mateus92

Wybór pługa,który lepszy

Polecane posty

mateus92    0

Witam

Mam mały problem . Po zakupie nowego ciągnika New Holland td5010 mam problem z doborem odpowiedniego pługa do niego, chodzi mi o pług zagonowy. Czy lepiej jest kupić pług 3 skibowy o odkładnicach 40 cm (45cm) czy może pług 4 skibowy o szerokości odkładnicy 35 cm. Chcę żeby traktor dawał sobie rade i nie miał jakiś problemów z pracą. Traktor ma 60 KM 4x4 i mam 3 ,4 klasę ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

bież czwórkę ze zmienną szerokością orki jak nie będzie dawał rady to zmiejszysz szerokość i będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galinek3140    103

Hej myślę ze na ta moc wystarczy ci pług 3x45-50 jakiś kverneland one lekko idą w ziemi jak kupujesz to ku sobie ze zmienna szerokością orki co ułatwia prace jeżeli masz mokro możesz sobie zmniejszyć szerokości robić a jeśli są warunki ok to jazda na szerokość max .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Myślę,że 4x35 będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na możliwość od orania od miedzy ,a 60 KM w 4 cylindrach sobie spokojnie poradzi...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

nie kupuj pługa ze stałą szerokością orki. Moim zdaniem to jest bez sensu. NH TD to lekki ciągniczek, ale te 4 skiby o szerokości 30cm powinien dać radę.Tak jak koledzy wyżej piszą, jak masz lżejszą ziemię to ustawisz pług na 4x40 a jak cięższą to 4x30cm. Ewentualnie szukaj pługa z odkręcaną ostatnią skibą. NH to krótki ciągnik więc jeżeli bd szukał czteroskibowego pługa to może lepiej krótkiego. Z zagonówek kvernelanda poleciłbym pługi serii AB85, jest zdecydowanie krótszy od serii AB100.

Osobiście to raczej bym szukał 3 skiby z regulowaną szerokością orki.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Hej myślę ze na ta moc wystarczy ci pług 3x45-50 jakiś kverneland one lekko idą w ziemi jak kupujesz to ku sobie ze zmienna szerokością orki co ułatwia prace jeżeli masz mokro możesz sobie zmniejszyć szerokości robić a jeśli są warunki ok to jazda na szerokość max .

 

Chyba nie piszesz powaznie o tej szerokości :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galinek3140    103

No co mało u będzie ale myślę ze dla 60 km powinno wystarczyć o bez przesady żeby 4 skiby 60km ciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

3x45 może okazać się zbyt dużo, 3x40 to max co to padło uciągnie, w jesieni orałem tak dla żartu swoim maleństwem, 4x30 i męczył się niemiłosiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

kup sobie kvernelanda 3 skibowego ze zmienną szerokością orki będzie śmigał jak trzeba, przy 4 skibowym może go trochę bujać przy ponoszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

chyba żarty sobie robisz, do takiego pługa to minimum 80 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

ja bym polecił pług Akpil 3+1 4X40

 

malkolm niektórzy mają fantazje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galinek3140    103

No to przecież pisałem wcześniej żeby kvernelandy 3x35-50 brał płynna zmiana szerokości orki i bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

malkolm niektórzy mają fantazje :D

 

nie mam fantazji. bd orał 3 skibami a 4 dokręci jak kupi większy ciągnik. a jak nie ma w planach nowego ciągnika no to 3 skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Mam staltecha U-006, do orki głębokiej, td5020, 3x40, i jeżdzę na II zakresie na 3 biegu, ziemia IV klasa, daję mu w palnik to ładnie przykrywa. Ale moim zdaniem męczy się, pług ma regulowaną I skibę i jest skręcany. W tym roku chcę spróbować dać pług inny, nie do głębokiej orki. Pożycz od kogoś i zobacz jak ci będzie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj