Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez ilebe
      Witam,
      Poszukuję firmy/ osoby/ znanego tartaku do budowy stodoły- takiej z prawdziwego zdarzenia- min. 300m2 z drewna.
      Najprawdopodobniej, najłatwiej, najtaniej jest przenieść już stojącą- na takim klimacie budynku też mi zależy.

Czy macie jakieś namiary lub doświadczenia z takimi zabiegami?
      Kogoś znajomego kto chciałaby sprzedać, lub zając się tego typu demontażem i montażem czyli:

- opracowanie projektu przeniesienia
      - demontaż stojącej stodoły
      - numeracja, impregnat etc. desek
      - przewóz (docelowo Mazowiecki- okolica Mińska)
      - montaż konstrukcji + ewentualna poprawka sparciałych desek- rozciągnięcie konstrukcji o 1-2m

Będę wdzięczna za informacje.
      Szukam czegoś w stylu z załącznika

• Przez MichalDontworryboutIt
      Witam

Pomysł jest taki aby hodować byki na wolnym wypasie czyli jakieś 9/12 miesięcy na polach pod gołym niebem a na te 3 zimowe miesiące w stodole.
      Ile taki byk potrzebuje pola , ile paszy/owsa/kiszonki/siana na łeb ?

Dziękuję za czytanie.
    • Przez vinterfugler
      Cześć,

Do moderatorów- jeśli zły dział, proszę o przeniesienie.

Chciałbym wybudować samemu (bez ekipy budowlanej) niewielki budynek inwentarski w granicach 35-50 m2. Zależy mi przede wszystkim, aby koszty materiałów były jak najmniejsze oraz budynek był dobrze izolowany od zimna, tak aby zwierzęta miały w zimie temperaturę na plusie. Płytka ściółka, na poddaszu składowane siano w kostkach i słoma.

Pytanie: drewno czy pustak? Możecie podać jakieś własne doświadczenia w budowli takich małych budynków inwentarskich/gospodarczych? Z czego budować, aby było najtaniej?

Pozdrawiam,
      Marcin
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam sporo tuj dużego rozmiaru, około 3m wysokości. Interesuje mnie stworzenie szkółki na początek zajmującej się tujami.

Chciał bym zapytać osoby które to robią lub coś o tym wiedzą. Czy takie tuje które posiadam mogły by mi służyć jako matecznik? 
      Interesują mnie bardziej doniczkowe niż kopane, tak więc wszystko w doniczki. 

Mój plan:
      Tuje pobiera się w sierpniu/wrześniu, po pobraniu sadzonek były by ukorzenianie w multiplatach i trzymane były by w tunelu foliowym od posadzenia przez zimę i spędziły by w nich czas do wiosny. Wiosną przesadzał bym je do doniczek P9 w odpowiednią mieszankę torfową. doniczki stały by już raczej na otwartej przestrzeni, z podlewaniem. Na następny rok sadzonki poszły by w kolejne doniczki większego rozmiaru i przy odpowiedniej wielkości poszły by w ofertę handlową

Moje pytanie brzmi, czy takie tuje w multiplatach mogą stać w tunelu bez ogrzewania? Ukorzenią się nim nastanie zima, ale czy nie przemrozi ich? Czy na wiosnę gdy przesadzę sadzonki w P9 to mogą już stać na bezpośrednim słońcu?

Pozdrawiam
      Z góry dziękuje za pomoc!
    • Przez andzej1889
      Witam, poszukuję osoby/firmy które zajmuję się skupem królików ( tylko woj śląski i opolskie ). Jeżeli ktoś posiada informacje które mogły by pomóc bardzo prosił bym o podanie numeru telefonu lub kontakt z numerem 537086548. Można także wysłać mi prywatną wiadomość. 
      Króliki hodowane ekologicznie, bez pasz, granulatów, z stałym dostępem do wody.