Radan

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE

Polecane posty

Gość   
Gość

ale o jednej chyba ktoś zapomnial musi mieć conajmniej 36 michow w dniu skladania wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jeśli by to ode mnie zależało, to z pewnością obciąłbym pseudo rolnikom dopłaty, bo 710zł jpo za pokoszenie raz do roku to moim zdaniem robienie jaj i profanacja rolnictwa gdyż co ma to wspólnego z rolnictwem czemu to ma służyć??? jeszcze jakby to siano zebrali i sprzedali a tak to 90% zgnije w polu. Tyle tylko, że krzaki w polu nie rosną, lecz marne to pocieszenie. No czy to jest sprawiedliwe 1ha łąki pokosić i wziąć 710 a uprawić 1ha ziemniaków i też 710zł, dla mnie to jest nie pojęte. Zresztą swój na swojego bata nie ukręci bo z czego by prezesi z Wa-wy żyli???

  • Like 1

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wystarczy nie uprawiać tym pseudo rolnikom ziemi za darmo. Ja za koszenie warszawce kasuję 200 od hektara i siano moje(idzie na pelet). Za darmo to niech sami obrabiają.

Przede wszystkim od początku powinny być dopłaty do produkcji. Ja jestem za ogólnym zniesieniem dopłat w całej ue a jak już są to lepiej żeby teraz prow był dla każdego a bezposrednie zniesione całkiem. 2hektarowiec ciągnika nie kupi

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

saszeta - dopłaty do produkcji w UE już były - skończyło się to nadprodukcją żywności więc skończcie już pisać te bzdury o dopłatach do produkcji bo nie wiecie sami o czym w ogóle piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a wiec zabrac wszystkim, ale wszystkim w całej ue, zlikwidowac wszelkie programy jakie tylko istnieja, i jazda bez dopłat zobaczymy kto najdłuzej wytrzyma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

dłużej wytrzyma USA, Australia i Ameryka południowa, bo tam rolnictwo też jest dotowane, a my będziemy kupować od nich żywność o 100% drożej niż teraz. Problemem nie jest dotowanie, ale pazerność koncernów chemicznych, nawozowych i produkujących maszyny, to one czując kasę drenują nasze kieszenie, a ceny mają zupełnie oderwane od rzeczywistości.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fant25a    0

Płatność do krów przysługuje rolnikowi, jeżeli w dniu 31 maja danego roku posiada nie więcej niż 10 samic z gatunku bydła domowego w wieku co najmniej 36 miesięcy. Płatność ta przysługuje tylko w 5 województwach.

Damian ile masz krów? Nawet jeśli mieszkałbyś w którymś z tych województw to sądząc po Twojej galerii to i tak masz większą ilość samic.

Edytowano przez fant25a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Bez dopłat i programów rolnik sobie poradzi - starszym sprzętem obskoczy, na mniej wygód sobie pozwoli. Pytanie co z koncernami? Zdechną... Kapitaliści nie pozwolą na cyrki w postaci zlikwidowania pomocy unijnej. Lepiej zrobić ściepę, rozdzielić państwową kasę i niech wielcy tego świata powiększają majątki a i rolnikowi coś tam skapnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no nie wiedziałem że to do 10szt tylko. Mam 20 krów dojnych w sumie ponad 50szt bydła. Nie chce się nastawiać na same krowy bo jak mleko spadnie poniżej 1zł to nie będę miał z czego dokładać ale jak dostał bym po 500zł dopłaty do sztuki to bym nie trzymał opasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

czyli tak

bez dopłat nie mamy szans z wielkimi producentami zywnosci typu usa, australia, ameryka południowa

z dopłatami do produkcji wyjdzie na to ze za duzo jest zywnosci i ceny poleca na pysk

czyli najlepsze wyjscie to takie jakie jest w tej chwili

wystarczy tylko wyeliminowac tych, którzy pobieraja dotacje za to ze nic nie robia i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tylko w jaki sposób? U mnie wielu oddało ziemię w dzierżawę na gębę. Jedni robią inni biorą dopłaty + dzierżawę. W razie np kontroli mogą powiedzieć że wynajmowali do obróbki a płacili zbożem i nic im nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

i tu wlasnie jest problem po co brac dzierzawe bez doplat by miec wiecej od sasiada ? to sami rolnicy rozpuscili innych darujac im doplaty ci nic nie robia a kasa wpada i nie wazne ze byla susza powodz grad mroz jego to juz nie dotyczy i ile ty z jego pola zebierzesz

wyjscie jest proste nie brac takich ziem i ja takowych nie mam i nie bede bral szkoda sprzetu tluc i czsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

jak jeszcze bierzesz ziemie za dopłaty i facet płaci podatek to masz ziemię za darmo do uprawy. W tych czasach to niektórzy bez dopłat to chyba roku by nie przetrwali a co dopiero inwestycje jakieś. Kiedyś owszem nie było dopłat i nawozy były tańsze ale zboże w skupach również było tańsze, teraz są dopłaty nawozy droższe ale i zboże droższe więc coś za coś. Gospodarstwo to jak każda inna firma potrzebuje dobrego managera bez niego słabo przędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

saszeta - dopłaty do produkcji w UE już były - skończyło się to nadprodukcją żywności więc skończcie już pisać te bzdury o dopłatach do produkcji bo nie wiecie sami o czym w ogóle piszecie

Źle się wyraziłem ale w sumie o to mi chodziło.To u nas wprowadzili saps-a bo był wygodniejszy przy dużym rozdrobnieniu gospodarstw. A czym się skończyło? Cena ziemi z kosmosu sztucznie wywindowana przez głupków którzy uprawiają za darmo bo właściciel nie sprzeda bo dopłaty ma za darmo.

A następnie to normalne są historyczne historyczne? W 2008 miałem najwięcej w lubuskim i 30 w kraju pod względem areału maliny. Po tym śladu dawno nie ma a od tego roku 2850zł za hektar wpłynie

Niestety wielu gospodaruje dla dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

jak jeszcze bierzesz ziemie za dopłaty i facet płaci podatek to masz ziemię za darmo do uprawy. W tych czasach to niektórzy bez dopłat to chyba roku by nie przetrwali a co dopiero inwestycje jakieś. Kiedyś owszem nie było dopłat i nawozy były tańsze ale zboże w skupach również było tańsze, teraz są dopłaty nawozy droższe ale i zboże droższe więc coś za coś. Gospodarstwo to jak każda inna firma potrzebuje dobrego managera bez niego słabo przędzie.

 

Zboże jest droższe bo był nie urodzaj, poczekaj jak się w całej europie urodzi to znowu będzie płacz.... W moich stronach produkuje się ziemniaki i warzywa, jak kg pyrek kosztował 1 pln-a i kapusty też to wszyscy byli mądrzy i brali ziemię sprzęt budowali przechowalnie bo myśleli że tak będzie zawsze teraz mamy praktycznie drugi sezon d*py bladej i jest płacz i zgrzytanie zębami ze złości... Głównym założeniem dopłat jest to żeby ceny żywności były jak najniższe a nie żeby jej cena rosła...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

To już naprawdę głupota dawać komuś dopłaty a samemu robić bez dopłat. Owszem mam dwie takie działki jedna 0,11ha a druga 0,26ha tylko temu je zbieram boby mi działki rozdzieliły i nie chce mieć z tym kłopotów. Jak biorę w dzierżawę to ok. płacę podatek ale dopłatę ja piszę...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a ja się cieszę jak uda mi się wyrwać gdzieś dzierżawę za same dopłaty+podatek. Niestety przeważnie jak się kogoś pyta ile chce za dzierżawę to no pyta ile daje ponad dopłaty i podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kolego to się ciesz że u Ciebie tak jest bo teraz to się rzadko zdaża. Ja wole dopłaty oddać i wychodzę na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@damian40000

@ChiqiutaB

Ja jestem z Podkarpacia, naprawdę nie jest to bogaty region, znaczna większość gruntów, które uprawiam są to dzierżawy, gdyż nie stać mnie na zakup gruntów, do tego mamy małe parcele i pagórki na których osiągnąć plon pszenicy 6t/ha to już naprawdę wyczyn. Jeśli ktoś oskubałby mnie jeszcze dodatkowo z dopłat to wtedy nic tylko zwinąć ten kram i czym innym się zająć. Nie znam Wszej sytuacji Panowie ale pewnie macie lepsze grunty gdzie zbieracie może 8t/ha pszenicy więc warto Wam wziąć z dzierżawę bez dotacji bo im więcej ziemi tym więcej zysku.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

a wiec zabrac wszystkim, ale wszystkim w całej ue, zlikwidowac wszelkie programy jakie tylko istnieja, i jazda bez dopłat zobaczymy kto najdłuzej wytrzyma :)

 

 

Kolego co ci przeszkadza że ktoś bierze dopłaty myślę że bardziej każdy powinien pilnować tego co sam robi a nie się kimś interesować.Skoro ci to przeszkadza to sam powinieneś dać przykład i z nich zrezygnować. Po przeczytaniu twoich postów to odnoszę wrażenie że myślisz że jak sąsiadowi nie dadzą to dla ciebie będzie więcej żal mi takich ludzi jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a mi zal takich jak ty, którzy czytaja wybiorczo i potem to komentuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

 

 

Kolego co ci przeszkadza że ktoś bierze dopłaty myślę że bardziej każdy powinien pilnować tego co sam robi a nie się kimś interesować.Skoro ci to przeszkadza to sam powinieneś dać przykład i z nich zrezygnować. Po przeczytaniu twoich postów to odnoszę wrażenie że myślisz że jak sąsiadowi nie dadzą to dla ciebie będzie więcej żal mi takich ludzi jak ty

 

kolego potrenuj trochę czytanie ze zrozumieniem ...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

a mi zal takich jak ty, którzy czytaja wybiorczo i potem to komentuja

 

onw i rolnośrodowiskowe zabrać bo to dla pseudorolników dopłaty do krów zabrać bo nie ma w jego województwie wiec nikt ma nie mieć a najlepiej to wszystko i każdemu bo ja trochę lepiej stoję to wytrzymam a inni niech się zwijają.W każdym poście coś byś odbierał a ty lukasx21 sam może potrenuj zanim się wypowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a ty jak uwazasz ? jak powinna wygladac polityka rolna 2014-2020 ?

co powinno byc zmienione a co nie ?

czego brakuje ?

co jest dobre a co złe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Seweryn
      Wiecie cokolwiek na temat tych ciągników? Najbardziej interesuje mnie moc, wyposażenie i cena.
    • Przez dfagroplus60dt
      witam. mam pytanie czy ma ktoś bizon sampo 2020? jeśli tak to gdzie znajdę do niego części? pozdrawiam
    • Przez brzozak2
      http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php
      Czy wiadomo już cos wiecej o tej serii ciagnikow??
      ceny, wyposazenie, moce i inne parametry
    • Przez wojtek900
      Witam wszystkich.
      Zastanawiam się nad kupnem używanego ciągnika Valtra. Moim celem jest taki z lat 95-02 nie nowszy. Zapotrzebowanie mocy max 120KM a najmniej 85 KM, głównie do transportu. Chciałbym się dowiedzieć jaki najlepiej wybrać i jak jest z awaryjnością w tych ciągnikach, jakie posiadają rozwiązania, przełożenia, elektronika, spalanie, jak to wygląda w kabinie, jak uciąg ?? A jeżeli nie Valtra to jaki najlepiej ekonomiczny ciągnik do transportu ?? Chciałbym żeby mi się to nie rozleciało zaraz.
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez usiek93
      Wie ktoś może o nowej serii deutz fahr serii 5 G
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj