kubus

Który pług lepszy.

Polecane posty

bartek26    4

Oczywiście 3 skibowy,tak ? na resorze ? napisz ile poszczególnie ważą,bedzie nam łatwiej Ci pomóc. :)


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Zabezpieczenie na śruby. Waga mniej więcej 800-850 kg. Ramie do wału zrobi się we własnym zakresie. Jakie rozstawy korpusów polecacie. Są różne począwszy od 85 kończąc na 105. Raczej qq po kombajnie nie przyoruję. Myślałem na rozstawem 95 cm


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Pług z większym rozstawem znacznie lepiej przyoruje duże ilosci obornika,gorczyce czy stanowiska po qq.Pamietać też trzeba że pług z większym rozstawem korpusów też jest dłuższy. ;)


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagtra    2

Witam. Zadam dość "laickie" pytanie: czy opócz ciężaru pługa są jeszcze jakieś inne różnice między obrotówką a zagonowym, oczywiście zakładam, że oba są zabezpieczone, chodzi mi tylko o szerokość orki, bo jeśli czwórka obrotowa miałaby zabierać tę samą szer. co czwórka zagonowa to zakup mija się z celem tylko dlatego, że na obrotówki ost. sie jest MODA i wszyscy rzucają na nie i to taki bayer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

to nie jest taki bayer tylko pole zupelnie inaczej wyglada, zawsze jest rowne, jedna bruzda od miedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

tak podsumowująć, to zależy jakie masz pola jak masz srednio 3ha i masz je równe, bierz zagonówkę tylko te polskie zagonowe są czasem krzywe od nowości .Ja kupiłem za 3tyś i zaorałem 15ha a później mały kamyczek i już nie krył.

Teraz mam Vogel&Noota fakt że drogi bo 30 tyś ale o niebo lepiej się tym robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

panowie miał ktoś doczynienia z firmą staltech oczywiscie chodzi mi wyłącznie o pługi warte to uwagi i polecenia?? napiszcie swoje opinie... bo wpadł mi w oko jednobelkowy 4-skiby sa takie na allegro możecie rzucić okiem i coś na ich temat naskrobać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Cześć!

Planuję]e kupić ciągnik ok.80 KM. 4x4 i zastanawiam się jaki pług kupić.

Obrotówkę 3 czy zagonówkę 4?

Mam 3 pola razem 20ha.

Pierwsze pole ma 15ha i długość 750 m. drugie ma 2ha i mniejwięcej jest w kształcie kwadratu ,a trzecie pole to zaś małe poletko o powierzchni 0.5ha.

Mam dylemat czy kupić nową zagonówkę 4 jakąś polską czy 3 obrotówkę np.Kvernelanda.

Ziemię mam V i VI bez glin.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Lepiej kup polską czwórkę lepiej na tym wyjdziesz,no i pompa tak nie siada jak po obrotówkach.My u siebie to oramy czwórką zagonową polską u 1214 i u 904 na 100 Ha.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Koledzy szukam nowego pługa do 112konnego ciągnika, ziemie mamy lekkie szukałem czegoś w szerokości do 48cm nie biorę pod uwagę obrotówek:) przydała by się też rozsądna cena odpowiednia do jakości mogli byście coś poradzić??!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Ja szukam pługa do 120 konnego ciągnika, Panowie co lepsze, Kuhn Master 112 NSH, czy Kverneland 150S, czy Kverneland EM100? Cena maksymalnie 65 tys, brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Cineek jakie ziemie masz ?

 

U mnie na ziemiach od 4 do 6 pracuje na 2 szt 150 s i sprawdzają się idealnie , Rozstawione na 20 cali i 126 konne ciągniki dają radę.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy orientuje się ktoś ile może ważyć pług obrotowy firmy Vogel noot 3 skibowy ażurowy z płynną regulacją szerokości roboczej. nie wiem co to za model wygląda dość masywnie słupice dość wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewoluszyn    10

Też mam problem z wyborem pługu pomożecie? ciągnik 90km ziemia od 4 do 6 klasy (w sumie wszystko żwir piasek glina torf) i kupa kamieni, powierzchnia orki to około 3ha po kukurydzy, 2ha zboże no i zależy od roku do 5ha trawy, teren górzysty nawet bardzo

Pług na pewno musi mieć zabezpieczenia na kamienie (najlepiej resor lub sprężynę) zastanawiam się czy jest sens iść w obrotówkę fundusze są dość ograniczone, z tego co się rozglądałem to do 5 tys. można parę zagonówek wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Witam!

Belarus 820 stoi już na podwórku i zastanawiam się jaki pług do niego załatwić.

Postanowiłem że będzie to obrotówka bo mam długie i duże 15 ha pole.Tylko teraz mam dylemat kupić 3 czy 4.

W przyszłości chciałbym do niego założyć jakiś wał.Ziemia IV,V,VI.Proszę o poradę.Wychodzę z założenia że bedzię używany .Budżet do 6000zł.Jak myślicie znajde coś.

Znalazłem taka fajną propozycje Zdjęcie 1 i 2. http://allegro.pl/plug-obrotowy-3-4skb-zab-non-stop-kolek-i3118680752.html


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Też mam ten problem na razie orzę unią grudziądz 4skiby zagonowy i myślę nad 4 obrotowym ale musi być lekki bo belarus ma słaby podnośnik ,oglądalem zdjęcia które wstawiłeś na linku ,pługi ładne ale chyba ciężkie a przynajmiej ten lemken .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Powiedzcie mi który pług obrotowy będzie lepszy 4x35 czy 3x45 dodam że "prawdopodobnie" będzie z nim współpracował JD 5080r... Składam papiery na PROW i zastanawiamy się nad pługiem a myślimy między Unią, Kuhnem. Dodam że gleby u nas to 4-6 klasy więkrzości właśnie 6. I nie chodzi mi o to czy JD poradzi tylko o jakość i o prace orki na tych glebach, bo nie oszukujmy się ale pługa głęboko się nie wbije bo będziemy żółty piach wyorywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli posiadasz długie pola i wąskie to bardziej sie opłaca kupić zagonowy bo na szerszą orke możesz sb nim pozwolić. Jest on lżejszy. Ja posiadam kverneland AB100 4 skiby odkładnie 50. Zetorem forrtera 11441 biore lepiej jakszerokośc jak ciągnik jest on prosty w obsłudze. Jedną śruba zmieniasz szerokość pługa. Do tego ciągne wał croskil 2m i pole jest świetnie uprawione. Jak bd ciągnoł ten wał to jak póżniej rozsiewasz nawóz to ciągnik siada tylko na jakies 5-10cm. i na ziemie 4,5,6 nadaje sie idealnie. wał nie siada i ciągnik nie jest przeciążony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

No właśnie u mnie pola są szerokie i zdarza się ze o nie symetrycznym kształcie i dlatego biore obrotowy, tylko taka odkładnica 45 to kawał odkładnicy i trochę mam wątpliwości co do orki na "płytkich" glebach, żeby się nie redliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lepszy bd 3 obrotówka na 35 ciągnik ma lżej. A jak ciągnik nie ma ramy pod spodem to lepiej nie przesadzac nawet jak to jest dobra marka. Teraz jak bierzesz nowy pług to najcześciej spotykany jest Kuhn. Ale jak chcesz coś z jescze wyzszej półki to weź kvenerlanda. Bo ceny różnicy może byc tylko max 15tyś. A jak bierzesz do na PROW to jak masz do 40lat to zwrot jest 50%. Więc tu nie ma co zastanawiąć sie nad marka lecz nad jakościa i cena nie powinna już tyle grac roli co by był brany sprzęt za gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Panowie przeglądałem prospekty i dwóch marek Lemkena i Kvernlanda gdyż zastanawiałem się nad zakupem 5 obrotówki. Patrząc na zapotrzebowanie mocy to się przestraszyłem iż ciągnik 180 km może sobie nie poradzić z nimi. Oglądałem kilka filmików na yt i wyciągam wnioski że lemken będzie szedł lżej od kvernlanda. Jeden kuzyn ma 145 ciągniczek i tylko 4 vogla ciąga z piątką miałby może problemy, A drugi 200 konnym ciąga unie 5 i wam powiem że spalanie rewelacyjnie nie wychodzi mu w tym pługu. Wiec ktoś kto ma taki sprzęt to niech doradzi którego wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja zanim kupiłem swój pług POTTINGER SERVO NOVA to wytestowałem 3 marki. Kwerneland fajnie orze, twarde lemiesze tzn mało się ździerają. Jednak na glinach i iłach korpusy same się odchylają co strasznie mnie wkurzało. Overumem 4 skibowym zaorałem tylko 4ha. Ogólnie ładnie skiby odkałdał na glinach jednak zdarzało się że z ziemi go wypychało. Kolejny pług który testowałem to Pottinger 5 skib z hydraulicznym zabespieczeniem korpusów . Wszystkie pługi miały odkładnie pełne. Ten ostatni najbardziej mi przypadł do gustu, ponieważ ładnie odkładał skiby , ale co dla mnie najbardziej istotne na glinach go nie wypychało i korpusy stały jak trzeba. Tak więc kupiłem pług Pottinger 5 skib odkładnie WWS (ażurowe) + koło transportowo polowe, które odradzam bo z niego nie korzystam. Raz czy dwa razy korzystałem i teraz po 7 latach użytkowania każdemu odradzam, bo szkoda kasy na ten bajer. Poprzeni mój pług to był Lemken Opal 3 skibowy z którego byłem bardzo zadowolony, orałem nim w latach 1992-2005r. Lemkena nie kupiłem bo firma która handlowała w tym czasie Lemkem w moim regionie nie miała pojęcia co sprzedaje. Wada Pottingera to ceny części. ;)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

PALAX a jaki masz odstęp miedzy korpusami i jaka waga pluga i jak sobie 716 z nim radzi ? jaka szer orki i jaka predkość ? no i jaki obciaznik na przodzie

pytam bo kupiłem niedawno 716 i nie wiem jaki plug wybrac

zastanawiałem sie nad kuhnem multimaster 123 5 skib ale jak go zobaczyłem na zywo to mi sie jakis za wielki wydawał tzn długosc i waga bo na moich srednich ziemiach z uciagiem nie byłoby problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Nie jestem pewien, ale chyba 90cm. Co do wagi to jest ciężki, Fendt 716 z fabrycznym balastem 870kg jest śrdnio stabilny. Jednak do orania zakładam na przód balast betonowy wykonany we własnym zakresie. Waży około 1300-1400kg (2200x50x60) i z nim ciągnik spisuje się znakomicie. Przodu nie podrywa w transporcie a i ciągnik przy obrocie zachowuje się stabilniej jak przy fabrycznym balaście.

  • Like 1

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj