yaroslaw

ursus 3512 a 2812 czym się różnią

Polecane posty

yaroslaw    432

Cześć potrzebuję informacji czym się różnią silniki w ursusach 3512 od 2812 poza mocą oczywiście , chodzi mi oto czy mają jakieś różnice szczegóły po których można wzrokowo odróżnić je od siebie , oba silniki mają taką samą pojemność i różnica zapewne jest w pompie wtryskowej ale czy tylko taka ?(słabszy wał lub inne?). Rozglądam się za silnikiem do 3512 i nie chciał bym się pomylić ( trafiają się silniki z wózków widłowych ale słyszałem że były montowane w nich też te słabsze a trafiłem na silnik bez tabliczki ) SPRAWA DOŚĆ PILNA z góry dziękuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Takie silniki były w wózkach bułgarach tylko nie wiem czy od 3512 czy 0d 2812 zapomnialm jak będzie ci co potrzebne to wieczorem sie spytam taty jak wróci.

A to silnik zajechałeś czy co?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a to blok ci pękł?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432

Prawdopodobnie jest pęknięty ale o dziwo woda nie leci silnik był zostawiony z wodą i przyszło parę stopni mrozu w nocy a ja byłem wyjechany jak wróciłem w nocy to już z kraników nie leciało (co oniczym nie swiadczy) odpaliłem pochodził woda zleciała i niby nic sie nie dzieje ale coś mi wygląda że pod kolektorem wydechowym jest pęknięcie a że silnik już trochę popracować i zasłużył na remont to zaczynam szukać , zastanawialem się nad kupnem nowego tak zwanego krótkiego silnika ale ponoć to co jest na rynku to jest produkcji indyjskiej i różne opinie o nich słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Z tego co sie orientuje to w bługarach były takie silniki raczej o macy 47 koni i o dziwo miały zakładaną pompe rzędową a nie rotacyjną ;) zreszta naweyt jak kupisz silnik mniejszy to masz i pompe wtryskową i wtryski także podmienisz i niech chodzi albo poprostu jak blok pęknięty to tylko blok kupić i nowe zestawy naprawcze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mam takiego Bułgara i tam jest silnik 3p, czyli 47 koni. Ma nieznaczne różnice w porównaniu do silników w ciągnikach. Przede wszystkim oczywiście nie posiada oryginalnej sprężarki i ma inny kolektor wydechowy. Pompa jest rotacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

możesz dać silnik na wymianę, ale co ci się trafi to też nie wiadomo czy nie jakis pęknięty pospawany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj