Polecane posty

karolr2    767

Kverneland MZ 8, 4x40, zabezpieczenia śrubowe. To jest taki, jak w tych ogłoszeniach, do wyboru mogę zaoferować ścinacze, albo przedpłużki. .

 

Jak posiadasz taki pług to może coś doradzisz jak go ustawić do orki żeby lekko szło,do czego służy ta wajcha z prawej strony. Ja lemiesz i dłuta kupiłem tutaj no i jeszcze płozę muszę kupić bo jest ułamana

http://www.car.gr/classifieds/tractors/photos/1723553/?lang=en chodzi o taką wajchę

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Może ktoś wie dlaczego w takim pługu nie zerwało śruby tylko ułamałem nowy lemiesz? Denerwuje mnie ten pług sucho to w ziemie nie wchodzi części drogie no i na zamówienie. Kupiłem na wiosnę nowe dłuta i lemiesz Duński malbro coś około 130zł zaorane z 5ha trafił się większy kamień trach złamał się. Może trzeba zmienić te śruby zrywalne na słabsze bo tak to szkoda kasy na lemiesze no i czasu bo zanim kurier dowiezie to kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Co masz na myśli mówiąc "ułamałem lemiesz", lemiesz pękł i część została w ziemi czy urwał się na śrubach mocujących? Jeżeli pękł to raczej kiepski ten lemiesz a jeżeli urwał się na śrubach to zakręć porządne śruby i porządne nakrętki. Na zabezpieczenie kołkowe też nalezy dać odpowiednie śruby w zależności od średnicy, u mnie np są M14 w klasie 5.8, jeżeli założyłbym 8.8 to albo urwał by się lemiesz albo pogieła by się grządziel.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ułamał się czub lemiesza razem z dłutem i zostało to w ziemi. Właśnie nie wiem jaka śruba robi za zabezpieczenie kołkowe bo tam nie zaglądałem a chyba trzeba będzie zmienić na śrubę o mniejszej twardości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmax    158

Kolego mam inną, lepszą radę. Nie zmieniaj na słabsze śruby, tylko natnij je lekko cienką tarczą w miejscu gdzie następuje (powinno wystąpić) ścięcie. Osłabisz wtedy śrubę, a gdy już ją zerwie podczas pracy, to na spokojnie palcami ją wyciągniesz, szybko, sprawnie i bez nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mam problem z wyjęciem tych śrub co mają się ściąć. Jedną wyjełem reszta jest tak zapieczona że nie idzie tego ruszyć. Macie jakieś sposoby żeby je wybić? Ta jedna co jest wyjęta jest o twardości 10.9 tak mi się zdaje bo ciężko rozczytać. Chciałem je ponacinać lub wsadzić trochę słabsze bo mi lemiesze łamie a nie ścina śrubę. Jutro będę próbował palnikiem nagrzać a jak nie pójdzie to nie wiem chyba diaks

 

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Opisz dokładnie mocowanie ,bo na mój rozum to jeśli śruba to na przelot, więc z wybiciem nie ma problemu ,chyba ze kołkowe to jesli nie ma dziury z czoła to trzeba nawiercić i wybić.

Jeśli nie możesz wybić śruby to znaczy że jest ubita przez słupicę ,należny popuscić śrubę główną tak aby słupica dostala luzu i próbować do skutku jesli to nie pomorze to ją rozwiercić mniejszym wiertłem osłabiając a potem zerwać jak w orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

To jest śruba.Jest włożona od zewnątrz czyli trzeba ją wybijać od strony ramy czyli nie ma podejścia. Wszystkie śruby są zapieczone nie tylko ta co ma się zcinać. Mam po 3 do odkręcenia na każdym korpusie,chciałem to wszystko wyjąć oszyścić i nasmarować. Dokupiłem śruby o twardości 8.8 są minimalnie mniejsze bo na jednym korpusie mi się udało wyjąć i wsadzić tą nową i da się wyczuć delikatny luz i nie wiem czy tak może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Co Ci poradzić ,moja opcja taka pościnać łby śrub od zewnątrz rozwiercić mniejszym wiertłem aby powstała rurka i zerwać ,mówię o zabezpieczeniach co do luzu to jeśli jest minimalny to bym sie nie przejmował ,a śrub głównych nie ruszaj tylko poluźnij  nakrętki aby słupica swobodnie pracowała ,jak bys mógł to daj zdjecie korpusu to będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no teraz troche lepiej  korpusy masz skręcane a słupice są na dwie przynajmniej ja tak widze pozostałe sa od skręcania ramy ,spróbuj tak jak Ci radziłem ,chyba że ktos inny na forum ma lepsze pomysły co do płozów pospawać możesz ale rozhartujesz wierzchnią warstwę co wpłynie na zużycie ,a piętki jak najbardziej powinny być wydłużają żywotność płoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Powiedz kolego jak ci się orze tym pługiem , jak kryje itp. mam zamiar kupic takie cudo :) będę ciągał to Renią 110.54 , znajomy ma też do sprzedania unię 5 skib zadbaną i mam teraz zgryz bo pieniądze podobne


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Panowie planuję kupić pług obrotowy kverneland 4. Ziemie mam lekkie i w miarę proste. Pług by chodził w mccormick 105. Teraz orze zagonowym jednobelkowym 4 skibowym staltech, ciągnik w tym pługu fruwa. Mam na oku pare pługów ale wybór jest trudny. Przede wszystkim czy nie będzie rzucać przodkiem. I jaka jest różnica między pługiem na kwadratowej ramie a okrągłej, wiem że na okrągłej na pewno będzie lrzejszy ale czy to tylko ta różnica? Proszę o poradę, na razie myślę o tych trzech, o i jak z częściami do nich.       http://olx.pl/oferta/plug-kverneland-4-skiby-obrotowy-14-CID757-IDcsSVD.html#8931483c93               http://olx.pl/oferta/plug-kverneland-ld-4-skibowy-obrotowy-ramie-do-walu-16-overum-lemken-CID757-IDcKSIr.html#f8bc200c58        http://olx.pl/oferta/plug-kverneland-fraugde-obrotowy-4-skibowy-CID757-IDcxND5.html#f8bc200c58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damek89    1

No właśnie nie chcę bo będzie wyglądał jak nie oryginalny
post-167962-0-62700100-1449554485_thumb.jpg
Chodzi żeby miała taki bieżnik, opona to nie problem, tylko gdzie felge kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Na okrągłej ramie nie było innych jak metalowe więc każde inne jest nieoryginalne:)

Bieżnik zdecydowane ok, ale skąd niby masz tą oryginalną felgę dostać? Nie lepiej z jakiegoś auta dobrać ( są przeróżne wzory ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

A koło gumowe do Kvernelanda macie? Jeszcze nieoryginalne ale wyglądające jak oryginał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jefrey    7

Poleci ktoś dobre dłuta do Kvernelanda 14" na okrągłej ramie? Jest jakiść numer katalogowy do tego? Do tej pory miałem grudziądza, na lemieszach którego naspawany był kawałek resora. Teraz chciałbym kupić jakieś porządne dłuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Najlepsze to oryginalne, są dobre zamienniki ale nie ma pługa Kverneland na okrągłej ramie. Jest kilka modeli z taką ramą więc skąd mamy wiedzieć jaki ty masz? Zrób zdjęcie to będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Baldek
      Witam,chciałbym zakupić pług marki Agro Tom z Pogorzeli model DSH 5 obrotowa na zabezpieczeniu hydraulicznym ,ma ktoś, polecacie???
    • Przez Maluch
      Witam wszystkich, chcę kupić nowy pług obrotowy 4+1 zagranicznej firmy, nie chcę kupować pługa na kołki ścinane oraz na hydraulice tylko interesuje mnie na zabezpieczeniu np. resor albo sprężyna itp. Podpowiedzcie jakie firmy produkują taki typ pługa, na pewno kverneland, a oprócz tego jakie jeszcze firmy. 
    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj