Polecane posty

dawid3175    0

Mam pytanie czy plugi kverneland z okrągla rama nie pekaja lub niema z nimi innego problemu.

Prosze o szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega posiada właśnie model z okragłą rama, model Kverneland 16".. super sprzęt, jest bardzo wytrzymały, uzytkuje go na 70ha i nic sie z nim nie dzieje!! pzdr


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Tak dokładnie jak kolega wyżej napisał. Jak szukałem pługa kvenerland to w większości ramy nowego typu czyli kwadratowe były coś tam spawane a w okrągłej żadnego spawania nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas1    0

Witam ja na okrągłej ramie Kvernelandem 4 skiby orałem 8 lat na 25 ha ,absolutnie 0 problemu kwadratowe ramy mimo że młodsze widziałem pospawane ,no i cena też inna........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam na okrągłej ramie i na wieżyczce jest mała nakładka i obspawane w koło. Jak ktoś zaoferuje dobrą kwotę, to mogę go sprzedać. (4x40, nowe lemiesze, ścinacze i dodatkowo komplet przedpłużków gratis). :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

John deere 86 koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze mam go nadal, ale jest aspiracja na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3175    0

Jesli mugl bys powiedziec to jakiego john deere masz?

Edytowano przez dawid3175

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Potrzebuję do kvernelanda na okrągłej ramie odkładnie, ale nie wiem jaki to model, bo nie ma tabliczki. Podał by ktoś model albo jakiś numer katalogowy? I czy wasze modele maja piersi czy tylko same skrzydła odkładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kolego popatrz tu:

http://www.sklep-grene.pl/index.php/cPath/420_23133_1320216689049_1364323801068

Tam po lewej masz: Części pasujące do korpusów nr. ...

Popatrz jakie masz te elementy i będziesz wiedział jaki masz pług.

Ja mam MZ3 i mam pierś trójkątną na jedną śrubę ale wiedziałem takie wąski, starsze były bez ( całościowa odkładnica)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Ale co tu idzie zobaczyć na obrazku kolego. Patrzyłem już na grene sklep i na farmexpert nawet lepiej na farmexpert jest pokazane, bo jest rysunek techniczny, ale to nic nie widać na rysunku. Jest na odkladni numer, ale w grenie takiego nie mają na farmexpert też nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

053226 numer odkładni. Niby znalazłem, ale obrazka czy rysunku technicznego, żeby pomierzyć niestety niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artik25    0

Witam,mam okazje kupic pług kverneland hydrein(zagonowy na okrągłej ramie) i chciałem się zapytac czy będzie się nadawał do orania po kukurydzy i do orania ugorów.Pozdrawiam i z góry dziękuje.PS.Dodam że pług ma kroje na wszystkich skibach i posiada przedpłużki.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasperoo7    2

Jeśli masz dużo resztek po kukurydzy na ziarno i ich porządnie nie rozdrobnisz i nie dociśniesz (np. talerzówką z wałem), to może się zapychać, chociażby przy kole kopiującym i będzie też średnio przykrywać. Lecz kroje powinny pomóc. Do orania po kukurydzy myślę, że lepiej odjąć przedpłużki, bo nie dasz inaczej rady. Na ugory (chociaż zależy jakie) powinno być w miare.

Swoją drogą- nie lepiej kupić obracalną trójkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

No wszystko ładnie pięknie tylko jaki rozmiar pługu? 12'', 14", 16" a może 18" ( 30, 35 40, 45 cm) na korpus. Jakie odkładnie? Jeśli jest to 16" z odkładnicą śrubową to będzie idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mam do wyboru dwa pługi kverneland na okrągłej ramie pierwszy http://otomoto.pl/plug-4-5-skibowy-kverneland-mz-kwadratowa-rama-A348173.html jest na drugim zdjęciu 6500zł z dowozem na miejsce. tylko jak go oglądałem to ma na kawałku 20cm ramę malowaną facet twierdzi że było tam ramie do wału przyspawane. Drugi http://tablica.pl/oferta/kaverneland-lemen-CID757-ID5dWVh.html#121923e181za 5800zł z bliska lepiej wygląda niż na zdjęciach. Ma już cienkie przedpłużki i pierwszy lemiesz raczej do wymiany i ten nosek też, wygląda na prosty i mam blisko po niego. Pasowało by do rana się zdecydować tylko na który?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Baldek
      Witam,chciałbym zakupić pług marki Agro Tom z Pogorzeli model DSH 5 obrotowa na zabezpieczeniu hydraulicznym ,ma ktoś, polecacie???
    • Przez Maluch
      Witam wszystkich, chcę kupić nowy pług obrotowy 4+1 zagranicznej firmy, nie chcę kupować pługa na kołki ścinane oraz na hydraulice tylko interesuje mnie na zabezpieczeniu np. resor albo sprężyna itp. Podpowiedzcie jakie firmy produkują taki typ pługa, na pewno kverneland, a oprócz tego jakie jeszcze firmy. 
    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj