kubus

Który pług lepszy.

Polecane posty

elwis2    14

Ja też jestem za obrotowym,szybciej się zaorze pole i mniej paliwa się zużyje,osobiście to sprawdzałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ja jestem za obrotowym jedziesz cały czas jedną bruzdą , i bruzda jest z jednej strony pola ,a w zagonowym na środku pola albo po bokach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Nie chce tworzyc nowego tematu. Więc jaki plug obrotowy wziac z zetora 8641 i zeby był z wałem.


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Oczywiście że obrotówa :P Cały czaś jedziesz jedna bruzdą,masz równe pola.A jeśli chodzi o obrót to zalerzy od wprawy,np:Tak jek orał @Andrew ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

ale chodzi mi o dokładny model.


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
ale chodzi mi o dokładny model.

 

Jaki on ma być, nowy czy używany, ile masz kasy przeznaczonej na ten pług...?? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

nowy i najlepiej z walem doprawiajacym


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
nowy i najlepiej z walem doprawiajacym

 

Masz już na oku coś (chodzi mi o markę)...??? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

No raczej coś z Uni albo Kwernelanda


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Szczerze ci mówie lepszy jest kverneland,może i droższy niż unia ale robota jest wykonana świetnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Ja o zagonie nawet nie chce słyszeć!!! miałem pierwszy pług obrotowy w okolicy wszyscy mordy pootwierane patrzyli jak pięknie robota w polu idzie. :rolleyes: A więc porostu bierz obrotówkę będziesz miał spokój z rowami na polu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4
Ja o zagonie nawet nie chce słyszeć!!! miałem pierwszy pług obrotowy w okolicy wszyscy mordy pootwierane patrzyli jak pięknie robota w polu idzie. <_< A więc porostu bierz obrotówkę będziesz miał spokój z rowami na polu... <_<

 

ja tak samo nie chce slyszec o zaganowym plugu !!!! bierz obrotowke !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oranie zagonowym to nie robora, pełno bruzdów ma się na polu i jest nierówno. Bierz obrotówkę....... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
Wszyscy obrotowy doradzamy, ale nikt nie wspomniał że za niego trzeba dwa razy tyle dać <_<

 

 

sa tu rolnicy którzy chwalą pług zaghonowy znam jednego i on mówi że nie zamieni na zaden inny a cena i waga zagonówki i robotę pożądną robi niby więcej paliwa potrzebuje ele myśle że cena to zrekompensuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
sa tu rolnicy którzy chwalą pług zaghonowy znam jednego i on mówi że nie zamieni na zaden inny a cena i waga zagonówki i robotę pożądną robi niby więcej paliwa potrzebuje ele myśle że cena to zrekompensuje

 

Czy ja powiedziałem, ze nie chce obrotówki?? Bardzo chętnie wezme jezeli mi dołozysz troche kasy do mego zagonowego <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Hej. Chciał bym wiedzieć który plug był by lepszy czy zagonowy 4*35 czyobrotowy 3*40 z walem .

Opowiadajcie!

 

 

 

POZDRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <_<

 

Dla mnie lepszy jest pług zagonowy. Jest przedewszystkim lekki, mniej kosztuje, pasuje idalnie na długie proste pole. Jeżeli pole jest klinowate to lepszy obracalny. <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

dla nas jest lepszy plug zagonowy , jest lekki podnosnik dostaje mniej w dupsko jest tanszy no i jak masz wal cambella to juz calkiem jest elegandzko i rowno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Chce kupić pług 4-skibowy obrotowy do Ursusa C-385 (z przednim napędem od 1224 i turbem)nie martwie się o to czy go uciągnie ,ale nie wiem czy będzie miał problemy w podnoczeniu(pług jest lekki niecała tona,a np. rozsiewacz pełny waży 1,5tony i nie ma problemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Chyba 3ka obrotowa. Może cięższa ale jak z wałem to lepiej obrotówkę . Masz zrobione 2 roboty za jednym przejazdem.

 

Chce kupić pług 4-skibowy obrotowy do Ursusa C-385 (z przednim napędem od 1224 i turbem)nie martwie się o to czy go uciągnie ,ale nie wiem czy będzie miał problemy w podnoczeniu(pług jest lekki niecała tona,a np. rozsiewacz pełny waży 1,5tony i nie ma problemu)

 

No to w czym problem ?? Skoro daje rady z Rozsiewaczem to i z pługiem pójdzie... Chociaż masz ciekawą 80tke :] z turbem i napędem od szóstki


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj