Zaloguj się, aby obserwować  
malkolm

Gregoire Besson RG3

Polecane posty

oaxis3333    39

jak masz równe i w miare lekkie gleby to powinien dać sobie radę :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a widziałeś może jak orzą pługi z takimi odkładnicami?? ja nigdy nie miałem styczności z odkładnicami cylindrycznymi, są raczej mało popularne , trochę boję się cen części do tego pługa, odkładnica prawie tysiąca, a gdzie reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Cylindryczne- dobrze kruszą, ale gorzej z odwracaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116
Napisano (edytowany)

Orałem takim pługiem z takimi odkładnicami model nowszy ze ścinaczami , ładnie krył ciągnął go mf 6290 140km i miał co robić do nim żeby dobrze odwrócił trzeba jechać dość szybko bo skiba będzie ''stać'' więc do takiego traktorka max 3 skiby

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

czyli jakieś 6,5 km/h będzie za wolno?? następny bieg w tym badziewiu to aż ponad 9 km/h, ale to już zapitala jak zły , wolał bym mimo wszystko ciągać 4 korpusy, chyba że przestawić je na szerokość 35 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Tak by trzeba jechać 8-10km zależy też od ziemi na glinie trzeba było naprawdę szybko , nawet jak wyschła to tak jak pisze KRIS14 dobrze kruszą te odkładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Proponuję zakup Lemkena, Kunha lub Kvernelanda. Stawiają mniejszy opór przy czym moc nie jest tak wysoko wymagana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

no nic, pomyślę o tym, bardzo podobają mi się te pługi, są wręcz rewelacyjne, wizualnie prawie jak nowe mimo 23 lat, no i cena niezła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez ThePelt0r
      Witam!!!
       
      Mam ok. 200ha. pola ornego. Jestem przed zakupem nowego pługa. Dokładnie interesuje mnie 5 korpusów (z ramieniem do wału, zabespieczeniem hydraulicznym)i z firm podanych w temacie. Przewiduje go do JD7600 ale późniejszym czasie planuje kupić traktor o mocy 210-230km.
      Proszę was o poradę który wybrać. Będę bardzo wdzięczny.
    • Przez malkolm
      Witam.
      Posiadam pług jak w temacie.
      Gdy go kupiłem był ustawiony na orkę około 30 cm na korpus, przy korpusach rozsunąłem na maxa.
      I teraz moje pytanie czy jeszcze coś muszę przestawiać??
      Przód pługa wygląda tak jak w tym

       
      lub tym, lecz ten nie ma regulowanej szerokości orki.

       
       
      Czy na tych śrubach przestawia się tylko pierwszą skibę, czy można wziąć to przykręcić na ukos aby pługa tak nie ściągało.
      Pług przy wolnych ramionach idzie ładnie i prosto nić nie ściąga , ale zostaje już niewiele miejsca z boku.
    • Przez Corax201
      Witam! Kupiłem pług GB, który ma koło podporowe, na którym nie można transportować pługa w pozycji poziomej. Na stronie GB Polska wyczytałem, że do transportu trzeba zastosować dodatek transportowy. Czy ktoś wie co to takiego i jak wygląda? Z góry dziękuję za wszelkie informacje!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj