malkolm

Bardzo lekki agregat siewny

Polecane posty

malkolm    25

Witam .

Poszukuję bardzo lekkiego agregatu siewnego, coś na styl dwa rzędy zębów i wał packera + hydropak. Szerokość 3 metry, niestety ciągnik sobie nie poradzi z niczym cięższym, Widział ktoś coś takiego?

Czy skazany jestem na samorubki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tego nie powiedziałem, jeśli nie znajdę czegoś takiego to będę ze znajomym tworzył,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a do jakiego traktoru masz już do tego zestawu siewnik?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

siewnik to d7 , a szerokość mniejsza nie wchodzi w grę , w ogóle inny siewnik :) ciągnik to td95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek    3

Jaka klasa ziemi, że wał packera? Packer jest na ziemię gliniaste, zwięzłe i ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

klasa 3 a i 3b w większości, w tym roku kombi nie dał rady rozbić barył jak siałem pszenicę a jeździłem po 2 razy , zadaniem tego agregatu ma być tylko wyrównanie śladów kół, wcześniej i tak planuję jeszcze agregatem jeździć jeśli będzie bardzo sucho, sieję też na 4b i 5 tutaj by szło tylko z tym agregatem, zastanawiam się jeszcze nad agromaszem z dwoma walami strunowymi, ale taki utonie w piasku na słabszych polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Na Allegro są ciekawe rzemielśnicze agregaty bardzo lekkie, idealne na pola juz wstępnie uprawione. Wiadomo, jakość nie będzie powalała ale cena odpowiednia. Lecz nie mają raczej możliwości założenia wału packera oraz nie maja hydropaka ale że są lekkie i krótkie to hydropak nie potrzebny. Pierwszy z brzegu:

http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowo-siewny-transport-okazja-i2969444698.html


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Przecież TD 95D nie jest jakiś super letki, wiec moim zdaniem o stabilność nie ma się co przejmować, a jeśli będą kłopoty w każdej chwili można dołożyć obciążników na przód . ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

3,5 tony to nie tak mało-a co powiesz o naszym koledze, który ciągnie zestaw uprawowo-siewny 360-3p ? :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Ale za to ciągnik z przednim napedem i mocniejszym podnośnikiem, zresztą wybór należy do ciebie :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez konio1011
      Witam, Tak jak w tytule zastanawiam sie nad zestawem uprawowo siewnym na MGR. Zestaw talerzowka z walem gumowym + siewnik na redlicy talerzowej z kolkami kopiujacymi. Najlepiej pasowalby tu Agromasz Snt jednak sa rozne opinie. Unia FM wychodzi ok 70 tys,podobnie Maschio Gaspardo jednak strasznie blisko siebie ma talerze w talerzowce wiec po kukurydzy moglby byc problem. Pom brodnica rownie odpada ten sam problem z talerzowka. Sa to wszystko zestawy nadbudowane. Pozostaje albo kombinacja talerzowka + siewnik lub co mi delarzy polecaja zestaw polzawieszany( tzn talerzowka z dyszlem i walem oponowym + siewnik) jednak jakos sie nie moge przekonac do takiego zestawu. Do obsiania ok 30 ha + uprawa pozniwna, siew poplonow, mieszanie obornika. Jakies inne propozycje??
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj