Zaloguj się, aby obserwować  
mikuaa3

Jak ustawić kombajn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikuaa3    0
Napisano (edytowany)

Jak ustawić kombajn volvo s900 żeby dobrze młócił ?

Edytowano przez mikuaa3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

wszystko zależy od tego co kosisz ...... inna regulacja jest do jęczmienia jarego inna do zimowego , do owsa , rzepaku ,pszenżyta itd itd


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Sito górne ma być przeważnie na około 12mm ale jak będą przelatywać kłosy to zmniejszasz. sito dolne na około 5 mm tak żeby ziarno przeleciało. Wiatr do pszenicy prawie na maxa ale wtedy gdy jest ciężka pszenica . jęczmień tak na ponad połowę skali a owiec połowa skali. Co do klepiska to na drugim ząbku ale to musisz zobaczyć jaką masz odległość od bębna młócącego. Jak zabardzo przyciągniesz to Ci będzie rozbijać ziarno a jak za mało to nie będzie dobrze wymłacać. a jesli chodzi o owies to musisz uwazac z wiatrem bo jest lekki ..... tak ze chyba na minimum ustawiasz zreszta musisz sie zatrzymac po 20 metrach i zobaczyc co jest za kompajnem ico jest w zbiorniku jak w zbiorniku jest za duzo plew co zwiekszasz przeswit sit i wiatr jesli jest za duzo ziaren z tyłu to zmniejszasz wiatr i otwierasz sita ...... proste to jest tylko trzeba troche logiki i cierpliwosci :) pio dwuch sezonach dopracujesz kombajn zapisz sobie regulacje .... a po 4 sezonach bedziesz na pamiec znał:) ten kombajn chyba nie ma podajnika kłosowego prawda? współczuje z regulacją :D


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

to zależy od skali jaką tam masz 800 obrotów czy ile tam ..... zreszta bedzieszwidział pow ymłuconych kłosach jak by były słabo wymłucone kłosy mozesz zmniejszyc szczeline na klepisku i zwiekszyc obroty albo same obroty zwiększyc a jak będzie rozpoławiać ziarna to musisz zmniejszyć obroty , to jest tak jak mówie ustawianie za pomocą prób i błędów :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj