Radan

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

Bo ten ktoś utrzymuje się z pracy innych. Te miliony nie biorą się z powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Sprawiedliwie to nigdy nie będzie. Ale trzeba mieć nadzieję że będzie trochę lepiej. A tak naprawdę nadzieja matką głupich.

Jak przestaną rządzący kraść, firmy sprzedawać przetargi na budowy np. autostrad i pozwalać na prywatyzację obcokrajowcom to będzie kasa.

Ale kto raz już kasę zgarnął to mu się trudno odzwyczajić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Kasa jest tylko trzeba ją ściągnąć wyższym podatkiem dochodowym. Zarabiasz 15 tys rocznie -płacisz 18%, zarabiasz 85 tys - płacisz też 18 %. Biorąc pod uwagę dzisiejsze zarobki... na 85 tys trzeba mieć dobre stanowisko. A kolejna stawka? Od tego co zarobisz powyżej 85tys płacisz 32%. Czy zarobisz 100tys czy 100mln jeden podatek... Jaka tu sprawiedliwość?

 

Co do dopłat: zobaczymy jakie będą ograniczenia - wszystko się okaże. Może wprowadzą przepisy dające większe możliwości mniejszym rolnikom.

 

podatki jak podatki, ale lepszym rozwiazaniem byłoby całkowite zlikwidowanie vatu

bo kto tak naprawde płaci vat ?

ten najbiedniejszy, bo bogaty go sobie odlicza i to jest chore

a biedny mimo ze kasy nie ma to płaci vat nazucony przez przez panstwo, a potem panstwo oddaje go bogatemu, aby ten sie jeszcze bardziej bogacił

pomysl ile byłoby wszystko tansze gdyby nie vat, ile przekretów i wyłudzen by mozna sie pozbyc likwidujac ten lichwiarski podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

 

podatki jak podatki, ale lepszym rozwiazaniem byłoby całkowite zlikwidowanie vatu

bo kto tak naprawde płaci vat ?

ten najbiedniejszy, bo bogaty go sobie odlicza i to jest chore

a biedny mimo ze kasy nie ma to płaci vat nazucony przez przez panstwo, a potem panstwo oddaje go bogatemu, aby ten sie jeszcze bardziej bogacił

pomysl ile byłoby wszystko tansze gdyby nie vat, ile przekretów i wyłudzen by mozna sie pozbyc likwidujac ten lichwiarski podatek

 

Tylko że Vat to 50% budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

A myślisz że ten bogaty ma dobrze? On też musi na to robić by te bogactwo utrzymać, czym masz więcej tym więcej trzeba a jak już karuzela się rozpędziła to z niej nie wysiądziesz, chyba że wyskoczysz i zginiesz. Nie ma co zazdrościć bo wyścig szczurów i tak kiedyś osiągnie metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

no ale gdyby nie było vatu to kazdy by miał lepiej i ten bogaty i ten biedny

kazdy produkt byłby tanszy o 23%

a tak panstwo nie robiac nic wyciaga łape po 23% jak pasożyt, a w zamian nie dajac praktycznie nic

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
Napisano (edytowany)

Skoro ma być więcej na dopłaty to czemu Kalemba wczoraj mówił, że żeby dopłaty nie spadły poniżej obecnego poziomu rząd będzie musiał dopłacać z własnego budżetu(podobno porozumieli się w tej sprawie z PO) Uwzględniając tegoroczne cyrki z modulacją i negatywne nastawienie opini publicznej i wielu polityków do dopłacania do rolnictwa z krajowego budżetu nie można być pewnym, że tak rzeczywiście będzie. Jeszcze jedna sprawa to zredukowany II filar, są w nim m.in. renty strukturalne które muszą być wypłacone, programy rolnośrodowiskowe, ONW. Ile zostanie na modernizację, różnicowanie itp.? NIC!!!

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

1) Dlatego budżet jest na 7 lat - bo kryzys eurostrefy chcą ustabilizować poprzez określenie wydatków na dłuższy okres czasu. Tzn wachania giełd towarowych nie będą takie wysokie co da stabilny rynek i niższe skoki cen produktów rolnych. A to przełoży się na konkurencyjność naszych cen w stosunku do cen krajów ze strefy pozaunijnej.

 

2) Kalemba od obecnych dopłat odjął wkład państwa czyli te 10%. Parlament UE jednak postara się narzucić te 10% co spowoduje realny wzrost dopłat na poziomie około 200zł.

 

3) Renty strukturalne napewno przytną ale o ile tego jeszcze nie wiem.

 

4) Programy rolnośrodowiskowe ucierpią napewno najbardziej tak jak wydatki na modernizację. Prawdopodobnie ściśle określą okres użytkowania nowych nabytków i go wyciągną ile się da. Ilu było takich co kupili maszyny i już od początku mówili że termin minie to sprzedadzą i kupią nowy sprzęt. A jak oni robili ciągłe zmiany to budżet cierpiał.

 

5) Moim zdaniem to ONW zostanie bez zmian. To najmniejsza składowa całych wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

oj jak dobrze ze rolnosrodowiskowe ucierpia, najlepej jakby całkiem zabrakło na nie kasy to by było super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Poprawa środowiska przyrodniczego i obszarów wiejskich, w szczególności:

 

1) przywracanie walorów lub utrzymanie stanu cennych siedlisk użytkowanych rolniczo oraz zachowanie różnorodności biologicznej na obszarach wiejskich;

 

2) promowanie zrównoważonego systemu gospodarowania;

 

3) odpowiednie użytkowanie gleb i ochrona wód;

 

4) ochrona zagrożonych lokalnych ras zwierząt gospodarskich i lokalnych odmian roślin uprawnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

To nic tu dla mnie niema, mogą zlikwidować. O żeby można łąk nie kosić to by był plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dla Ciebie plus a dla dzierżawcy minus bo wielu musiałoby dopłacać sporo do łąki właścicielowi aby ten zechciał zrezygnować z programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Nikt z darmowej kasy nie zrezygnuje nigdy. A napewno nie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

To nic tu dla mnie niema, mogą zlikwidować. O żeby można łąk nie kosić to by był plus.

U mnie z rolnośrodowiskowych korzysta większość średnich i dużych gospodarstw. Zawsze jest to od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych(w zależności od wielkości gospodarstwa) rocznie praktycznie za darmo, bo większość tych wymogów i tak musisz albo będziesz musiał spełniać.

Czy przytną renty strukturalne? Nowe pewnie tak bo starych raczej chyba nie mogą. Co znaczy, że parlament UE postara się narzucić te 10%? Przed chwilą czytałem, że nie będzie można dopłacać ze środków własnych do I filara. Na I filar mogą przesunąć 25% środków z okrojonego II filara dzięki czemu dopłaty bezpośrednie osiągną 93% średniej unijnej. Także drugi filar robi się coraz bardziej chudy... Należy pamiętać, że korzystają z niego nie tylko rolnicy ale także np. samorządy(w mojej gminie z PROW 2007-2013 remontowali świetlice wiejskie, wybudowali targowisko itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Słyszałem o kasacji dopłat do krów mlecznych. To masakra jakiaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Jest kilka kwestii które trzeba sobie wyjaśnić... Po pierwsze na dzień obecny jest ustalona tylko pula pieniędzy na rolnictwo przez 7 lat a ona nie świadczy o tym jak te pieniądze będą wydawane... Teraz jest czas na komisje rolnictwa, która określi reguły przyznawania tych pieniędzy... Należy zwrócić uwagę tutaj na cały zakres wprowadzenia zazielenień, należy tez zwrócić uwagę na zapis o aktywnym rolniku, który przechodząc w tej formie spowoduje utratę dopłat bezpośrednich dla pseudorolników... Kwestia kolejna, że dopłat z budżetu krajowego nie będzie gdyż UE zabrania tego w przyszłej perspektywie 2014-2020... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Słyszałem o kasacji dopłat do krów mlecznych. To masakra jakiaś!

 

 

dopłaty do krów były, ale nie we wszystkich województwach, a wiec dobrze sie stanie jak je zlikwiduja, albo wszystkim albo nikomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te dopłaty do krów to grosze były i są a wiadomo kto dostanie dopłate do buraków cukrowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

na stronie arimr czytam ze w roku 2012 płatnosc do 1 krowy to 584zł wiec jakie grosze ?

przy 10szt to jest prawie 6 tys, to sa grosze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tylko że to tylko w wybranych województwach w moim przypadku miał bym z tego więcej jak dostaje bezpośrednich ale niestety nie to województwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

to ze w wybranych wojewodztwach to ja wiem

ja tez nigdy nie miałem dopłat do krów bo jestem z mazowieckiego

ale maniek20 pisze ze to sa grosze :) wystarczy chowac 2 krowy na 1 ha, do tego dopłaty bezposrednie i mamy juz 2 tys z jednego ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no i tym którzy opasy trzymają by ulżyło bo teraz nie mają skąd cielaków kupić bo prawie każdy trzyma sam to co mu się urodzi. Gdybym dostał ta dopłatę zwiększył bym krowy a byczki sprzedawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Seweryn
      Wiecie cokolwiek na temat tych ciągników? Najbardziej interesuje mnie moc, wyposażenie i cena.
    • Przez dfagroplus60dt
      witam. mam pytanie czy ma ktoś bizon sampo 2020? jeśli tak to gdzie znajdę do niego części? pozdrawiam
    • Przez brzozak2
      http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php
      Czy wiadomo już cos wiecej o tej serii ciagnikow??
      ceny, wyposazenie, moce i inne parametry
    • Przez wojtek900
      Witam wszystkich.
      Zastanawiam się nad kupnem używanego ciągnika Valtra. Moim celem jest taki z lat 95-02 nie nowszy. Zapotrzebowanie mocy max 120KM a najmniej 85 KM, głównie do transportu. Chciałbym się dowiedzieć jaki najlepiej wybrać i jak jest z awaryjnością w tych ciągnikach, jakie posiadają rozwiązania, przełożenia, elektronika, spalanie, jak to wygląda w kabinie, jak uciąg ?? A jeżeli nie Valtra to jaki najlepiej ekonomiczny ciągnik do transportu ?? Chciałbym żeby mi się to nie rozleciało zaraz.
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez usiek93
      Wie ktoś może o nowej serii deutz fahr serii 5 G
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj