lemysz1

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lemysz1    97

Gdzie chodzisz do tej szkoły? Za darmo. U nas chcą 900zł za semestr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
northeastern    22

900 zł za semestr :blink: ,ceny prawie jak na studiach,a to tylko zaoczna szkoła rolnicza.Jestem z podlasia .W tej szkole wcześniej była zaocznna policealna 2 letnia i w ubiegłym roku przekształcili to w kkz.Przedmioty to bhp,angielski zawodowy plus to co napisał MFpower.

Edytowano przez northeastern
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

Mam pytanie? czy żeby chodzić na ten kurs trzeba mieć 18 lat? i czy po tym ma sie technika rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja dzisiaj złożyłem na ten kurs podanie w Grubnie. Jestem po średniej i będę robił r16 + r6 które kończą się egzaminem i z tego co mi tłumaczą samo r6 albo r16 trwa równy rok ale jak się robi równocześnie oba tak jak ja chce to maksymalnie półtora roku ale może uda się krócej. Szkoła darmowa i coś też wsmoinali o możliwości zdobycia prawa jazdy. Pozdrawiam

Aha co do dotacji to nie pytałem ale chyba trzeba mieć dyplom technika czyli zdać egzamin państwowy

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastin125    0

orientuje sie moze ktos czy jest gdzies spis placówek, gdzie taki kurs organizuja? bo ja szukam juz od stycznia i nie mam gdzie go zrobic. a moze ktos juz chodzi z Was w poblizu mnie tj okolice Kalisza i Wrocławia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Czy jest tutaj może ktoś zapisany na KKZ R.3 w ZSCKR w Dobryszycach, woj. lódzkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Witam.Ukończyłem kurs R3 (zawód rolnik) w tamtym roku. Wystarcza on do otrzymania młodego rolnika.W moim przypadku całkowicie za darmo i w dodatku zrobiłem również za darmo prawko na traktor.Ogólnie wszytsko przyjemne. Nie było limitu obecności - wystarczyły tylko prace semestralne.Egzamin też nie uważa za trudny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Praktyki można odbywać na własnym gospodarstwie?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

praktyki u nas w gosp szkolnym są i lepiej na nie chodzić bo pokażą Ci typowo wszystko pod egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

KKZ konczy sie takim egzaminem jak na konicec technikum rolniczego? Czy jakims innym ?

 

Ma ktos przyklady takich egzaminow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

raczej jak na koniec zawodówki a poźniej możesz chodzić dalej i zdawać taki jak na koniec technikum bynajmniej tak jest u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną organizowane są dwa rodzaje kursów kwalifikacyjnych: R3 i R16.Kurs R3 kończy sie egzaminem na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej i przy pomyślnym jego zdaniu słuchacz otrzymuje tytuł rolnik. Po otrzymaniu tego tytułu mozna zapisać się na kurs R16 (warunek - trzeba mieć wykształenie średnie). Kurs ten kończy sie egzaminem na poziomie technikum i nadaje tytuł technik rolnik. Tak przynajmniej jest w szkole do której uczęszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Egzaminy są ogolnie dostepne na oficjalnej stronie: http://www.egzaminzawodowy.info/technik-rolnik

Wszyscy co chcą uzyskać tytuł technik rolnik muszą zdawać tego typu egzamin. Jesli moge cos powiedziec to nie ma sie co obawiać egzaminów, zdawalność jest na prawde wysoka jesli posiada sie ogolny zarys czy tez doswiadczenie w prowadzeniu wlasnego gospodarstwa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten cały egzamin na koniec tego kursu na niższym poziomie tzn. R3 czy jakoś tak, ma taki sam egzamin jak egzamin zawodowy na technika rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaZA09    0

Witam jestem tu nowy i nie koniecznie wiem jak wprowadzić do tego działu nowy temat więc proszę o wyrozumiałość i nie komentowanie tego,że pytanie jest w miejscu odpowiedzi. Piszę do Was, ponieważ chcę zapytać o jednoczesnym uczeniu się w dwóch szkołach. Chodzi Mi o to czy mogę uczyć się w zawodówce mechanicznej od poniedziałku do piątku i jednocześnie robić zaoczny kurs na rolnika od poniedziałku do piątku. Domyślam się, że pogodzenie dwóch szkół nie będzie łatwe, ale bardzo chce mieć ten kurs ponieważ posiadam czterohektarowe gospodarstwo, a z tego co wynika z poprzednich postów w tym temacie kurs daje możliwość z dopłat i dofinansowań UE, a zawszę dopłaty wspomogą mnie w kupnie ropy i nawozu, oczywiście jeżeli ich nie zmniejszą.Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolkak    0

Witam jestem tu nowy i nie koniecznie wiem jak wprowadzić do tego działu nowy temat więc proszę o wyrozumiałość i nie komentowanie tego,że pytanie jest w miejscu odpowiedzi. Piszę do Was, ponieważ chcę zapytać o jednoczesnym uczeniu się w dwóch szkołach. Chodzi Mi o to czy mogę uczyć się w zawodówce mechanicznej od poniedziałku do piątku i jednocześnie robić zaoczny kurs na rolnika od poniedziałku do piątku. Domyślam się, że pogodzenie dwóch szkół nie będzie łatwe, ale bardzo chce mieć ten kurs ponieważ posiadam czterohektarowe gospodarstwo, a z tego co wynika z poprzednich postów w tym temacie kurs daje możliwość z dopłat i dofinansowań UE, a zawszę dopłaty wspomogą mnie w kupnie ropy i nawozu, oczywiście jeżeli ich nie zmniejszą.Dzięki za odpowiedzi!

 

Wydaje mi się, że KKZ jest dla osób pełnoletnich, które ukończyły gimnazjum bądź liceum w zależności od kwalifikacji jakie chcesz uzyskać.  R.3 – prowadzenie produkcji rolniczej - wystarczy ukończone gimnazjum,a do R.16 – organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej-szkoła średnia. 

 

Chyba,że to jest jakieś liceum dla młodzieży w formie zaocznej, ale przyznam szczerze, że o takiej formie kształcenia młodzieży nie słyszałam. W takim przypadku TAK, ale życzę wytrwałości w nauce :-)

 

Czy kończył ktoś KKZ r.3 lub R.16 w województwie mazowieckim i może polecić placówkę organizującą szkolenia?? Najchętniej w okolicach Wawy. Ewentualnie szkoły zaoczne np Technik agrobiznesu lub Turystyki wiejskiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaZA09    0

Dzięki to mogę w zawodówce robić R3 tak. R16 na technika rolnika zrobię jak pójdę do liceum zaocznego po zawodówce bo trzeba mięć wykształcenie średnie do R16!


Jak będą wymagali, że trzeba być pełnoletnim to zacznę robić w drugiej lub w trzeciej klasie zawodówki jak będę miał 18 lat, ale dzięki za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaZA09    0

A czy bez zrobienia kwalifikacji R3 można od razu robić R16 oczywiście mając wykształcenie średnie. Chodzi mi oto czy na kwalifikację R16  można iść bezpośrednio czy trzeba zrobić najpierw R3, a potem R16?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolkak    0

Przepraszam, za wprowadzenie w błąd. Do r. 3 trzeba mieć zawodowe.

 

 

Niestety tak się nie da. Możesz mieć albo sam kurs r.3 albo r.3 +r.16.

Po zdaniu egzaminów otrzymasz tytuł:

  • rolnik (tylko kurs R3  i posiada wykształcenie zawodowe, średnie lub wyższe)
  • technik rolnik  (kurs R3  i R16 i posiada wykształcenie średnie lub wyższe)

Źródło: http://zsnr1bialapiska.pl/aktualnosci/26/ROLNICZE%20KURSY%20KWALIFIKACYJNE%20R3%20i%20R16.html

Edytowano przez lolkak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez asienkarolniczka
      Witam, czy ktoś orientuje się czy w woj. wielkopolskim, najlepiej okolicach gniezna lub poznania sa jakieś szkoly w trybie dziennym lub kursy rolnicze?
    • Przez rolnik1996
      witam w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam sie nad 2 profilami. chcialbym zna waszą opinię na temat kazdego z tych profili.
       
       
       
       
      z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez Mrmagyster
      Witam, zakładam temat, gdyż mam problem z nabyciem pewnej książki, możliwe że nie tylko ja. Kto ma podobny problem - pisać
      Otóż potrzebuję książkę Pojazdy rolnicze - Alojzy Skrobacki, wyd. WSiP 1996, jeśli ktoś ma takową, niech da znać.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj