rubinster

JAKI KOMBAJN DO 150TYSIĘCY ZL I 50H POLA

Polecane posty

Bartek72511    81

To 50 hekatarów to łączny areał do koszenia? czy 50 + usługi? przy tylko 50 hektarach opłaca się kupować tak drogi kombajn?

Szybko analizując, mając swój kombajn , odliczajac paliwo i amortyzacje, to wyszła by ci oszczędność na poziomie 250 zł na hektar, kwestia ceny usługi u ciebie. na 50 ha to wychodzi 12500 rocznie. Także można śmiało przyjąć że za to 150 tysięcy byś miał koszenie przez 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

bizona rekorda w dobrym stanie i jeszcze kasy zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27
Napisano (edytowany)

a ja jestem innego zdania, dominatora najlepiej vx lub maxi, 88 lub 98 (mniej wyjechane od 108) np.http://otomoto.pl/claas-dominator-88-vx-A245358.html pewnie by jeszcze sie zmieniła, albo jakiegoś maxi. claasy sprawdzone i mało awaryjne a za ta kase idzie ładny egzemplarz wyrwać, albo coś z JD 1170 lub 1188 chyba że chcesz coś większego to z serii 2xxx, tez wydajne i proste w obsłudze http://otomoto.pl/jo...as-A268049.html

Edytowano przez beret1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

A ja ze swojej strony polecam Deutz Fahr. U nas rocznie DF 2680 kładł 90-100 ha bez żadnego problemu. I dobrego do 60 000 zł kupisz. A jeśli masz tyle kasy to polecam jakiego DF Topliner :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Reksio nie jest zły ale szczerzę mówiąc to chyba wolałbym coś zachodniego bo powiem wam ze mam do porównania MF32 i Reksia z 2003r i nie licząc tego ze mf jest trochę problem z częściami to jednak jest mniej awaryjny (chcociaż w necie opinie są rózne o tym modelu) i ma większy przerób i do niego to naprawdę trzeba mieć przygotowaną infrastrukturę do odwożenia zboża bo tu dwie autosanki i taka zwykła polska dmuchawka niestety nie daje rady a przy reksiu spokojnie i jeszcze czasami masz czas na browarka ;) Nie polecam konkretnie MF bo sam bym go chyba nie kupił bo w moich rejonach ciężko o części zachodnich no oprócz Claas-a ale jeżeli masz dostęp do części to ja bym sobie jendnak odpuścił reksia na coś zachodniego z hederem 4-5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rubinster    0

a ok a mam jeszce jedno pyanie powiedzcie mało awaryjne modele bo ylko mnie ineresuja a jak mozecie o dawajcie linki do przykładów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

http://allegro.pl/kombajn-zbozowy-deutz-fahr-2780-h-claas-bizon-i2982580721.html

http://allegro.pl/deutz-fahr-4065-hts-i2994514910.html

http://otomoto.pl/claas-dominator-108-s-v8-sprowadzony-A226464.html

To są moje propozycje. Te DF są sprawdzone. Podobny bardzo do tego pierwszego był mnie w gosp i był to super kombajn. W mojej okolicy chyba z 7 takich pracuje i chodzą super. Ten topliner też pracuje w mojej okolicy i też go chwali właściciel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rubinster    0

MalyJohn może masz jakies nowsze na oku jakies 1998-2005 r poparz jak mozesz

 

jak macie o dawajce nowsze bo sarsze mnie nie ineresują ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Kurna sam nie masz innej strony internetowej niż agrofoto? Google lub allegro nie boli. Masz nasze propozycje marek to teraz sam szukaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rubinster    0

no dobra tylko moze chcem miec do wyboru więcej modeli

 

no dobra tylko moze chcem miec do wyboru więcej modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez mccormickc90max
      Witam Kolegów,

      Jaki sensowny kombajn do 400 tysięcy zł mógłbym wybrać? Myślałem nad JD W330 ale nie znalazłem na jego temat zbyt wielu opinii. Kombajn miałby też kosić w sezonie około 20ha koniczyny na ziarno. Nie kosiłbym nim kukurydzy. Coś możecie podpowiedzieć?
    • Przez magdziarz
      Witam serdecznie. Koledzy chciałabym kupić kombajn. Doradzcie co będzie lepsze. Mam na oku jd 1450wts i cws oraz megę 204 i mediona 340. Jestem skłonny ku jd. Tylko różne opinie się o nim słyszy. Co myślicie, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj