kubus

Który pług lepszy.

Polecane posty

casejx80    33

"Oj ale jestescie napaleni na te obrotowe plugi. ale to pewnie temu ze sasiad ma to najlepiej jak ja mialbym lepszy. Koledzy posiadamy w gospodarstwie plug obrotowy kverneland lm 100 ktorego ciaga ares 697 i posiadamy rowniez plug zagonowy vogel noot z ktorym chodzi nh tm 140 i niejestem jakims zwolennikiem tego obrotowego. po 1 - byl drogi w zakupie po 2- jest 2 razy ciezszy po 3 - w paliwie zadna oszczedosc poniewaz ile trzeba energi zeby go obrocic z packomatem wiec pompa hydrauliczna pracuje prawie pod pelnym obciazeniem. po 4 - zadna obrotowka nieposiada takich przeswitow jak zagonowy vogel. generalnie rzecz biorac jak pole niema ze 20 ha w kawalku to dla mnie jest to nic innego jak JA CHCE MIEC BO WSZYSCY MAJA. " tylko za niektóre wypowiedzi tego oto użytkownika pozostaje wysmiać :)no tylko jak masz jechac co każdy raz po 100m wiecej to wiecej spalisz przy przejechaniu niz obruceniu tego pługa ...

Edytowano przez casejx80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

ja miałem ciągany teraz mam obrotowy. Różnica jest taka że obrotowy jest jednak dużo wygodniejszy. Zwłaszcza w klinach i nie ma bruzd, chociaż bruzdy to nie był wielki problem. ale tak jak napisałem wyżej. Teraz na ciągany nie chcę patrzeć jak trochę zaorałem obrotowym. Ogólnie to chcę zaprzestać orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy89    1

Kolego casejx80 niewypowiadaj sie na niehktore tematy skoro nawet do pedalu gazu niebardzo siegasz jeszcze. dobrze ze tatus sponsoruje to sie madrzysz. czasem trzeba wziasc za i przeciw. napisalem wyraznie ze na duze pola tj powyzej 20 ha to jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

A jeszcze jedno pytanie jakie odkładnie nieraz właśnie trafiają się kverneland'y z ażurami to jakie wybrać pełne czy ażurowe> Wiem tylko tyle że to się sprawdza na dobrych ziemiach bo to ma bardziej mieszać ziemi ?? Proszę o opinie właśnie takowych pługów marki chyba kverneland bo te mnie właśnie przekonały i cena w miare dostępna jak dla mnie i te zabezpieczenia porostu cud.

 

FENDT JEST BOGIEM

ORKA NAŁOGIEM

SIANIE ZABAWĄ

ROPA PODSTAWĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Z azurami napewno ciagnik bedzie mial lzej ale azury to przewaznie na ciezka ziemie a o tym czy mieszaja ziemie lepiej czy nie to nie mam pojecia i azury sa chyba drozsze od zwyklych odkladni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kolego tylko obrotowy tylko tyle ze jest drozszy w utrzynaniu bo elementy robocze musisz kupowac podwojnie. Ja polecam ci plug kverneland jedna z lepszych o ile nie najlepszych firm produkujacych plugi. W 4 skibowym 115 koni powinien dawac rade spokojnie i za 18 tys na allegro napewno cos wybierzesz. Sam mam kvernelanda 4 obrotowego i pieknie orze, lekko orze i ladnie kryje. Polecam

 

może musi kupić 2 komplety części ale pomyśl że wolniej się zużywaja wiec wyjdzie na jeden ch***


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Na 20 ha powinien starczyć taki http://allegro.pl/plug-obrotowy-i1950961687.html miałem kiedyś taki pług ładnie orał no i części były tanie ,dobre ale kupiłem większy ciągnik i musiałem kupić większy pług

Wszystko ładnie pięknie ale on jest chyba za mały dla mnie i jeszcze te zabezpieczenie moim zdaniem kołkowe to porażka więcej zadeptane niż zaorane takie moje zdanie i będę się tego trzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

A co w nim jest za małego na 20ha?

Jakie masz uprawy? Pewnie siejesz ze 2-3 rośliny to na raz do orki idzie 7-10ha. Takim pługiem to da się to zrobić spokojnie przez jeden dzień.

A zresztą nawet jak byś miał jedna uprawę to bez przesady kupować taki pług żeby wszystko zaorać do południa.

 

Podejrzewam że głównym czynnikiem przy wyborze jest szpan na wsi. A więc bierz od razu 6x50cm bo to tak samo sensowne jak szukanie większego pługa niż zaproponował wlkpmder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

mam 175 cm wzrostu i obrabiam wszystkie nasze pola czasami ojciec mnie prosi zebym mu gdzies przyczepą wcofną bo nie może dać rady a jak pojedziemy do delera czy gdzies to o widze chłopak ma pojęcie o gospodarce ... itp ... wystarczy mi ze ty potrafisz zadrzec noge na jakiś zabawkowy ciągniczek a się wypowiadasz nie majac zbytniego pojęcia ... ;) a co do pługa wybrałbym jednak tą obrotówkę u nas wszyscy prawie oraja i sa zadowoleni my również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

A co w nim jest za małego na 20ha?

Jakie masz uprawy? Pewnie siejesz ze 2-3 rośliny to na raz do orki idzie 7-10ha. Takim pługiem to da się to zrobić spokojnie przez jeden dzień.

A zresztą nawet jak byś miał jedna uprawę to bez przesady kupować taki pług żeby wszystko zaorać do południa.

 

Podejrzewam że głównym czynnikiem przy wyborze jest szpan na wsi. A więc bierz od razu 6x50cm bo to tak samo sensowne jak szukanie większego pługa niż zaproponował wlkpmder.

Nie nie jest to szpan bo jak bym chciał zaszpanować to nie kupował bym używanego tylko za ras jakiś nowy lemkena np.

A skąd wiesz jakie mam uprawy akurat sieje 5 i nigdy nie wyrabiałem się z orką jedynie w tym roku co porałem bo pogoda mi sprzyja no i nowy traktorek to się orze ile może .I jak bym cierpiał z braku zainteresowania to bym sobie do c-360 zapiął 2 skiby i by mi się nie nudziło a ja nie tylko mam pola do uprawy żeby tylko na nich orać mam też krowy mleczne jak i opasy a do tego drugie 25 hektarów łąk i nie najnowsze sprzęty które czasem się psują.Więc masz już dopowiedz a i jeszcze jestem człowiekiem niecierpliwym więc jak się orze to lubię żeby widać było postępy a nie żeby nawet z kołem nie brało, bzdury !!!!!!

Edytowano przez kamin60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

5 upraw na 20ha i się nie wyrabiasz z orką?

Przecież jak to mniej więcej jest po równo to na raz do orki idzie 4ha. Przecież to jednoskibowcem i krową da się w dzień zaorać.

Nie wiem ile masz krów ale chyba nie 500 że mieszkasz w oborze. Zakładam ze obrządzisz 2godziny rano i 2 wieczorem to pługiem co bierze ok 150cm to obskoczysz to spokojnie w 3-4godziny.

A co do zasłaniania się łąką że nie masz czasu orać to mimo że nie znam się na hodowli krów to strzelam że w czasie kiedy się orze na polach to nie ma roboty na łąkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dkri    0

witam wszystkich. co do pługów to ja jeszcze mam zagonowy ale jak zmienię traktor to od razu kupuję obrotówkę bo to równanie bruzd mnie dobija, trzeba po dwa lub trzy razy jeździć bo inaczej to nie jst dobrze zarównane, a co do tematu który lepszy czy zagonowy czy obracany to i jedne i drugie mają plusy i minusy a kto jakim będzie orał to tylko zależy od niego.

 

PS. mam pytanko czy ktoś może wie ile waży lemken opal 180 4+, i jakie zapotrzebowanie mocy trzeba na ten pług?? z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Najlepiej na temat pługów obrotowych mogą się wypowiedzieć ich właściciele i kombajniści.Gdy koszę na swoim polu zaoranym pługiem obrotowym jest równo i miło,gdy jadę na zarobek i kombajn przejeżdża w poprzeg bruzdy to szlak mnie trafia.Wciągu 18 lat załatwiłem dwie półośki w Bizonie.Jednak na 20 ha zastanowił bym się nad polskim pługiem,bo koszt remontu zachodniego może być nie adekwatny do ilości zaoranego areału w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
witam wszystkich. co do pługów to ja jeszcze mam zagonowy ale jak zmienię traktor to od razu kupuję obrotówkę bo to równanie bruzd mnie dobija, trzeba po dwa lub trzy razy jeździć bo inaczej to nie jst dobrze zarównane,...
No to jest fakt że najpierw to trzeba bruzdę dobrze rozorać a później dobrze zabronować ;)

Też myślałem przy zmianie ciągnika wziąć pług obrotowy ale mi przeszło, za mało mam ziemi i za małe działki. Jakbym miał chociaż z 80ha w kilku kawałkach to bym to rozważył.

 

Najlepiej na temat pługów obrotowych mogą się wypowiedzieć ich właściciele i kombajniści. Gdy koszę na swoim polu zaoranym pługiem obrotowym jest równo i miło,gdy jadę na zarobek i kombajn przejeżdża w poprzeg bruzdy to szlak mnie trafia....
Uwierz mi że da się ładnie wyrównać pole (zrobić za pogody i odpowiednio zabronować) i nic nie pourywasz.

Tylko kto dziś robi równe pole z myślą o koszeniu jak obcy im kosi? Polowa małych rolników u mnie zrezygnowała z połowy zabiegów ŚOR, nawożenie też nie jest częste więc nie widzą powodu aby pola były równe. Oby jak najmiej włożyć, oby dostać dopłatę i oby po zapłaceniu za kombajn coś tam zostało.

My sami osobie kosimy więc wiem o czym mówisz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam bym kupił zachodni używany bo sam taki posiadam w zachodnim elementy wytrzymują dłużej ja w tym roku zaorałem 20ha a sumie to mogę zaorać 40ha na jednej zmianie bo posiadam obrotową czwórkę jak kupisz orginalne lemiesze i płozy które wytrzymują 30ha każdy to ci wystarczy raz na dwa lata zmienić to poczytaj posty ale decyzje o zakupie musisz sam podjąc tak jak każdy z nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Z tym jak to niektórzy pisza że na duze kawałki takie pow. 10/15ha lepiej kupić zagon to oni chyba nigdy pola nie orali.Każdy wie ze na takim kawałku szybciej zaorze się pługiem obrotowym,a małe kawałki tzn. wąskie to spokojnie zagonowym można orać.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Witam mam dylemat jaki pług wybrać. Chodzi tu o nowe pługi. Są 3 marki do wyboru. Poettinger Servo 25; Kuhn master 102 i voogel&noot m 950. Pługi w podobnych cenach teraz tylko pytanie który lepszy. Kuhn jest najwęższy bo zabiera max 40 cm na korpus. Pozostałe orzą po 45 na korpus. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Edytowano przez jakub16

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Do jakiego ciągnika ten pług ma być ?


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

na pewno do wyorywania trawy jest lepszy. z tym każdy się zgodzi gdyż bruzdy nie masz na środku pola. ja kupiłem zagonowy i to był błąd.. mogłem dopłacic i kupic obrotowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz tak jak bartek piszę do jakiego ciągnika ja tam bym wziął vogel ^NOT tylko do takieg pługa musisz mieć co najmniej moc 145km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Do jakiego ciągnika ten pług ma być ?

Ciągnik około 90 koni jeszcze nie wiadomo jaka marka chciałbym coś w 4 cylindrach ;)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj