy stosunek dokładności do ceny?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.