Radan

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE

Polecane posty

Można, max 5-letni i nie kupowany wcześniej ze współfinansowaniem unijnym.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

tak tylko z opinią rzeczoznawcy i nie wiele jest tańszy jak nowy i wątpie żeby taki zakup był opłacalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wszystko zależy od tego jakiego sprzętu potrzebujesz ,jeśli masz duże gospodarstwo to napewno masz takie dochody że wystarczy Tobie na dołożenie do nowego ,a pdejżewam że jak byś trochę poszukał to znajdziesz używany do 5lat ,no chyba że chcesz duży drogi i nowy, najlepiej za darmo żeby pokazać się sąsiadom.Twój sposób myślenia jest trochę dziwny ktoś daje Tobie pomoc i jeszcze żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

To już jest twój problem że się nie załapałeś( jak to ty mówisz) nikt nie każe ci się za to brać .Widzę że nie zrozumiałeś a więc Ci powtórzę NIE MOŻNA ZA UNIJNE PIENIĄŻKI KUPIĆ UŻYWANEGO SPRZĘTU.

Za co mam się brać? Bo nie rozumiem? Ja tam nie mam żadnego problemu z tym Czyli nie masz żadnych innych dochodów w tym gospodarstwie tylko kasa z młodego rolnika? Na jakąś nową maszynę na pewno ci wystarczy kasy a darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda I chyba lepiej że 2 osoby dostaną po 75 tys niż jedna by miała dostać 150 tys zł Zresztą to i tak bezcelowa dyskusja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Widzę że nie rozumiecie nie jeden 150000tyś tylko ten co potrzebuje a najlepiej wszyscy albo chociaż z 80% anie 5%jak obecnie i nie żeby pokazać sąsiadowi tylko żeby służył kilka lat a nie żeby być po łokcie w smarach. Np. jako kierowca zawiozłem siano do Niemiec na stadninę i mówię do gościa o nowy traktor a on na to nie stary ma już 3 lata. A u nas dalej takie starodawne myślenie po co nowy jak można stary wyremontować nie bierz nowego bo cie posadzą zaraz że chcesz sie pochwalić. Ja bym nikomu nie żałował i nie żałuje nowej maszyny bo za naszą prace każdemu sie należy.Tomasz78 nie osądzaj kogoś jak go nie znasz. Ja nie miałem takiego szcześcia że mi ojciec przekazał maszyny i godziwe warunki do gospodarzenia muszę sobie sam poradzić( nie to że się użalam)Bo chyba tak zrozumieliście :( . Hoduje bydło mięsne wiec na pierwsze pieniążki czeka się długo a i tak pójdą na spłatę kredytu a nie na dalszy rozwój. Czy naprawdę jesteście tak zadwoleni z jednych z najmniejszych dopłat i najsłabiej działającej pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Widzę że nie rozumiecie nie jeden 150000tyś tylko ten co potrzebuje a najlepiej wszyscy albo chociaż z 80% anie 5%jak obecnie i nie żeby pokazać sąsiadowi tylko żeby służył kilka lat a nie żeby być po łokcie w smarach. Np. jako kierowca zawiozłem siano do Niemiec na stadninę i mówię do gościa o nowy traktor a on na to nie stary ma już 3 lata. A u nas dalej takie starodawne myślenie po co nowy jak można stary wyremontować nie bierz nowego bo cie posadzą zaraz że chcesz sie pochwalić. Ja bym nikomu nie żałował i nie żałuje nowej maszyny bo za naszą prace każdemu sie należy.Tomasz78 nie osądzaj kogoś jak go nie znasz. Ja nie miałem takiego szcześcia że mi ojciec przekazał maszyny i godziwe warunki do gospodarzenia muszę sobie sam poradzić( nie to że się użalam)Bo chyba tak zrozumieliście :( . Hoduje bydło mięsne wiec na pierwsze pieniążki czeka się długo a i tak pójdą na spłatę kredytu a nie na dalszy rozwój. Czy naprawdę jesteście tak zadwoleni z jednych z najmniejszych dopłat i najsłabiej działającej pomocy

To nie jest starodawne myślenie tylko racjonalne myślenie Jeśli się da wyremontować stary sprzęt i wyjdzie to taniej to po co przepłacać jeśli robotę da się wykonać nie gorzej niż nowym? Gospodarstwo to nie jest jakaś firma której zależy czasami na prestiżu i musi się godnie zaprezentować Nikt ci nie zapłaci więcej za byki czy zboże dlatego ze pracujesz nowszym ciągnikiem niż sąsiad Owszem - trzeba wziąć pod uwagę także wydajność i inne rzeczy ale nie lubię takiego spłycania tematu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

W końcu się z Tobą zgodzę -To jest bezcelowa dyskusja Dzięki za super konwersacje naprawdę dzięki Tobie dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Karolu ja Ciebie nie osądzam tylko czytając twoje wypowiedzi mierzysz wysoko chcąc kupować tylko nowe i drogie maszyny stąd moje wnioski że możesz sobie na to pozwolić ,a w woli sprostowania ja przejołem wraz z matką gospodarkę po dziadkach w latach 90tych i nie było prawie nic powoli się dorabialiśmy remontując budynki i kupując maszyny ,trraz przejołem ja na MR i jestem szczęśliwy że dostałem taką premię która starczyła na nowy traktor tylko że nie mam takich wymagań jak Ty .Zycie uczy pokory i jeszcze tego doświadczysz jak się zmieni polityka i nic nie będziemy dostawać .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Premia na nowy traktor nie starczy.

 

Nowy traktor na jaki obszar? Przecież można było skorzystać z PROW - wtedy MR stanowił wkład do PROW i miałeś traktor o wartości 150 tys za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Na niecałe 20ha ale jeżdże też usługowo to jedno a drugie to priorytetem dla mnie bylo żeby mama dostała strukturalną więc zadowolony byłem z tego co dostałem bo starczyło na belarusa ,a zakup był przemyślany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tomasz - to był post do Karola poza tym wg mnie rozsądnie zagospodarowałeś funduszami :) Wiadomo że każdy by chciał Fendta albo JD ale przesiadka z np c360 na nowego Belarusa to jak z fiata 125p do golfaIV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ale czy ja gdzieś napisałem że chce fenda albo drogie maszyny weź mi Tomasz przypomnij w którym poście . Kupiłem New Holland bo wydawał mi się najlepszy z tych tańszych. pawelol ja nie mogłem na prow bo ziemie przepisaliśmy dopiero jak dostałem decyzję o przyznaniu pomocy na MR.Tomasz skąd ty możesz znać moje wymagania pisałeś że ktoś daje mi pomoc a mi źle ja nie mam mamusi z 2000tyś rentki którą zapewne ładuje w twoją gospodarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Teraz mi ciśnienie podniosłeś po pierwsze to nie 2000 tylko niecały 1000 a poza tym to jej kasa a nie moja ,a co do wymagań to oceniłem twoje potrzeby na podstawie postu "premia nie starczy na nowy" a ja tobie piszę że jest inaczej czytaj dokładnie posty .Zakończe dyskusje z Tobą bo nie ma już sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Po pierwsze było jej nie zaczynać. Po drugie piszesz o moich wymaganiach chociaż ich nie znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

@karolr2

 

Troche spokojniej, po drugie dziwnie to wygląda jak mówisz komuś zeby nie pisał o Twoich wymaganiach czy potrzebach a dwa posty wyżej sam zarzucasz komuś że dostaje 2 tyś renty i może sobie w gospodarstwo włożyć. Po drugie 2 tyś to nie to samo co 2000tyś, za tą drugą kwote to naprawde starczy na nowego Fendta czy JD :)

 

Po drugie panowie odbiegacie od tematu, są inne tematy o MR i tam możecie sobie dyskutować do woli


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

to jak wkońcu,będzie więcej kasy z dopłat w przyszłych latach czy mniej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

W 2013 jeszcze coś tam dorzucą z budżetu krajowego ale nie wiadomo na razie ile, a potem to ja to rozumiem tak że to co do tej pory dokładała Polska jako UPO to będzie wypłacała UE jako JPO mniej więcej w tej wysokości w euro jaką mamy w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Kiedyś jakaś piękna pani z AriMR-u powiedziała,że UPO ma być jeszcze za 2013r. ale to będzie ostatni raz. Dziś UPO to jakieś 170PLN-ów jak dobrze pamiętam.Premier chwali się,że wywalczył dodatkowe 20 Euro do tego co jest(przynajmniej tak mówił) tj. mniej więcej 80-90PLN to i tak coś w plecy będzie.Jak coś źle piszę to wdzięczny będę za poprawkę...


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

UPO to w tym roku 211zł

 

do łak w tym roku 307zł

 

a ten kretyn z rzadu to on sam nie wie co gada takze radze sie przygotowac na obnizke dopłat

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Wydaje mi się że po tych wszystkich modulacjach to raczej obniżki nie będzie. Ale o dodatowej kasie zapomnieć trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Seweryn
      Wiecie cokolwiek na temat tych ciągników? Najbardziej interesuje mnie moc, wyposażenie i cena.
    • Przez dfagroplus60dt
      witam. mam pytanie czy ma ktoś bizon sampo 2020? jeśli tak to gdzie znajdę do niego części? pozdrawiam
    • Przez brzozak2
      http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php
      Czy wiadomo już cos wiecej o tej serii ciagnikow??
      ceny, wyposazenie, moce i inne parametry
    • Przez wojtek900
      Witam wszystkich.
      Zastanawiam się nad kupnem używanego ciągnika Valtra. Moim celem jest taki z lat 95-02 nie nowszy. Zapotrzebowanie mocy max 120KM a najmniej 85 KM, głównie do transportu. Chciałbym się dowiedzieć jaki najlepiej wybrać i jak jest z awaryjnością w tych ciągnikach, jakie posiadają rozwiązania, przełożenia, elektronika, spalanie, jak to wygląda w kabinie, jak uciąg ?? A jeżeli nie Valtra to jaki najlepiej ekonomiczny ciągnik do transportu ?? Chciałbym żeby mi się to nie rozleciało zaraz.
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez usiek93
      Wie ktoś może o nowej serii deutz fahr serii 5 G
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj