Zaloguj się, aby obserwować  
roberttomasik

jaką sieczkarnie polecacie do 18000zł.

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam panowie prosze o wypowiedzenie sie jaką sieczkarnie wybrać do 18000zł co prawda to do takiej ceny to nie ma ich za wiele ale może coś zaproponujeciel, Forsznit raczej nie wchodził by w rachube bo szukam coś z tarką lub gniotownikiem by dobrze robiła kukurydze znalazłem na allegro jakąś polską Z 350/3 z roku 1990 podobno z tarką z wentylatorem wydmuchu od agrostroja cena takiej maszyny to 15000 zł.do zapłaty , pytałem jednego gościa o nią to powiedział że one są jakieś nie udane - wadliwe, jakie są wasze opinie na ich temat , drugą jaką znalazłem to Agrostrój z roku 1988 z tarką , 6 cylindrów +turbo cena za nią to 12000 zł do zapłaty, patrząc po zdjęciach maszyny to nawet ładna no ale wyglądem się przecie nie kosi. Następna sieczkarnia to Claas Jaguar 80-SF silnik V8 Deutz cena 15000zł. cheder 3 żędowy , w opisie pisze że ma tarke i ładnie rozdrabnia kukurydze i ostatnia maszyna jaką udało mi sie znaleść w takiej cenie przystępnej dla mnie to Claas Jaguar 70-SF też 3 żędowa silnik 6 cylindrowy 170hp cena 14000zł. Maszyna kosiła by rocznie ok 3ha kukurydzy i 3ha łąki .

 

Proszę was bardzo o porade za jaką maszyną sie rozglądać, jak jest z dostępem części i na co zwracać szczególną uwage przed kupnem .

 

Pozdrawiam. dołączam link sieczkarni która mi osobiście po zdjęciach wpadła w oko http://allegro.pl/sieczkarnia-agrostroj-super-stan-i2972059030.html

Edytowano przez roberttomasik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Moim zdaniem nie opłaca sie kupic sieczkarni na 3 ha kuku lepiej wynająć firmę nie martwiąc sie naprawami....

Sieczkarnia u Cb pracowała by jakieś 20 godzin w roku wiec nigdy sie nie zwróci a 20 letni sprzęt nie bedzie chodził bez awarii co wiąże sie często z dużymi kosztami napraw... Wiec przeanalizuj to sobie i policz czy nie lepiej wynająć firmę która usługe wykona Ci profesjonalnie a Ty nie będziesz musiał przejmować sie rozlatującym sie sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Masz rację, ale sam z doświadczenia wiem, że na firmę można czekać b.długo, a przy zbiorze qq czas jest cholernie ważny.Nawet jak w okolicy jest sporo firm (u mnie chyba z 5 czy 6) to i tak b.długo trzeba czekać.

zerknąłem na Twoje ogłoszenia, na mój gust ten Agrostój wygląda najbardziej ok, silnik liaza, łyknie trochę, ale części znajdziesz do niego nawet na szrocie, poza tym, te silniki są raczej nie do zajechania. Niestety, tylko tyle mogę powiedzieć, bo nie spotkałem się z nimi wcześniej, więc nie wiem jak z ich mechaniką etc.

 

Odrzuć tę polską raczej. A do Forsza chyba gniotownik można dołożyć - jeden kolo u mnie na wiosce ma właśnie Forsza i gniotownik też w nim ma.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak kolego masz racje tylko że w moich stronach nie ma nikogo co by chciał przyjechać na zarobek sieczkarnią ci co sieją kukurydze to mają własne zazwyczaj jednożędowe i sobie sami koszą a ja do jednożędowej mam po pierwsze za słaby ciągnik a po drugie nikt nie chce przyjść na zarobek wolą przestać całymi dniami pod sklepem i sępić na wino ,a koszenie jednożędówką pochłania dużo czasu więc pomyślałem że jak kupie samojezdną sieczkarnie to we dwoje przez dzień by openkał kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

wiesz co, o ile się orientuję, to w forszu można założyć gniotownik - znajomy ma forsza i ma gniotownik


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Zanim się zdecydujesz na jakiś wynalazek to pomyśl gdzie znajdziesz części do niego i za jakie pieniądze bo to są leciwe maszyny i bez problemów nie obejdzie się a najtaniej to tyko do fortschritta znajdziesz bo to jest jeszcze popularne i wszystko dostaniesz jak nie nowe to używki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy w fortschnicie idzie ustawić noże tak by cieła bardzo krutko [ ile min. cm można mieć sieczke ? ] i czy wymienia sie jakąś wanne na inną która lepiej rozdrabnia bądz uszkadza ziarno.Muszę chyba zdecydować się na forsza bo za taką cene to ciężko cokolwiek znaleść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Do takiej ilości koszenia polecam 1 rzędówke+ przyczepa do siano kiszonki. Też zmieści się w 18 tys. a przyczepy jak i 1 rzędówki są bezawaryjne. U mnie 1 rzędówką kosi się rocznie około 10-12ha. A kolega kosił rocznie blisko 40ha(w tym roku kupił samojezdną). Co do przyczepy rocznie zwożę około 7-8ha i też bez żadnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj