Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus-5314    74

Mam zamiar zbudować mały budynek dla kur z pustaków które już mam. Ciekawi mnie ile może wynieść koszt takiej budowy ( same materiały)? :D

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Mam zamiar zbudować mały budynek dla kur z pustaków które już mam. Ciekawi mnie ile może wynieść koszt takiej budowy ( same materiały)? :D

 

Jaki duży kurnik? Na ile kur? Prócz pustaków masz jakieś inne materiały? Będziesz sam to budował? Bez tego ciężko oszacować koszty.

Edytowano przez dawid5508

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Ja mam przeszło 30 szt kur i 1 koguta- planuję na wiosnę zakupić jeszcze z 50- bo zbyt jest :) mam też trzy perlice i 1-go perlika----najlepszy alarm przed drapieżnikami!!!

Mam takie pytanko---ile można trzymać bez rejestracji? Bo różnie podają...Gdzieś czytałam nawet, że nie ważne że jest ich mnie niż 50- ale jak sie nimi handluje to trzeba rejestrować tylko nie trzeda stęplować...Znowu gdzie indziej, że do 300 nie trzeba rejestrować---jeszcze gdzie indziej, że do 100 nie trzeba---normalnie parodia-może ktoś wie jak to jest/ dzięki!

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Kiedyś było 50 sztuk, ale na 100% nie jestem pewny.(jak żle pisze to mnie poprawcie)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregand65    0

Przepraszam ale internet mi się zawiesił . Dzięki za rade ,ale gdybyś móg mi podać nazwe tego preparatu bo mój weterynarz kazał podawać

liście kapusty ,nic to nie dało super geniusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Chodzi o to zeby kury mialy zajecie a do tego dobra jest np kapusta. Mozliwe tez ze jest to spowodowane zlym zywieniem. Moze dodatek bialka zwierzecego pomoze. To bardzo zlozony problem i czesto nic nie pomaga bo zachowanie staje sie nawykiem. Na pewno trzeba odlaczyc od stada zaczete osobniki bo widok rany prowokuje i obserwowac ktore zaczynaja dziobac i pozbyc sie ich. Pterofagia jest wstepem do kanibalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregand65    0

dzięki kapuste podaje nie pomaga ,to białko zwierzęce w jakiej postaci

 

dzięki kapuste podaje nie pomaga ,to białko zwierzęce w jakiej postaci

 

dzięki kapuste podaje nie pomaga ,to białko zwierzęce w jakiej postaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.

 

80 sztuk tyle może trzymać rolnik kur bez zgłoszenia w skarbówce,podatek w tym roku 2,45 zł zasztukę, a powyrzej 350 trzeba zgłosić do lekarza weterynari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

dzdzownice i owady na nieograniczonym wybiegu B) i nie beda mialy czasu zeby sie dziobac

 

moze maczka rybna jako dodatek do paszy. Ale zbyt duza ilosc zmienia smak jaj i pewnie cena nie zacheca.

 

i przypomnialo mi sie ze to moze miec zwiazek i kolorem swiatla w kurniku. Jakis kolor pobudza do aktywnosci i wzmaga agresje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Dziękuję za odpowiedź!

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florina    0

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum, a właściwie użytkowniczką. Mieszkam w małym miasteczku w kujawsko-pomorskim i od ubiegłej wiosny posiadaczką małej przydomowej hodowli kur niosek (zielononóżek). Do tej pory moje kurki miały się zupełnie dobrze ale teraz kiedy spóźniona zima nastała na dobre jedna z moich kur chyba zaczęła chorować. Niemam pojęcia co to za choroba. Objawia się ona tym że grzebień tej kurki stał się mały, a pióra na szyi wypadły już w dużej ilości i dalej wypadają. Kura schudła, stała się jakby mniejsza. Proszę o pomoć bo boję się o pozostałe kurki. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Jak kury od ubiegłej wiosny to mogą pierzeć z jednej strony. Lub ma chorą wątrobę, ale jak wątroba to powinien się robić szary grzebień. Niestety nie wiem jak to wygląda z zielononóżkami mam jedną ale od ubiegłego lata i nic się z nią nie dzieje.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Mam zamiar zbudować mały budynek dla kur z pustaków które już mam. Ciekawi mnie ile może wynieść koszt takiej budowy ( same materiały)? :D

Tematy połączone

Ursus - i jak z tym kurnikiem - budowałeś coś? I jeśli tak to ile cię to wyniosło i jak duży budynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie kura watrobe chora miala objawilo sie tym ze kulala fest ale grzebien miala blado czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edmund_p    0
Napisano (edytowany)

Panowie, wiecie może co zrobić jak dziobią mi się kury?

Ja kiedyś zakładałem osłonki na dziób, ale gdy hodowla mi się rozrosła to zaczęło to być trochę kłopotliwe. Ogólnie staram się by ptaki miały wystarczająco dużo witamin, miejsca i rzadko się dziobią. Ale jak już któryś zaczyna to zamawiam im taką mieszankę ziołowa kani-stop i po jakimś czasie - różnie na ogół 2 tygodnie, czasem miesiąc im to zajmie , ale w końcu  przestają...zastanawiam się w ogóle nad przejściem z hodowli ściółkowej na klatkową (do pozyskiwania jaj) teraz, ale na razie to plany ile kasy postawienie takich klatek na 1000 sztuk mi pochłonie.

Edytowano przez Edmund_p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez akolt
      Szukam rolników z hodowlą zarodową powyżej 250 loch lub z cyklem zamkniętym powyżej 150 loch. Prowadzimy badania jak przyrastają knurki przy chemicznej kastracji. 
      Ważne: systematyczny i otwarty na innowacje gospodarz. 
      W ramach badań jest możliwość sfinansowania i pozostawienia na stałe wag pomiarowych i oprogramowania zarządzającego stadem. Oprogramowanie ma możliwość m.in. monitorowania zużycia paszy, ilości oproszeń w zależności od cyklu, zarządzania grupami technologicznymi itp.

       
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj