lemysz1

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe

Polecane posty

zaZA09    0

To trzeba iść najpierw na kurs R3 a potem dopiero mając wykształcenie średnie na kurs R16 tak?


Jest gdzieś może spis szkół z tymi kursami w województwie wielkopolskim koło Poznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam a moża przejąć gospodarstwo rolne bez szkoły rolniczej wiem że nie dostał bym MR ale czy konieczno jest to aby płacić krus 5 lat aby bez szkoły przejąć gospodarstwo ???


i czy przepisujący musi miedz 65 lat czy jest jakaś możliwość szybciej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolkak    0

Gospodarstwo możesz przejąć bez wykształcenia rolniczego,skoro nie będziesz korzystał z programów typu MR. 

 

Jeśli chodzi o pytanie o wiek przekazującego...  Czy interesuje Cię wcześniejsza emerytura przekazującego ? Jeśli tak to może przekazać wcześniej, ale musi spełnić trzy warunki: 

1 osiągnąć wiek 55 lat w przypadku kobiet albo 60 lat w przypadku mężczyzn,
2 podlegać ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu KRUS przez okres co najmniej 30 lat,
3 zaprzestać prowadzenia działalności rolniczej.(darowizna lub umowa dzierżawy na min. 10 lat) 
Warunki wymienione powyżej muszą zostać spełnione do końca 2017 r."

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

Gospodarstwo możesz przejąć bez wykształcenia rolniczego,skoro nie będziesz korzystał z programów typu MR. 

 

Jeśli chodzi o pytanie o wiek przekazującego...  Czy interesuje Cię wcześniejsza emerytura przekazującego ? Jeśli tak to może przekazać wcześniej, ale musi spełnić trzy warunki: 

1 osiągnąć wiek 55 lat w przypadku kobiet albo 60 lat w przypadku mężczyzn,

2 podlegać ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu KRUS przez okres co najmniej 30 lat,

3 zaprzestać prowadzenia działalności rolniczej.(darowizna lub umowa dzierżawy na min. 10 lat) 

Warunki wymienione powyżej muszą zostać spełnione do końca 2017 r."

witam i dziękuje za odpowiedz ktoś mi kiedyś tu pisał że nawet w wieku 45lat można przepisać gospodarke tylko że musiał bym wtedy tą osobe która by mi przepisała to musiał bym ją ubezpieczyć w krusie jako domownika? tylko nie wiem czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolkak    0

Oczywiście, później będzie miał prawo do emerytury. No chyba,że zatrudni się gdzieś na umowę to wtedy składki będą odprowadzane do ZUS i zniknie problem ubezpieczenia w KRUS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

Oczywiście, później będzie miał prawo do emerytury. No chyba,że zatrudni się gdzieś na umowę to wtedy składki będą odprowadzane do ZUS i zniknie problem ubezpieczenia w KRUS. 

witam czyli jest jakaś szansa na objęcie gospodarstwa wcześniej to fajnie i dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

To trzeba iść najpierw na kurs R3 a potem dopiero mając wykształcenie średnie na kurs R16 tak?

Jest gdzieś może spis szkół z tymi kursami w województwie wielkopolskim koło Poznania?

Kurs R3 Ci wystarczy :)

Taki kurs trwa 1.5 roku i kończy się egzaminem zawodowym. 

Po zdaniu egzaminu otrzymujesz tytuł Technik Rolnik .

 

Kurs kwalifikacyjny jest zamiennikiem dla Technikum Zaocznego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmet    0

Wie ktoś czego można spodziewać się na praktycznym egzaminie w tym roku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Witam, zna ktoś a może uczy się w Etat Szkoły Dla Dorosłych w Lublinie? Chodzi mi o kurs R3 rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez asienkarolniczka
      Witam, czy ktoś orientuje się czy w woj. wielkopolskim, najlepiej okolicach gniezna lub poznania sa jakieś szkoly w trybie dziennym lub kursy rolnicze?
    • Przez rolnik1996
      witam w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam sie nad 2 profilami. chcialbym zna waszą opinię na temat kazdego z tych profili.
       
       
       
       
      z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez Mrmagyster
      Witam, zakładam temat, gdyż mam problem z nabyciem pewnej książki, możliwe że nie tylko ja. Kto ma podobny problem - pisać
      Otóż potrzebuję książkę Pojazdy rolnicze - Alojzy Skrobacki, wyd. WSiP 1996, jeśli ktoś ma takową, niech da znać.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj