Skocz do zawartości
gortad

Nierówna praca silnika na wybojach 6520

Polecane posty

gortad    11

Czym moze byc spowodowana nierowna praca silnika przy jezdzie po wybojach nierównosciach tak jakby traktor sam dodawał odrobine gazu . na wolnych obrotach tego nie ma dzieje sie to zarówno na gazie recznym jak i nożnym . w czasie postoju silnik chodzi idelanie zero jakiego kolwiek przerywania .

wsk1993    0

A może masa się poluzowała, i któryś elektryczny element sterujący działa niepoprawnie?

jakub16    118

Masz w nim CR ? Gaz jest na potencjometrze ? Kuzyn miał przetartą wiązkę gdzieś pod kabina w swoim 6920. Jak szarpali kabiną to sobie sam gazu dodawał :D, lecz jego awaria dotyczyła tylko gazu ręcznego

Wiadomość z agroFakt.pl

gortad    11

Ręczny jest na zwykłym drązku. Nie wiem co to CR , jedno co nie chodzi z elektryki to Guziki od tuzu na tylnim blotniku. Czyli obstawiacie ze to cos z elektryka cos nie laczy poprostu .

gortad    11

Mam go od lipca z tego co pamietam to na poczatku tak nie bylo co do oleju to nie wydaje mi sie zeby to moglo byc to [ olej wymieniony na nowy oryginalny john deere guard ] na jakiej podstawie twierdzisz ze to ,, przytarcie ,,

gortad    11

gdyby byly to filtry to przerywał by caly czas a nie tylko na nierównosciach tak na logike co slabe te pomysly macie

oaxis3333    34

Może noga Ci sie trzęscie z braku % jak podskakujesz na wybojach :) mowisz ze mamy kiepskie pomysły ,, trudno jest okreslic co to moze być , gdy sie widzi słyszy i czuje to łatwiej jest czegoś się doszukac .....

Rolnik1973    1279

Przecież jd to komfort i noga nie skacze, to nie t25 że mało łba nie pobijesz o dach. A gaz to na wajchę? Może luzy i brak precyzji.

gortad    11

Juz pisalem tak samo dzieje sie jak jade na noznym jak i na recznym [gaz na wajche]

Rolnik1973    1279

A kabina na poduchach? Może poduchy wywalone i się rejda jak buja i ciąga wajchą sama.

A kabina na poduchach? Może poduchy wywalone i się rejda jak buja i ciąga wajchą sama.

1012    42

Też obstawiam, że po prostu kabina za bardzo buja się względem korpusu ciągnika ^^ może spróbuj dokręcić kabinę na dobry początek

gortad    11

Tak na poduszkach sie rusza bo sa juz wybite to moze byc to. Sprawdze :)

maciej1234    1

Czym moze byc spowodowana nierowna praca silnika przy jezdzie po wybojach nierównosciach tak jakby traktor sam dodawał o wspólnego drobine gazu . na wolnych obrotach tego nie ma dzieje sie to zarówno na gazie recznym jak i nożnym . w czasie postoju silnik chodzi idelanie zero jakiego kolwiek przerywania .

z tą kabiną dajcie sobie spokój w tym john deere gaz jest elektroniczny i kabina niema nic wspólnego są gdzieś przetarte przewody i stykają się z masą lub między sobą ciężka w lokalizacji usterka u mnie z podobną sytuacją tylko że u mnie gasł to walczyli prawie 7godzin i okazało się że przewód dotykał masy

kris14    259

Ale jest wyżej napisane że ciągnik jest na pompie mechanicznej a nie na CR czyli pompa jest sterowana linkami.

wjanusz23    6

Gortad mała prośba , jak zadajesz ludziom pytanie to , podaj konkrety a nie zdawkowe informacje , Niewinem czego oczekujesz , że ktoś ci powie co jest tego przyczyną . Podaj jaka pompa jest w twoim JD , prawdopodobnie jest to Stanadyne bądż Denso , wówczas może ktoś ci pomoże , a przede wszystkim jak pytasz o co kol wiek podawaj model ciągnika . A tak po za tym najprawdopodobniej pompa wtryskowa jest tego przyczyną.

gortad    11

Panowie maciej1234 i wjanusz23 mowicie o szczególowym podaniu informacji które były juz podane we wczesniejszych postach. Czytacie ztawkowo temat a potem zarzuczcie mi ze nie podałem informacji nawet nie czytajac całego temamtu , zastanówcie sie co piszecie i po co ?!

renault    2

ja bym zrobił krótkie cięgiełko do gazu i zamocował do bloku silnika ustawiając przykładowo 1400 obr. tak aby było jak najkrótsze i bez luzów wtedy jeśli będzie dobrze to problem tkwi i cięgłach od gazu bądź poduszkach

wjanusz23    6

Gortad małe sprostowanie , to nie ja proszę o pomoc tylko Tyyyyy. po drógie dopiero w trzecim poście łaskawie podajesz model ciągnika po trzecie podanie modelu ciągnika jeszcze wszystkiego nie wyjaśnia . Na przyszłośc jak prosisz o pomoc to podawaj konkrety , a nie zdawkowe informacje , wówczas może otrzymasz jakąś sensowną odpowiedż , a nie zarzucaj ludziom że nie czytają tematu .

Piszę to kolego Gortad nie dlatego aby kontrować twoje zapytania ,tylko po to aby każdy kto zadaje pytanie na forum , konstruował zapytanie w sposób jasny i czytelny dla czytającego , to że podajesz w trzeciej odpowiedzi łaskawie po długim ciągnięciu za język przez ludzi ,że masz JD taki a taki bez tego i tego , a wszystkie zapytania wyglądają jak byś próbował przetestować wiedzę forumowiczów w temacie co może być przyczyna wzrostu prędkości obrotowej silnika. To raczej ty zastanów się czego od ludzi oczekujesz zadając pytanie. :) i nie obrażaj się jak ktoś chce ci pomóc.

gortad    11

Widze ze ci siadło na ambicje a wystarczyło czytac ze zrozumieniem wszystkie posty i miałbys pełene informcje, ale skoro dla ciebie dojscie do 3 postu jest ciezkie to po co sie trudzisz z odpowiedziami . Ja na twoim miescu nie odpowiadałbym na taki temat i tyle . koniec tego wywodu jezeli nie masz pomysłów to nie pisz juz swoich przemyslen bo zbaczamy z temamtu. Będe wdzieczny. ;-]

gortad    11

Winne okazały się podsuszki kabiny i sprerzynka przy pompie paliwowej. Dzięki za te dobre podpowiedzi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez faofar
      Witam mam takie pytanko na jak długo podłancza sie kabel do podgrzewanie bloku??W instrukcji tego nie znalazłem.
      .Ciągnik ma 1000mth ,niby skandynaw a od -5 jest juz problem .Aku ma rok czasu wiec nowy.
    • Przez Bartekh
      Witam w moim 1080 na osłonie wentylatora, tej co kieruje powietrze na cylindry, pod chłodnicą olejowa jest taka podłużna dziura jak na zdjeciu w załaczniku i chcialbym sie Was spytać czy powinna byc ona otwarta tak jak jest czy tez jest tam jakaś zaslepka albo coś takiego. Kombajn dopiero kupiłem i nie wiem jak to ma wyglądać. Deutz jest z 82r jesli to pomoże, czerwony, silnik Deutz 5 cylindrów Pamietam ze w moim starym m 750 nie było tam dziury ale to juz inny silnik  

• Przez dysia
      Witam
      jestem studentką ostatniego roku zootechniki. Studia kończę w lipcu a pracę magisterską planuję obronić we wrześniu.
      Studiowałam Zootechnikę na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, na studiach inżynierskich wybrałam specjalność Hodowla Zwierząt, a na magisterskich Żywienie i Dietetyka Zwierząt.
      Mam doświadczenie w pracy ze zwierzętami, m.in praca w Niemczech na fermie bydła mlecznego.
        Jako że jestem z małopolski, to ze znalezieniem pracy w zawodzie jest dosyć ciężko, stąd też moje pytanie, czy ktoś z Was słyszał może o pracy dla zootechnika bądź doradcy żywieniowego na terenie małopolski?

• Przez Konsultant_HRIC
      Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej działającej w branży roślin ozdobnych poszukujemy managera produkcji z doświadczeniem w uprawach polowych oraz w zarządzaniu zespołami produkcyjnymi w terenie.
      Idealny kandydat to profesjonalista w zakresie produkcji roślinnej z bogatym doświadczeniem i wiedzą rolniczą, pasjonat i entuzjasta roślin ozdobnych, sprawny manager zespołów polowych.

Więcej szczegółów pod adresem: OFERTA PRACY - MANAGER PRODUKCJI ROŚLINNEJ, http://hric.pl/oferta/id,93/

lub telefonicznie: 660 703 703 lub mailem: jw@hric.pl

• Przez Konsultant_HRIC
      Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej działającej w branży roślin ozdobnych poszukujemy managera produkcji z doświadczeniem w uprawach polowych oraz w zarządzaniu zespołami produkcyjnymi w terenie.
      Idealny kandydat to profesjonalista w zakresie produkcji roślinnej z bogatym doświadczeniem i wiedzą rolniczą, pasjonat i entuzjasta roślin ozdobnych, sprawny manager zespołów polowych.

Więcej szczegółów pod adresem: OFERTA PRACY - MANAGER PRODUKCJI ROŚLINNEJ, http://hric.pl/oferta/id,93/

lub telefonicznie: 660 703 703, lub mailem: jw@hric.pl