kubus

Który pług lepszy.

Polecane posty

locke    293

Pług dobry.Ładnie orze i części tanie.Ale zabezpieczenie zrywanie lemieszy to za droga sprawa.Jeden lemiesz 24żł, jeszcze jak się zegnie to pół biedy.Już lepiej kupić Atlasa 4 tylko bez luzów :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do nowych to nie wiem ale ja miałem 4 skiby z lat 90 to w życiu tego dziadostwa nie polecam. Atlasa też nie polecam. Sąsiad miał jak sucho to ani mój ani sąsiada nie wchodził, a kupiłem Fotrschitta B-200 to gdzie atlas wyszedł to Fortschitt bez problemu wchodził i orał.

Według mnie 4 skiby z Uni to dziadostwo, lepszy chyba 5 skib.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Panowie doradźcie co lepiej kupić Staltecha 4+ z zabezpieczeniem resorowym czy Akpila KMJ-R 4+ też zabezpieczenia resorowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Witam, mam pytania do posiadaczy rabe werków czy to są dobre pługi? Jak się przestawia szerokość orki na skibe? Jak z oporami w porównaniu do kvernelanda o ile ktoś miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Ja posiadam Rabe Albatrosa z odkładniami półsrubowymi, bez przedpłużków. Jeżeli jesteś zwolennikiem tzw. "ostrej skiby" na zimę to pług ten nie nadaję się. Bardzo ładnie równo rozrzuca skiby, dobrze przykrywa. Ma szerokie koło podporowe a co do oporów orki? Miałem przedtem Lemken Opal 140 z przedpłużkami, odkładnie cylindyczne orałem nim na 160 cm Rabe orze na 176 cm na tym samym biegu głebokosci itp

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Jestem na etapie poszukiwania pługa do mojej 80. Ma to byc 3 skiby w obrocie, najlepiej z regulacja szerokosci orki. I mam takie pytanie, co myslicie o plugach rabe werk, gregorie besson oraz krone. Które z nich najlepiej kryja i odkladaja glebe. Pług oczywiście uzywany . Znalazlem ogłoszenia z tymi pługami i dlatego sie pytam. Pierwszym producentem jakiego bym chciał to by był lemken, ale ciezko jest znaleźc taki pług w pobliskich regionach na sprzedaz, wiec biore pod uwage równiez inne. Niestety w mojej okolicy nikt nie ma pługa z wymienionych 3 producentw i nie moge zobaczyc jak sie spisuja w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Dodaje zdjęcia z orki pługiem Rabe Albatros 110 MS szerokość na skibę 44 cm głębokość orki 24 cm.

 

Pierwsze zdjęcie orka po podoranym agregatem podorywkowym ściernisku

Drugie po kukurydzy na kiszonkę.

post-22421-0-77340600-1383161014_thumb.jpgpost-22421-0-33306500-1383161094_thumb.jpg

Edytowano przez krowka62
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jaki uzywany pług obrotowy 3 skibowy do Ursusa 385 ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roger12    0

Szukam informacji jaki pług jest lepszy Stanrol u-170 czteroskibowy czy Unia Grudziądz ,dodam że szukam do ciągnika ursus 902.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
animek    0

Co byście wybrali nowy pług agro-masz/ unia/ czy jakiś używany zachodni 3 skibowy obracany pod 80tke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Co myslicie o nowym unia ibis premium 3+1 z odkladnica long , chodzi mi o ladne przykrycie resztek kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

jaki pług wybrać, zabezpieczenie non stop

kuhn multimaster 123

overum xclesior cx

gregoire besson r47 

pottinger servo 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

witam 

jaki polecacie pług nowy 4 obrotowa do JD6430 4 cylindrowy 120km, teraz pracuje z zagonowym 5 skibowym z staltechu, ziemie mam średnie przewaga IV kl bez górek

zastanawiam się nad pottingerem serrwo35 nova, kuhnem multi master 123, lemken europal 6, i kvernelandem 150 wszystkie z siłownikami liniowania.

Doradźcie coś bo mam mętlik a muszę szybko zadecydować :unsure:  

Edytowano przez hubert9595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.
Jestem od niedawna posiadaczem cudu techniki polskiej Ursusa c-360 i mam pytanie czy pług kverneland zagonowy z odkładniami srubowymi będzie lepiej krył od Unii Grudziądz chodzi o pługi 3 skibowe.
Do orania na zimę zawsze poplon
A może rabe werk taki z nożami za każdą Skibą no i oczywiście czy też lżej pójdzie w polu

Edytowano przez MarcinNiemczyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Jaki pług zagonowy wybrać Koja VARIO, Akpil KMJ-R czy Unia TUR Vario 4R? Mowa oczywiście o pługach czteroskibowych. Chodzi mi jedynie oto, który według Was będzie stawiał najmniejsze opory podczas pracy bo jakość orki to chyba jedynie kwestia ustawienia, dodam jedynie, że zależy mi też na bardzo dobrej orce po kukurydzy na ziarno, czyli dobrym przykryciu. Czy Akpil mając rozstaw korpusów co 85cm nie będzie się zapychał (Koja ma co 94cm, a Unia co 100cm)?

Czy lepiej postawić na odładnice, które ma Akpil (Vogel Noot) czy Koja (Kverneland) a może Unia (korpus Long)? Bardzo prosiłbym o pomoc, staje obecnie przed zakupem i nie wiem co wybrać, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do orki po kukurydzy bierz jak najwyższy i z największym rozstawem. Long z unii to też kopia kvernelanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Witam zamierzam kupić pług 3 skibowy obrotowy nowy, akpil km 80 lub agromasz po3 i mam pytanko który z nich będzie stawiał mniejsze opory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj