Polecane posty

majkiel929    0

Witam !!

jak widze wiele tematów jest o tym jak przerabiać stodołe na obore itd. jednak nie znalazłem tego czego szukałem. Stąd też moje pytanie czy opłaca się rozbórka starej drewnianej stodoły o wym. 60x20x11 i postawienie na tym nowej obory dla bydła mlecznego ? I czy przy przebudowie potrzebne jest tylko zaświadczenie o przebudowie czy zupełnie nowy projekt budowy ? Pzdr !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

według mnie opłaca się. Musisz iść się do gminy zapytać mogą ci dać zezwolenie do iluś metrów kwadratowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3

Na pewno w nowym obiekcie będą lepsze warunki i wgl. Jeżeli masz zamiar całkiem wyburzyć i na te miejsce postawić nową oborę to musisz robić projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

ja na Twoim miejscu zostawiłbym tą stodołę na magazyn, a oborę postawił nową. Co Ci po oborze na 11m wysokiej? A tak, to możesz w środku z 3tys .balotów słomy zmieścić, albo zrobić magazyn na zboże, pasze itp. Ważne, żeby chociaż małym wózkiem widłowym dało rady wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39
Napisano (edytowany)

stodoła jak wiadomo nie była projektowana na chów tylko na przechowywanie ...... jesli byś chciał w niej trzymać bydło to jestem pewien ze coś by było nie tak i musiał byś zrobić w srodku zmiany ,,,,,, napewno jest tam szkielet budowli niemieckiej ...... taka konstruksja jest tak z konstruowana ze kazda belka jest nośna i każda podtrzymuje i utrzymuje ciężar ....więc jej naruszenie było by ryzykowne ... poczekaj jeszcze do 2014 rou beda nowe nabory na modernizacje gospodarstw albo jescze w tym roku bys sie załapał i pomyśl nad jakas nowa tyle ze konkretna ...... :) pozdrawiam oaxis3333

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodygospodarz
      wiem ze bylo juz sporo tematow zwiazanych z takimi przerobkami jednak z tego co widzialem lub przegapilem odpowiedzi byly z zeszlego roku i tematy wygladaly na zamkniete, mianowicie moj ojciec posiada stodole o wym. 10x18 murowano-drewniana murek do 1m wysokosci klepiska wylane betonem mozliwosc zrobienia korytarza paszowego,wszystko wskazuje ze bedzie przerobiona w przyszlosci na uwieziowa na ok 25- 30 krow dojnych problem obornik i jego usuwanie ;[ jaka ilosc miejsca pozostanie na rysztok po ustawieniu krowek i wydzieleniu miejsca na korytarz paszowy czy w gre wchodzi tylko taczuszka z operatorem :rolleyes: czy jakies inne urzadzenie i czy bedzie trzeba poszerzyc np budynek lub zwezyc korytarz paszowy
       
      i druga sprawa moze rozebrac stodole i na jej miejscu postawic cos nowego np.nowa obore z wielowarstowych blach tak jak hale z ociepleniem i reszta to jest swietliki wymienniki powietrza
    • Przez mrjacoobek
      Witam posiadam drewnianą stodołę i chciałbym pokryć ją całą blachą trapezową (około 270m kwadratowych) Stodoła ma służyć jako garaż dla maszyn. Moje pytanie brzmi ile by to kosztowało? Czy to w ogóle opłacalne?
      Proszę o wyrozumiałość
      Dziękuje!
       
      Proszę o szybką odpowiedź.
    • Przez Krystian7745
      Witam pytanie z ciekwaości czy jest mozliwość zamówienia z Czech proximy ze starą maska ?
    • Przez nightmare
      chciałbym przesunąć drewniana stodole 2 metry w bok, problem z tym ze podwaliny sa zgnite, reszta zrowa, wymiary 6.5m x 7m dlugosc. nie chce jej rozbierać i skladac od nowa gdyż blacha nie nada się do powtornego nakrycia. macie jakiś pomysl jak ja przesunąć w calosci?
    • Przez farmer_89
      Witam, mam pytanie: zakupiłem kola od stara 900 R20 i moje pytanie jezeli będę chcial zamiec opony na rozmiar 825 20 to czy będą one pasowaly na te felgi i czy detka będzie pasowala? proszę o szybka odpowiedz, z góry dzięki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj