Radan

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE

Polecane posty

hubertuss    4653

Nie kłóćcie się jeszcze parlament musi budżet zatwierdzić. Wy juz dzielicie skórę na niedźwiedziu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Powiem na swoim przykładzie dopłat to mi starczy może na nawóz i paliwo i śor. Na resztę muszę dokładać tzn na wynajęcie prasy kombajnu do zboża i do ziemniaków gdyż mnie nie stać żeby kupić swoje maszyny gdyż ceny są jakie są sam wiesz a ceny usług to już z kosmosu owinięcie belki w folie 50zł, 1h kombajnowania 350zł . u nas o dopłaty składa każdy chociaż już zapomniał gdzie ma pole a kasa z dopłat na % ale każdy ma prawo robić co chce gdyby wieksi gospodarze nie brali w dzierżawy to by leżało pole odłogiem albo by sprzedali taniej. Dla mnie sprzet powinien być tańszy i powinno sie dostawać w całości bez możliwości sprzedaży tylko jak nie potrzebny to zwrot maszyny albo jak sie nie gospodarzy to powinni zabierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

skoro ci sie nie opłaca to nie gospodaruj tylko kase z dopłat na % :)

podpowiem ci tak od siebie ze z takiego myslenia niewiele wynika, rzeczywisty zysk z lokat bankowych równa sie 0

to co ci daje bank na lokacie, to jednoczesnie pożera inflacja, bo rzeczywista inflacja w polsce to 5-6%

nie wierz w bajki ze inflacja jest na takim poziomie jaki przedstawiaja specjalisci od ''kreatywnej ekonomii''

wiesz ze do wyliczania inflacji obecnie nie wlicza sie np. cen zywnosci ?

a wiesz czemu ? :)

prosty przykład: jeszcze niedawno paczek kosztował 1zł, a dzisiaj minimum 1,5zł

głupi paczek ! a gdzie reszta ?

kapujesz ?

 

banki to nie sa frajerzy ani fundacje charytatywne

za lokate daja ci w praktyce ZERO

ale jak wezmiesz od nich kredyt to masz na 20 %(mimo ze w reklamie jest mniej :) ), po odjeciu rzeczywistej inflacji bank i tak ma ponad 10% czystego zysku

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pieniądz robi pieniądz. Nie trzeba nic produkować, wystarczy mieć kasę i pożyczać. Bank z 1 mln depozytu może udzielić 28 mln kredytu.

Sprzęt za darmo? Rożne rzeczy słyszałem ale jeszcze takich głupot to nikt nie proponował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

karolr2 mi kasy z dopłat nie starcza na nawozy. Resztę trzeba dokładać. Staram się kupić nawozy i ropę na początku zimy. Dla mnie dopłaty to dodatkowa kasa i staram się żeby związać wszystko bez dopłat bo nie wiadomo kiedy unia się skończy i trzeba będzie dalej żyć. A za owinięcie beli biorę 5zł i w 5 lat owijarka mi się zwróciła. Prasy i kombajnu nie mam. Za kombajn płaciłem po 330 za hektar za prasę 10zł/szt w słomie i 12zł/szt w trawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

% tzn alkohol :) małe nie porozumienie pawelol111 Ciebie z głupotami to nikt nie pobije. damian4000 pewnie masz dużo dzierżaw i dlatego ci nie starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Sprzęt za darmo - czyli każdemu wg potrzeb. Potrzebne byłyby przydziały. Kwestia taka: jak rozsądzić komu na jaki areał jaki sprzęt potrzebny? No i kolejna sprawa - środków dla wszystkich nie starczy. Pomysł sam w sobie idiotyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek47150    1

witam

Mam takie pytanie co do dopłat bezpośrednich i obszarowych na co je można przeznaczyć " czy można je przepić " jest nad tym jakiś nadzór ????

Znajomy powiedział mi że z tą kasą może robić co chce niewiem czy tak naprawde jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Możesz przeznaczyć np. na Wielki Zderzacz Hadronów. :D


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Sprzęt za darmo - czyli każdemu wg potrzeb. Potrzebne byłyby przydziały. Kwestia taka: jak rozsądzić komu na jaki areał jaki sprzęt potrzebny? No i kolejna sprawa - środków dla wszystkich nie starczy. Pomysł sam w sobie idiotyczny :)

Dobrze że teraz dla wszystkich starcza środków, a i później ciekawe czy tak każdemu starcza środków na spłatę kredytu jeśli go w ogóle dostanie na tych super warunkach. Idziesz do pracy dostajesz narzędzia którymi ją wykonujesz nie ważne( łopata komputer czy samochód) tak samo powinno być z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

witam

Mam takie pytanie co do dopłat bezpośrednich i obszarowych na co je można przeznaczyć " czy można je przepić " jest nad tym jakiś nadzór ????

Znajomy powiedział mi że z tą kasą może robić co chce niewiem czy tak naprawde jest

 

 

Może wszystko przepić i na dziwki wydać jak ma takie upodobanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Chcesz to niedługo tak będzie - jak Niemcy nas wykupią to będą brać Polaków do pracy i sprzęt dostaniesz jaki sobie wymarzysz - z tym że wypłaty będą mizerne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Zgadza się. Więc zróbmy ściepę narodową, utwórzmy bank rolniczy w którym wszyscy będą mieli udziały a bank tem niech skupuje grunty rolne. Jak ktoś będzie miał udział spory a przez miedzę działka banku to za udział niech działkę weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Maroon- ja wiem co to jest praca u Niemca miałem okazje tam pracować było by ok gdyby Polacy nie byli grupowymi. Niemiec krzyczała przerwa a polak kur,,wa szybciej bo normy nie zrobimy nie palić nie siadać tylko do przodu jeden przez drugiego żeby pokazać się , A na drugim polu Rumuni powolutku co kilka minut przerwa na papieroska jak jeden usiadł to wszyscy siadali nikt się nie wyrywał..Wiec Niemcami mnie nie strasz bo się wcale nie boję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dobrze że teraz dla wszystkich starcza środków, a i później ciekawe czy tak każdemu starcza środków na spłatę kredytu jeśli go w ogóle dostanie na tych super warunkach. Idziesz do pracy dostajesz narzędzia którymi ją wykonujesz nie ważne( łopata komputer czy samochód) tak samo powinno być z nami

Równie dobrze każdy kto zakłada firmę powinien dostawać sprzęt za darmo - czy to maszyny budowlane czy nożyczki, maszynki do strzyżenia itp. Rozróżniaj pojęcie pracownika i właściciela. W firmie budowlanej dostaniesz łopatę i taczkę ale nie będziesz jej właścicielem. Jak Ci źle to sprzedaj gospodarstwo i zatrudnij się w jakimś dużym prywatnym "PGR" - dostaniesz wypasiony traktor i będziesz śmigał po polu za 1500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Podejrzewam że większość by musiała sprzedać bo mało jest osób zadwolonych z pomocy oferowanej przez nasz ukochany rząd. Nie ma co się oszukiwać z gospodarstwa do 15ha ukierunkowanego na inną produkcję niż mleko ciężko jest sobie pozwolić na cokolwiek lepszego jak schabowy w niedziele na obiad z własnej świni. Ja dopiero zaczynam i myślę że sobie poradzę że uda mi się rozwinąć i doprowadzić gospodarstwo do takiego stanu żeby przynosiło zyski chociaż pewnie jak każdy chciałbym liczyć na wiekszą pomoc od AMiMR chociaż taką jaką mają nasi zachodni sąsiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tutaj się zgodzę, mając 15 ha średniej klasy ziemi jedynie produkcja mleka będzie opłacalna - o ile obora już stoi. Ewentualnie praca poza rolnictwem + produkcja roślinna. Można pokusić się o uprawę ziemniaka ale... wiadomo jakie były zyski w sezonie 2011/2012. Teraz też nie jest kolorowo. Trochę to dziwne jeśli chodzi o sprawiedliwość dopłat: Niemiec ma lepsze ziemie, większą wydajność i dostaje większą dopłatę. W Polsce przewaga gleb bielicowych, krótszy okres wegetacji a dopłaty mniejsze niż u Niemca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

bo to niemiec ustala te dopłaty :)

a my to jestesmy takie dziady europy ze co nam dadza to z tego musimy byc zadowoleni, bo sami nie potrafimy (czytaj rzadzacy nie potrafia) zadbac o własne rynki zbytu i interesy kraju

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Jak koninę w wieprzowinie znaleźli to odrazu Polska. Po co? Przychamować Polsce rynek bo dużo exportują a u nas ceny spadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Maroon- ja wiem co to jest praca u Niemca miałem okazje tam pracować było by ok gdyby Polacy nie byli grupowymi. Niemiec krzyczała przerwa a polak kur,,wa szybciej bo normy nie zrobimy nie palić nie siadać tylko do przodu jeden przez drugiego żeby pokazać się , A na drugim polu Rumuni powolutku co kilka minut przerwa na papieroska jak jeden usiadł to wszyscy siadali nikt się nie wyrywał..Wiec Niemcami mnie nie strasz bo się wcale nie boję :D

Nie straszę cię - tego Niemca wziąłem w przenośni bo wiadomo co się dzieje i jak słupy przejmują polską ziemię dla obcokrajowców A to co piszesz to jest zupełnie bez sensu - kto ma ci to dać - czy nikt z was jeszcze nie zrozumiał że jeśli państwo daje komuś 100 złotych to musi zabrać 200 zł ? Musi przecież zarobić ten co rozdaje i ten co pobiera Chryste co za kraj - ile trzeba jeszcze pokoleń aby to skażenie komuną w końcu minęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie straszę cię - tego Niemca wziąłem w przenośni bo wiadomo co się dzieje i jak słupy przejmują polską ziemię dla obcokrajowców A to co piszesz to jest zupełnie bez sensu - kto ma ci to dać - czy nikt z was jeszcze nie zrozumiał że jeśli państwo daje komuś 100 złotych to musi zabrać 200 zł ? Musi przecież zarobić ten co rozdaje i ten co pobiera Chryste co za kraj - ile trzeba jeszcze pokoleń aby to skażenie komuną w końcu minęło?

Kto ma mi to dać- Ten sam co daje 75000tyś na MR jak by nie mogli dać na cały ciągnik bo przecież nowy kosztuje 130000tyś bo używanego starszego niż 5lat nie można, a potem taki MR się z długów nie może wygrzebać.A bez pomocy unijnej taki MR o nowoczesnym rolnictwie może zapomnieć. Rolnictwo od zera to ciężki kawałek chleba a biurokracja nas całkiem chyba wykończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Kto ma mi to dać- Ten sam co daje 75000tyś na MR jak by nie mogli dać na cały ciągnik bo przecież nowy kosztuje 130000tyś bo używanego starszego niż 5lat nie można, a potem taki MR się z długów nie może wygrzebać.A bez pomocy unijnej taki MR o nowoczesnym rolnictwie może zapomnieć. Rolnictwo od zera to ciężki kawałek chleba a biurokracja nas całkiem chyba wykończy.

Z biurokracją się zgodzę, z rolnictwem od zera to dodałbym więcej - to jak porywanie się z motyką na księżyc, a z resztą niestety się nie zgodzę - bo 75 tys za nic to i tak duża pomoc i na start powinna wystarczyć a jak ci mało to nikt nie każe się za to brać Bezrobotni dostają na założenie firmy około 20 tys zł i co oni mają powiedzieć? Ja też jestem młody ale na tą kasę nie miałem szans bo nie spełniałem idiotycznych warunków I co mam powiedzieć? Jakoś daję sobie radę na starych maszynach i jestem zadowolony Mój sąsiad też jest młody - ma 34 lata i też nie spełniał warunków I też daje radę -np. zamiast kupować nowy siewnik do nawozów za 12 tys zł kupił za 2 tys ruinę, wymienił praktycznie wszystko i odmalował i wyniósł go góra 4 tys zł Trzeba kombinować a nie rzucać się od razu na kredyty i nowe maszyny i liczyć ze ktoś nam wszystko da za nic Niestety jak wspomniałeś rolnictwo to ciężki kawałek chleba ale nie od razu Kraków zbudowano Dodam że gdybym ja albo mój sąsiad mielibyśmy ziemię na siebie to spokojnie byłoby nas stać na nowe maszyny Niestety mamy dzierżawy z ANR i priorytetem jest na razie wykup ziemi a nie modernizacja gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

To już jest twój problem że się nie załapałeś( jak to ty mówisz) nikt nie każe ci się za to brać .Widzę że nie zrozumiałeś a więc Ci powtórzę NIE MOŻNA ZA UNIJNE PIENIĄŻKI KUPIĆ UŻYWANEGO SPRZĘTU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Seweryn
      Wiecie cokolwiek na temat tych ciągników? Najbardziej interesuje mnie moc, wyposażenie i cena.
    • Przez dfagroplus60dt
      witam. mam pytanie czy ma ktoś bizon sampo 2020? jeśli tak to gdzie znajdę do niego części? pozdrawiam
    • Przez brzozak2
      http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php
      Czy wiadomo już cos wiecej o tej serii ciagnikow??
      ceny, wyposazenie, moce i inne parametry
    • Przez wojtek900
      Witam wszystkich.
      Zastanawiam się nad kupnem używanego ciągnika Valtra. Moim celem jest taki z lat 95-02 nie nowszy. Zapotrzebowanie mocy max 120KM a najmniej 85 KM, głównie do transportu. Chciałbym się dowiedzieć jaki najlepiej wybrać i jak jest z awaryjnością w tych ciągnikach, jakie posiadają rozwiązania, przełożenia, elektronika, spalanie, jak to wygląda w kabinie, jak uciąg ?? A jeżeli nie Valtra to jaki najlepiej ekonomiczny ciągnik do transportu ?? Chciałbym żeby mi się to nie rozleciało zaraz.
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez usiek93
      Wie ktoś może o nowej serii deutz fahr serii 5 G
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj