Polecane posty

Chciałem się zapytać ile litrów oleju wchodzi do Fotona 804? nigdzie nie mogę tego znaleźć a zamierzam wymienić. Tylko nie piszcie że tyle co wyleci, chodzi mi o dokładną ilość:) dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie napiszę Ci ile oleju wchodzi, ale interesuję mnie jak długo masz tego Fotona, jak się sprawuje i gdzie go kupiłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Chciałem się zapytać ile litrów oleju wchodzi do Fotona 804? nigdzie nie mogę tego znaleźć a zamierzam wymienić. Tylko nie piszcie że tyle co wyleci, chodzi mi o dokładną ilość :) dzięki z góry

 

 

Fajnie by było gdybyś jeszcze określił gdzie chcesz ten olej wymieniać, w silniku, skrzyni, przednim moście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem od handlarza, ogólnie dużo rzeczy muszę powymieniać jeszcze, ale lubię mieć wszystko sprawne w 100%. chodzi mi o wszystkie płyny w silniku i w skrzyni najbardziej by mnie interesowało. Ogólnie nic więcej nie mogę powiedzieć o nim zobaczymy jak się sprawdzi w polu i czy coś jeszcze będzie mu dolegało. Ogólnie ciągnik za tą cenę SUPER:)

 

A jak wam się sprawują te Fotony w pracy czy dają rade i czy są aż tak bardzo awaryjne jak niektórzy piszą. Bo ja dopiero będę zaczynał działać tym fotonem i jak czytam o nich to nie wiadomo co myśleć. I jak z tym podnośnikiem czy jest dosyć mocny i czy da rade z 4 skibami w orce. ja mam fotona 804, 80 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam Fotona 504. 52KM i szczerze on zrobi prawie wszystko to co Ursus c 385 bez przedniego napędu. 4x4 w Fotonie robi bardzo dużo. Udźwigu na podnośniku mój ma ok. 1500kg i naprawdę nie jest to oszukane. Opryskiwacz 600l zawieszany podnosi pełen z ziemi na wolnych obrotach, a kiszonki z liści to biorę nim tyle samo co Ursusem c 385. W orce na głęboko w 3 skibach to on normalnie lata. Mam go od sierpnia 2012, zrobiłem nim 170 mth i na razie nic się w nim nie zepsuło, a w niektórych nowych zachodnich ciągnikach po takim przebiegu już są awarie.

 

Wszystkie złe opinie na temat Fotonów to zwykła bujda. Pozdrawiam.

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce coś więcej wiedzieć o FOTONIE to ja mam 824 na liczniku 2800 h. Mogę napisać co się psuje i na co trzeba uwarzać.Jak jest jeszcze potrzebne to podam ilości oleju do poszczególnych podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

witam to napisz co się w nim zepsuło i jak się sprawuje w polu

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku dużo pracowałem turem dlatego siada hydraulika ale ostatnio dostałem pompę dorobioną we Wrocławiu.Najlepiej jest ją zamówić bezpośrednio tam gdyż we worfamie jest o 200 zł droższa.Wymieniłem też przednie opony na szersze nisko profilowe.A ostatnio miałem awarię skrzyni biegów (nieraz wyskakiwał mi wsteczny bo nie dopchnąłem dźwigni i wykruszył się jeden ząbek ale sam naprawiłem). Przy okazji wymieniłem tarcz sprzęgłową chociaż na tej może bym pojeździł jeszcze z rok ale trzeba pamiętać żeby ją regulować. Dojście do niej jest pod pokrywką u dołu ciągnika.A jak się sprawuje? Nie najgorzej. Klima działa, jest dość wygodnie, samemu idzie naprawić pali od 4 do max 11 przy orce obrotówkom na ciężkiej glinie. Jak będziecie chcieli szukać części to piszcie może coś doradzę.

Edytowano przez damiangniezno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

Na ilu ha pracuje ja mam w swoim 700 mth na razie i w te lato dobije do 1000 i powiem co i jak z fotonem 404 bo na razie bez żadnej awarii

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoich 15 ha ale robiłem trochę usług. Teraz już na nie niema zainteresowania bo pokupowali ciągniki i maszyny z unii. Z tego co oglądałem mały foton,prokmar,pronar teraz ursus to są te same podzespoły, a przynajmniej ich część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

super filmik ja na swoim fotonie mam 1000 mth dziś dobiłem i zero wycieku zero awarii tylko paliwo lać i do roboty


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

Kolego ja mam Fotona 504. 52KM i szczerze on zrobi prawie wszystko to co Ursus c 385 bez przedniego napędu. (...)

 

-mam wrażenie że chyba chciałeś napisać "C-360" bo że 385 przeskoczy, to nie uwierze... :D

i taka prośba, czy mógłby ktoś wrzucić fotki/filmiki 404 bo strasznie mało o nich... dźwignie od biegów, jakoś podobnie jak w mf235/ur2812, ale most już inaczej wygląda i w bliźniaczych europardach jest rewers 8/8 a w tych nie? no i jeśli ma ktoś porównanie, to co by wolał 2812, czy 404??

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeskoczy c 385. To nie pomyłka. No może nie w orce w 4 skibach, ale w każdej innej pracy radzi tyle samo co 80tka. Mam te oba ciągniki więc mam porównanie. Ja bym wybrał 404, bo ma przedni napęd, a to kolosalna różnica na uciągu. 504 ma rewers, 404 nie ma (ma biegi jak 385 tylko bez żółwia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

a jeszcze takie pytanko.. na fimikach widać ze masz oponki 12,4 28 ?? to rozmiar z c-330... nie ma problemu ze 50km zrywa przyczepnośći na tych oponkach?? no i co lepiej wybrać rewers czy wzmacniacz momentu? bo zwróciłem uwage ze są wersje 8+8 i 12+4 ten drugi to chyba ze wzmacniaczem, czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jak to z tym 12+4, ale możliwe, że ma wzmacniacz. To zależy do czego chcesz używać ten ciągnik i jakie masz upodobania. Z rewersem jest bardzo wygodnie, ale np jak pracujesz na wolnych biegach to i powoli cofasz. No ale każda opcja ma wady i zalety. Ja mam oponki 12,4 28, bo takie chciałem do oprysków (pasuje w buraki, w ziemniaki no i w zbożu dużo nie gniecie). Jak się pracuje z przednim napędem to nie zrywa przyczepności. Swojemu założyłem teraz obciążniki od c330 na koła, to już w ogóle nie ma problemu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a jak wam się wydaje, warto dołożyć do fotona 504s jakieś 20tys zł, do ursusa 5044, wąski ciągnik potrzebny do upraw sadowniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że nie warto. Ale każdy ma swoje zdanie. Ursus 5034 to był Foton 504 sprzedawany pod nazwą URSUS, a ten 5044 to podobno jest koreański TYM. Więc radziłbym jeszcze sprawdzić ile kosztuje oryginalny TYM, bo może się okazać, że będzie tańszy niż jego polska podróbka. Osobiście polecam Fotona, bo mam go 2 lata i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

5044 do TYM'a ma daleko. 5044 to przekładnia carraro i wolnosący 3 cyl perkins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

sorry, zrozumiałem, że TYM jest dużo lepszy od 5044,

podobno za Fotona idzie utargować do równych 70tys, jak by nie patrzeć to za sadowniczy nowy ciągnik to ciekawa opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że utargujesz jak dobrze pogadasz. W tej cenie to raczej nic nie kupisz innego, a Foton to naprawdę dobra maszyna, wbrew temu, że co chińskie to nic nie warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1921
      Witam, w moim fendt 824 wystepuje pewien problem. Otóż jak jade nim powyżej 25km/h zaczyna cos szumieć, jakby trzec... Co to może być??
    • Przez kubak
      Witam, poszukuję Fendtów z serii 800 favorit, 822 lub 824, w dobrej cenie, może być uszkodzony.
    • Przez Mario5
      Witam mam problem z podnoszeniem trzeba dużo gazować żeby podniósł maszynę, ciężko też utrzymać równość. Przy zgaszonym ciągniku podnośnik trzyma nic nie popuszcza, ale gdy opuszczę przy zgaszonym to opada do końca nie da się opuścić trochę. Czy winny może być rozdzielacz? Pompa raczej dobra ciśnienie na wyjściach hydraulicznych było w normie. Proszę o pomoc.
    • Przez siema1348
      Witam mam problem z biegami polowo drogowymi wogulę mi się nieprzełanczają,  bezpieczniki sprawdzałem skrzynia napewno nie ponieważ wogulę mi  się niepojawia komunikat ani nic tego typu.
    • Przez pauliosss
      Witam wszystkich. Zakupił kolega ciągnik international 824 ma problem z reduktor wyskakuje.. Poszukuję do wyżej wymienionego ciągnika katalogu skrzyni biegów katalog ewentualnie schemat skrzyni biegów co gdzie jak jaki tryb.. Posiada ktoś może taki katalog lub schemat? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj