siwy20

Gęste żyto co zrobić?

Polecane posty

siwy20    0

Witam panowie mam problem co zrobić jeżeli mam za gęste żyto. Boję się ze jak nic z tym nie zrobię to się pokładzie i ziarna będzie mało. Pomocy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

hmm.. Teraz to ciężko coś zrobić. Ale może jakiś anywylęgacz na wiosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapsel_TS    0

teraz to tylko antywylegacz wiosną. Radzę również ostrożnie z azotem. nic lepszego kolego nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10
Napisano (edytowany)

opóźnij pierwsza dawkę azotu na wiosne. żyto poodrzuca słabsze pędy i zostana tylko te mocne zawsze to jakas redukcja pędów płonnych. później od razu dawka ccc i modusa żeby wzmocnic źdźbło i potem kolejna po około 3 tyg.powinno pomóc

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy20    0

Od pewnej osoby słyszałem ze wsiąść bronami przejechać w marcu gdzieś ;-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

U nas też popularną praktyką jest bronowanie na wiosnę. To przerzedza siewki i poprawia strukturę wierzchnią gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

Mój znajomy też posiał żyta gęściej i na wiosnę myśli przebronować. Czy to dobry pomysł? Jeśli tak, to kiedy to robić?


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jak zboże ma około 12-15cm wysokości. Musisz wybrać taką porę kiedy nie jest za sucho i nie są spodziewane w najbliższym czasie przymrozki. Najlepiej przed spodziewanym opadem deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy20    0

Panowie czyli mogę je spokojnie bronowac? Jakimi bronami lekkimi czy ciężkimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jak pobronujesz to pobudzisz do krzewienia rosliny. Opóźnij dawke azotu albo rzuć forme amonowa a nawet amidową.

Pytanie jaka norma wysiewu była??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy20    0

To ja już nie wiem co mam robić niektórzy mówią tak a inni tak na 1,5 h wysialem 450 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Daj mocznik zamiast saletry. Nie bedzie już się krzwić dalej i ratować się musisz dobrym fungicydem na podstaw zdzbła+regulator trafiony w odpowiednia fazę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Na wiosne porządnie trzeba przebronować nawet dwukrotnie. Odbije spokojnie i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Przecież bronowaniem pobudzi tylko do jeszcze większego krzewienia i dalej bedzie dywan, jak już to jak boczne pędy będą obumierać ale kiedy to bedzie, pozatym kolein porobi od groma chyba że super sucho bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Niewiem ja bym nie bronował, tylko mocznik walił. Problem z głuchym owsem może mieć jeszcze bo ziemie zruszy ogólnie chwasty zaczną wyskakiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy20    0

Od kilku osób słyszałem ze bronowanie nie zaszkodzi tylko pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po bronowaniu będziesz miał poprawkę herbicydu moim zdaniem. Pozatym tak jak piszą wyżej pobudzisz rośliny do krzewienia. Słuchaj Twoje pole Twoja sprawa, jak chcesz to zakładaj brony i hulaj dusza piekło niebo, ale Tak i tak będzie wszystko leżeć. Na moje oko to zadbaj o podstawe rośliny i dotego odpowiedni termin antywylegacza i powinno być cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj