kubus

Który pług lepszy.

Polecane posty

Rob355    8

Panowie co myślicie o pługach zagonowych krone? oczywiście używane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792
Elektro2015    89

Może ktoś napisać coś o pługach SUKOV z tego co wyczytałem są one lekkie, oglądałem film na youtube gdzie Zetor 7740 orła 4 obrotową i nawet sobie radził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markok    0

Właśnie my też się zastanawiamy nad takim pługiem, na Opolagrze zostaliśmy zapewnieni co do wzorowej orki, nie zapychania i tanich części. Na używkach zachodnich by się nie straciło tak jak na nowym, ale znowu części drogie (a nie zawsze jakość idzie w parze z ceną) i niepewność co do wytrzymałości ramy po latach itp. Sukov też ma wszystkie pługi rozbudowywalne i faktycznie te łączenie wygląda mocarnie, zachodnie używane już rzadziej się takie spotyka i te łączenia tam słabiej wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Witam,

Planuję kupno używanego pługu do ciągnika NH 86 km mam na oku dwa takie pługi

http://olx.pl/oferta/plugi-plug-gregoire-besson-3-skibowy-obrotowy-okazja-nie-lemken-huard-CID757-IDe6b7n.html#ed5f4f6705;promoted

http://olx.pl/oferta/plug-3-skibowy-kverneland-vario-obrotowy-CID757-IDdIfOn.html#36408220b2

Jak myślicie będą do niego odpowiednie ? Albo macie jakieś swoje propozycje? 

Edytowano przez Lisek66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

może być rabe ale poszukaj z siłownikiem na dwa węże 

ten gregoire był malowany a co jest pod farbą to tylko Bóg wie no i ten co malował :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Trzeba by było obejrzeć z bliska Rabe na pewno nie szykowany na sprzedaż po prostu wystawiony te drugi odmalowany  na błysk więc na zdjęciach po za kolorem nic nie widać może coś się z nim stało, a może ktoś odmalował z racji tego że stary lakier wyglądał bardzo kiepsko i liczył że weźmie parę zł więcej. Tego nikt nie wie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,poradźcie który z tych pługów byście wybrali w obu do wymiany są odkładnice, ciągał je będzie Zetor 95KM ziemie mam różne 3-4 klasa    http://olx.pl/oferta/plug-3-skibowy-obrotowy-kverneland-ld-100-oryginal-CID757-IDg6ABJ.html#58533df414        http://olx.pl/oferta/plug-4skibowy-lemken-variopal140-szer-16-20-cali-CID757-IDfEPFx.html#dde424ce01

 

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

no to pogratulować kto pierwszy ten lepszy,ja byłem u tego gościa w sobotę 18.06. za trójkę dawałem mu 12tys a On uparł się na 12500,ciekawe tylko dlaczego ma popękane niektóre przedpiersi i lemiesze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jedna pierś lemiesz i odkładnica pęknięte przełożę z czwartego korpusu i będzie latał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

pewnie dało by się to też pospawać,a co myślisz o tym Lemkenie,może też go oglądałeś? bo stoi nie daleko, ten gość za trójkę chce 14tys. a za czwórkę 15tys. z tym że czwarty korpus jest bez odkładni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie widziałem go interesował mnie jedynie kv inny nie wchodzi w grę miałem zagonowy i se chwalę tę markę i raczej nie zmienię poza tym jakoś ładniej wyprofilowane elementy robocze mają niż inne i ogólnie lepiej się prezentują jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Czy warto to sam osądź rozeznaj się w pobliskich sklepach czy dostaniesz do niego części i jakie są ich ceny wtedy kupuj bo nie sztuką jest kupić tanio pług tylko sztuką by był tani dobrej marki i miał dostępne tanie części albo przynajmniej tanie zamienniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Odkladnia kosztuje ok 250zl, plug ma regulacje szerokości. Wspolpracowalby z mg 66Km bez przodu na lekkich ziemiach na ustawieniu 3x14" lub 16 jak by dal rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No to ja bym nie kupił za drogo wymiana będzie wynosić co kupić pierś za 50-70 to nie całą odkładnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Oglądałem pług na żywo, cały nie spawany, oryginalne kółko, 2 odkładnie mają przetarcia w tym jednym miejscu a reszta ok 5 mm grubości, więc myślę że dałoby radę wspawać wstawki. Cena 1700 do oddania. 

co wy na to?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Plugi frauge na zabezpieczeniu gumowym dobre są ? I overumy na gumie ?

Edytowano przez Maikel1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Lemken opal 090 3 skibowy do 80 konnego ciągnika chyba za mały będzie ? Chyba lepiej szukać opala 110 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Witam,

poszukuję pługa obrotowego. Ciągnik to Deutz Fahr DX6.10 6-cyl 100KM więc myślę że z 4-skibowym powinien sobie poradzić. Pług musi być nowy (kupuję na młodego rolnika) i polski bo na zachodni mnie po prostu nie stać a poza tym na niecałe 20ha ornych w zupełności wystarczy. Ziemie niezbyt ciężkie III-V klas, mało kamieni więc zabezpieczenie kołkowe. I tak po wstępnych oględzinach interesują mnie 2 firmy. Akpil KM80 lub Agromasz POL4 lub trochę większy PO4 (ale tutaj zastanawia mnie czemu w tabeli ma tak duże zapotrzebowanie na moc ale może podane jest na maksymalny rozstaw 4x50cm i na powiedzmy 4x40 dałby radę, niewiem). Akpil wychodzi nieco drożej bo około 26 tyś brutto a Agromasz lżejszy około 20 a cięższy 23500 z siłownikiem liniowania z kością pamięci. Który z tych pługów wydaje wam się najlepszy, najlepiej orze oraz ma trwalsze elementy ? oczywiście jak na swoją cenę. Jeżeli ktoś jest właścicielem któregoś modelu to proszę o krótką opinię jak się sprawują.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek926    3

Euro masz se kup najtańszy i najbardziej chu*owy jaja se robie
Akpil lub Agro masz popatrz na sobie na pługi z Sipmy lub Mandamu osobiście polecam pługi zachodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj