Zaloguj się, aby obserwować  
18mateo18

sipma Z 279/1 podłączenie hydrauliki do mtz lub ursus 2812

Polecane posty

18mateo18    0

Witam od niedawna stałem sie swieżym posiadaczem sipmy z 1999r i nie wiem jak podłaczyć do niej hydraulike ona ma dwa przewody jak podłączałem do fergusona to najpierw jak chciałem podnieść tylną klape to ciśnienie na zegarze wzrosło do 18 mpa potem przełożyłem szybkozłacza na odwrót otwarło ale nie chciało opuścić musiałem znowy przełożyć i opadło dobiero i niewiem co jest zgrane. Mam 2 ciągniki mtz 82 i 2812 i niewiem z którym lepiej będzie mi sie lepiej prasować ? Czy przed rozpoczęciem balowania trzema nabić ciśnienie bo też niewiem bo nigdy nie miałem takiej prasy tylko kostke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

napewno lepiej kacapem dobijesz a co do prasy to ja nie wiem ale mam nadzieje niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18mateo18    0

też tak myśle że lepiej kacpem tylko niewiem jak to podłaczyć tą hydraulikę to jest 6 wyjść a 3 wajchy do sterowania i jak to sterować a tym zaworem co jest zamocowanym do ramy i pisze klapa podbieracz to po co to tzreba regulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

Masz dwa przewody do podłączenia tak? Czyli podłaczasz je z tyłu (mówimy o mtz bo nim powinieneś belowac wg mnie), ustawiasz zawór na prasie na klapa i ta wajcha pierwszą od drzwi sterujesz tylna klapa prasy - do siebie jak ciagniesz to sie unosi, od siebie opuszcza tylko od siebie nie trzeba pchac za mocno bo w max połozeniu jest pozycja pływajaca i Ci nie domknie klapy, na polu przełaczasz na podbieracz ustawiasz wysokość podbieracza i przełaczasz na klape z powrotem i prasujesz, po pracy ustawiasz na podbieracz unosisz go i do domciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

nie mam takiej prasy ale myśle że jeden będzie od klapy a drugi od podbieracza czyli siłowniki jedno stronnego działania tak jak wywrot w przyczepie czyli jak podłączyć do ferdka to jeśli masz w nim 4 wyjścia do jeden przewód dajesz do jednej pary wyjść tak jak podłanczasz wywrot od przyczepy a drugi wąż pod następną parę i musi działać a do ruska to wybiesz sobie jakąś dzwignie i pociągnij wężem do tyłu od lewej albo prawej strony i tam dorób złącze tak sam zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18mateo18    0

dzieki jędrus jeszcze miałbym do ciebie jedno pytanie bo widze że sie dobrze w tym orientujesz czy przed prasowaniem to trzeba dobijać ciśnienie i jak reguluje się stopień zgniotu w tej prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

nie cisnienia sie nijak nie dobija, to podczas prasowania cisnienie rosnie, to jest prasa walcowa wiec dobija dopiero w koncowej fazie materiał w komorze - dopiero pod koniec robienia belki mtz zacznie ja czuć. Tam masz manometr na niej z polami bodajże żółte, zielone i czerwone to sam decydujesz w jakim momencie wywalasz belke, żółte to chyba nawet belka nie jest ukształtowana (ale nie wiem na 100% - niech mnie poprawi w razie czego ktos inny) , zielone na poczatku to takie słabo zbite np siano mozna tak robic no iczym dalej tym lepiej dobite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj