Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pavel

Poród maciory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel74    0

Ja jak byłem mały to maciora urodziła 25 prosiaków pierwszy i chyba ostatni raz widziałem takie coś na oczy. Stary to chyba 2 dni opijał ;) ale po kilku dniach zostało tylko 8 :P:)

U mnie właśnie się jedna prosi są już 2 idę sprawdzę czy coś przybyło, dobrze że jest locha spokojna bo miałem taką jedną że jak się wchodziło do obory to się zrywała, w tamtym roku oprosiła się pierwiastka wszystko przebiegało dobrze ale kiedy wstała było 13 sztuk wpadła w furie 10 rozszarpała na strzępy jak wzięła na raz w zęby 3 sztuki to zobaczyłem jak się os sufitu odbiły ojciec złapał łopatę i 3 udało mu się wyjąc a reszta leżała w częściach porozwalana po kojcu pomyśleliśmy żeby pojechać i dać jej coś na uspokojenie ale już zostało tylko 3 więc daliśmy sobie spokój. Za dzień postanowiliśmy jej jednego dać do kojca na początku powąchała go przez druty żeby sprawdzić jej reakcje i była spokojna więc położyliśmy go do kojca po czym locha się obróciła i jak wściekłą złapała go w żeby i rozszarpała tak że odbił się od uwaga sufitu po czym następnie w zęby i do sąsiedniej klatki odleciał nie było wyjścia jak tylko ją sprzedać, po raz pierwszy zdarzyło się nam takie coś!.

Matti    0
rozmawiałem kiedyś z wet. na temat bliźniąt u bydła od słowa do słowa i mówi ze może zdarzyć sie tak że krowa po 3tyg od zacielenia ma kolejna ruję i z tamtej ruj jest cielna wtedy następuje kolejna inseminacja po tym czasie w krowie rosną dwa cielaki ale poród odbywa sie normalnie czyli nie ma opcji że jeden cielak rodzi sie w 1 terminie a drugi po 3 tyg tylko oba rodzą sie na 1termin jednak cielęta są w nie równej wadze ale prawidłowo rozwinięte ;)

Z anatomicznego punktu widzenia u bydła jest to możliwe. Macica krowy zbudowana jest z bardzo krótkiego trzonu oraz dwóch rogów. Rozwój płodu odbywa się w jednym z rogów ( 65% przypadków w z prawym). Koncentracja hormonów u bydła jest niższa niż u innych przeżuwaczy, a także podczas ciąży nadal następuje wzrost pęcherzyków jajnikowych. Zazwyczaj hormony ciążowe zagłuszają jajniki, ale bywa tez odwrotnie i wtedy mamy do czynienia z objawami rui u cielnych krów ( najczęściej bez odruchu tolerancji - dobry inseminator powinien taka sytuację wychwycić). Może zdarzyć się tez taka sytuacja jak wyżej opisana, gdy ruja jest rzeczywista mimo ciąży i po inseminacji płód się rozwija w drugim rogu. Nie mówmy, więc ze za dużo alkoholu, gdy spotkamy się z czymś dziwnym, bo jak mówił nam jeden z profesorów: "w przyrodzie 2+2 nigdy nie równa się 4, to coś pomiędzy 3, a 5 ".

Wiadomość z agroFakt.pl

Sebastian    0

Teraz mam jałówkę krytą 3razy ale prawdopodobnie będzie cielna z 2 razu (03,06,2008 25,09,2008 6,11,2008 terminy krycia)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam mam taki pytanie jak myślicie przez ile czasu w Polsce  będzie jeszcze pomór świń.Proszę o  komentarze i wiele odpowiedzi.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.