Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nikita_Bennet

SMT2 50/28/305 czy CJ2DP-50/32/305

Polecane posty

Nikita_Bennet    100

Witam

Przymierzam sie do przejrzenia podnośnika w zetorze 10145 (ursus 1014).

Szukając siłownika pomocnicznego sprzedawcy podają SMT2 50/28/305 za ok 230-240 pln lub CJ2DP-50/32/305 za 270-290 pln.

Czy to oba pasują do tego ciągnika? Czym one się różnią? Producent? Który brać lepiej?

Przewody do tego siłownika kupić takie jakie mają czy lepiej dać do zakucia?

Pytam bo jakiś kretyn wyjął ten siłownik i kupiliśmy ciągnik bez niego a chcę go wstawić.

Nikita_Bennet    100

no i?

Czy to oba pasują do tego ciągnika? Producent? Który brać lepiej?

Przewody do tego siłownika kupić takie jakie mają czy lepiej dać do zakucia (ponoć trwalsze i każdą końcówkę idzie dobrać)?

Wiadomość z agroFakt.pl

UrsusFan1222    23

Jak chcesz mogę jutro zmierzyć u siebie w Ursusie jakiej grubości jest tłoczysko(jeśli cię to urządza) u mnie siłownik jest fabrycznie i nie było nic tam cudowane przerabiane oraz kombinowane. Sąsiedni gospodarz jeździ Zetorem 16145(ten ciągnik nie ma tam lekko), ciąga nim 4 skibowego obrotowego Frosta. Oryginalne siłowniki nie dawały rady, obecnie ma tam wstawione 2 takie konkretne siłowniki średnica tłoczyska koło 60 mm oraz dorobione prawdziwe mocowania, powiedzmy ze obecnie to jakoś wytrzymuje. Jak bym odżałował i zainwestował w porządne zakuwane przewody aby mieć spokój,też kiedyś kupowałem w sklepie przewody ale z jakością było różnie. Obecnie większość przewodów zakuwam lub dorabiam nowe w zaprzyjaźnionym zakładzie który zajmuje się hydrauliką siłową.

Nikita_Bennet    100

sprawdziłem u stryjka w U902 i mam tam ten o średnicy 32mm.

Ciekawe do których ciągników był montowany ten słabszy (niby pasuje do serii C-385).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez marcin7795
      Witam. Mam problem w ursusie1014 podnośnik opada bardzo wolno podnosi dobrze ostatnio jak dłubałem przy zaworze to są tam kulki i sprężynki to wyjąłem to później podnosił na dużych obrotach a na małych nie chciał podnosić i opadał bardzo szybko co się stało???
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez malin1986x
      Witajcie , sprawa wygląda następująco   odpalam ciągnik  w układzie ze wzmacniaczem jest ciśnienie 13 bar jak jest już olej rozgrzeje i mam włączony napęd na zającu  to by utrzymać ciśnienie na poziomie 9 bar silnik muszę trzymać min,1300 obrotów. Wzmacniacz jest  cały zrobiony łącznie z małym pierścieniem pod podstawą , nowa mikropompa ,oba filtry, co może jeszcze być przyczyna? wszystko działa poprawnie wom nie staje  normalnie jeździ, ale wiadomo jak za małe ciśnienie  to wzmacniacz długo nie podziała.
    • Przez rafal13113
      witam
      mam takie pytanie do czego służy mikropompa w dużym ursusie i jakie mogą być objawy jeśli będzie ona nie sprawna
    • Przez Maciekkkk
      Witam, przy podnoszeniu podnośnikiem pompa strasznie wyje,jak załączam rozdzielacz by uruchomić ladowacz wyje jeszcze głośniej. Nawet jak nic nie jest używane to słychać jak warczy ale ciszej. I strasznie wolno mi opuszcza i w pewnym momencie się potrafi zaciac ale powolutku i jakoś opuści. Pomoże ktoś bo jak już głupieje z tą 9-setką