Polecane posty

Macinol    0
Napisano (edytowany)

Słuchajcie koledzy.

Co sądzicie o Sano, czy to faktycznie taka zajebjaszcza firma jak to się mówi? Chodzi mi o żywienie bydła mlecznego, młodego bydła, bydła opasowego, albo i ocałe programy żywieniowe dla bydła (od cielaka do mleczaka). Ja nie miałem z tym jeszcze kontaktu, ale sprawiają wrażeie bardzo profesjonalnej (ale i pewnie drogiej firmy), przekonują mnie trochę tym swoim gospodarstwem testowym Sano Agrag Instytut. Jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia o urządzeniach czy usługach Sano to również chętnie poczytam.

No i drugie to samo Unipasz, z tym miałem kontakt, ale jakoś mnie nie przekonuje, nie wiem może to tylko takie moje widzi mi się. Poproszę o opinie.

Edytowano przez Macinol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ja nie mam dużego doświadczenia z bydłem bo pare lat teu czymalismy tak ok 15 i braliśmy mleko kakao i pasze z Sano :)Nażekać nie mozna, dobre towary no i dbają o o nas (kupców) jednak ceny troche przerazają :D

teraz mam samą trzodę i tez od nich biorę koncentraty dodatki pasze itp. i jestem naprawde zadowolony :) najlepszy jest dowóz, dzwonisz, mówią że jutro będzie a tu po godzinie na podwórku autko stoi :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

powiem tak

 

produkty maja dobre ale niczym nie odstajace od konkurencji

 

w powiecie sejnenskim sa spaleni od 10 lat z powodu kilku partii paszy dla trzody. Sam mialem z tym do czynienia i od tej pory jedyna rzecza z tym logiem jest woz paszowy :)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek323    4

unipasz jest mało firmo podług sano i tak nie tak sprawdzono i rozreklamowano .Ja osobiście przeszedłem z sanbula z sano na koncentrat opas z unipaszu z trzech powodów: skład podobny , cena mniejsza i nam niedaleko do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8
Napisano (edytowany)

A ja powiem tak : U mnie w hurtowni jak i w ofertach które dostaje od firm to Sano wcale nie wygląda najgorzej jeśli chodzi o cenę. Przykład : koncentrat dla tuczników Sano Protamino forte kosztuje 74 zł, z De HEuss 78 zł Provimmi 75 wiec jest najtańszy .A jeśli chodzi o jakość to według mnie najlepszy sam jestem hodowcą i sprawdzam te produkty i jeśli chodzi o Sano przyrosty były najlepsze ostatnia partia Świnek 10 szt 3 mce po odsadzeniu średnia waga 114 kg.

Jeśli chodzi o produkty dla bydła to Sano ma dobre mleko MIlsan praktycznie zero biegunek co ważne jest robione jest na serwatce i mleku w proszku ma mały udział włókna i duża zawartość tłuszczu. Ostatnio strasznie dożo ludzi przeszło właśnie na Milsan a wcześniej stosował mleko z De Heuss, Startery dla cielat: Cenowo podobnie a jeśli chodzi o kolejność to 1 miejsce Sano/Provimi a drugie De heuss jakoś zapach cielakom nie odpowiada ,A Provimi dokładnie Fernando jest 7 zł tańszy niż sano .Tylko ma formę granulek a W Megi Mussli jest całe ziarno kuku i owsa.

Jeśli chodzi o koncentraty dla opasów: Tu mam ofery trzech firm Sanbull 54 zł, De Heuss (dla bydła rosnącego) 52 zł , I Kopas z Trouw Nutrition 54 zł.Jeśli chodzi o zawartość sojii to w Sanbullu jest jej najwięcej i ma fajny zapach.

Produkty dla krów : Tutaj Krowa mleczna De Heuss i Lactoma HP z Sano sprzedają się podobnie,

Sano ma dobre drożdże paszowe Kristalhelfe.

Wiec Sano jakościowo wygląda dobrze duży udział czystej soji w produktach co powoduje lepsza strawność białka w jelicie i lepsze wykorzystanie paszy, De Heuss Coraz więcej sr.rzepakowej w koncentracie dla opasów i bardzo miałka konsystencja jak dla Mnie za bardzo zmielona.

Z Unipaszem na razie nie miałem do czynienie. Ale teraz wam powiem żebyście zwracali uwagę kupując preparaty mlekozastępcze. Ostatnio przyszedł klient i mi mówi ze kupił Mleko Vitalac z Polmasuu za 103 zł a U Mnie MIlsan 106 zł Tylko facet nie spojrzał ile kg oferuje Polmass

Mleko z Sano 25 kg a z Polmasu tylko 18 kg:D jak powiedziałem facetowi to ten od razu na tamtego goscia co mu sprzedał "złodziej " :P

wiec koszt jednego kg mleka z Polmasu był dużo wyższy niż z Sano a i składem Sano bije na głowę Polmass.

W styczniowym albo Grudniowym wydaniu Top Agrar był test koncentartow dla tuczników i tam Sano wypadło bardzo dobrze na tle konkurencji a do testów użyto Protamino premium a nie forte ktore jest lepsze :P

Największą zawartość białka LIzyny , metioniny , mała zaw, popiołu i zanieczyszczeń .

Myślę ze troszkę pomogłem. W najbliższym czasie chce wprowadzić produkty firmy Blattin bo maja ciekawa ofertę i produkty tez wysokiej jakości.Stosowaliście już je kiedyś jakie wasze opinie .

Edytowano przez Styrciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macinol    0
Napisano (edytowany)

Styrciak, baardzo pomocny post. Powiedz mi tylko ile kosztują i ile kg mają te drożdże paszowe Kristalhelfe. My stosujemy obecnie drożdże Lely Prorumen (scheda po Promleko), i jestem bardzo z nich zadowolony. Krowy bardzo chętnie jedzą i apetyt im się po nich bardzo poprawił. Przykładowo w zeszłym roku takiej samej ilości krów dawałem sianokiszonkę, no i w zeszłym roku dawałem bele po prasie metalfachu 1,2m, wychodziła mi jedna dziennie, czasem coś zostawało, lub sporo zostawało w korytach. W tym roku daję bele po JD 1,4m, nie cięte i wychodzi mi cała i nie zostaje nic, a w korytach niewielkie ilości. Moim zdaniem drożdże się sprawdzają. Za 15 kg płacę 112 zł, trochę drogo. Może warto poszukać jakiejśc alternatywy. Miałem drożdże unipaszu, wychodziło trochę taniej, ale to już nie to samo...

Edytowano przez Macinol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

No to Ci powiem ze w mojej hurtownii Kristal Heffe 25 kg kosztuje 136 zł. i powiem Ci ze duzo mleczarzy do mnie przyjezdza po to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Podlaski
      Witam co sodzicie o paszach sano w zywieniu bydla mlecznego, jest z tego mleko. Obecnie stosuje mieszanki de heus lecz chcem zmienic na sano i zastosowac jedno dawke dla calego stada 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj