Polecane posty

romek6340    221

No jeżeli zależy ci na likwidacji ścierniska to talerzowy ok. Chyba, że masz już gruber czy coś w tym stylu to możesz na te gleby spokojnie brać zwykły. Da radę i będzie dużo lżejszy (taniej też wydzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Wał packera nie nadaje się na lekkie gleby bo będzie pachać ziemie, na mokre jeśli są też nie bo zakleja się i skrobaki nic nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Wał packera to największe nieporozumienie nie nadaje się on do niczego a szczególnie do lekkich ziem (zapychanie) oraz gliniastych (obklejanie) jego pomysłodawcę bym powiesił za wiadomo co, na suchej gałęzi.

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

rozumiem że zwykły a nie talerzowy byłby napewno lepszy na lekkie ziemie, tylko sa dwie rzeczy za : pierwsza to że narazie mamy talerzówkrzę zwykłą 2.2 m i i po niej aby orke zrobić super to bronujemy ponieważ sa nierówności po niej a tak to ten agregat miałbym dwie funckje w gospodarstwie : do siewu i na scierniska czy to po qq czy po zbożu. Drugie za : talerzowy lepiej radzi sobie z nieczystymi polami tzn. napewno nic by się nie zapychało. Jakie zdanie macie nt. frimy staltech ? dobra konkurencja do grano czy ug ? chodzi mi o jakość materiału i roboty jaką wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Wał packera to największe nieporozumienie nie nadaje się on do niczego a szczególnie do lekkich ziem (zapychanie) oraz gliniastych (obklejanie) jego pomysłodawcę bym powiesił za wiadomo co, na suchej gałęzi.

 

 

 

Nie rozumiem o co chodzi. U nas ziemie mamy lekkie V - VI kl. kolega z powodzeniem używa agregatu z wałem pakera i nigdy się nie zdarzyło w jego karierze żeby się zapchał, albo żeby ziemia się garnęła. Paker jest lepszy na lekkie ziemie niż jakikolwiek strunowy czy rurowy, choć rurowy jeszcze może być. Każdy robi jak uważa.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Bo koledzy piszą i mają rację ale nie wiedzą dlaczego się pcha ,więc wyjaśniam podstawą jest równe pole ,dobrze wykonana orka ,bo jeśli na lekkiej ziemi są fale to zacznie wał stawać i zgarniać ziemię.Ja jednak jestem zwolennikiem rurowych , są bardziej uniwersalne ,można uprawiać nimi każdą glebę ,a wiadomo że nikt nie ma jednej klasy ziemi tylko trochę piasku a na innym glinę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego z praktyki wiem że same talerze zachowują się jak płytka podorywka więc na świeżo zaoranej glebie może i wyrównają przed wałem i pracować będzie poprawnie ,ale gdy będzie zagon pola lub bruzda to może stawać , w zewszłym roku przesiewałem ożminy i w glebach cięższych szedł dobrze a na piaskach stawał więc dlatego moje sugestje swoją drogą może powinien być podnoszony wyżej ale jest przecież po to aby dogniatał glebę . Co do trzymania na pompie wydaje mi się że to zły pomysł biorąc pod uwagę wagę samego agregatu + siewnik ,JD 3040 którym wykonywane były prace ma co dzwigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

A ja podepnę się pod dyskusje otóż chcę zakupić 3m agregat z dwoma walkami z przodu strunowy z tylu rurowy 2 rzedy zębow do ursusa 385 wspolpracowal by z siewnikiem hassia du 100 i tak mysle o agromasz badz agro factory,ktory z agregatow bylby najodpowiednieszy do tego ciagnika a moze jacys inni producenci chodzi o to aby na polu niepodziwiac nieba tylko pracowac takim zestawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

no dosc ciekawie wyglada ten agregat skotarka no i waga 620kg to nie tak zle a mam pytanie co do hydropaku to lepiej jak jest na dwoch silownikach czy na jednym ,wydaje mi sie ze jak na dwoch to niebedzie bujalo na boki ale niewiem a jak cenowo wyglada taki agregat skotarka 3m z walem rurowym, kolego KOVU ten swoj agregacik jakim ciagnikiem ciagniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

no zgadza sie sa niby do wzruszenia kolein po ciagniku ale niewiele to daje, a mam pytanie ile moge dostac za ten agregat co daje w linku

to moj agregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wujek kupił taki agregat od Stokarka, i podoba mi się on. Dał z 14,5 tyś ale z wałem croskil, to dopłata z 3 tyś.

Przerobiliśmy go trochę od razu.

Wyrzucił te łapy na drugim rzędzie, założyliśmy tam włókę, a na przodzie te profil przedłużył i założyliśmy łapy na całej szerokości agregatu.

Ale nie wiem jak robi bo jeszcze nie rozmawiałem z nim.Narzeka podobno że zetor 12111 trochę słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

tom31 u mnie pracuje z DF k610 tylko ze ja mam talerzowy a to inna waga silownik ma zadanie tylko podniesc albo opuscic siewnik ktory po podniesieniu i tak spoczywa na podporach czyli nie obciaza hydropaku i jest bardzo stabilny w transporcie

tomek 73 zetor moze miec problem z tym agregatem ze wzgledu na spora wage co wynika z zalozenia walu crosskil i braku przedniego napedu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Panowie i panie :) użytkuje ktos moze ta maszyne o nazwie euro-masz producent to agromar z miejscowosci sadowie poczta irzadze zalaczam link do fotki http://tablica.pl/of...104538912��cena dosc ciekawa mozna negocjowac jeszcze i maszyna zle niewyglada,czekam na jakies wypowiedzi użytkownikow i tych wszystkich którzy spotkali sie z produktami tego producenta.

Edytowano przez tom31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez konio1011
      Witam, Tak jak w tytule zastanawiam sie nad zestawem uprawowo siewnym na MGR. Zestaw talerzowka z walem gumowym + siewnik na redlicy talerzowej z kolkami kopiujacymi. Najlepiej pasowalby tu Agromasz Snt jednak sa rozne opinie. Unia FM wychodzi ok 70 tys,podobnie Maschio Gaspardo jednak strasznie blisko siebie ma talerze w talerzowce wiec po kukurydzy moglby byc problem. Pom brodnica rownie odpada ten sam problem z talerzowka. Sa to wszystko zestawy nadbudowane. Pozostaje albo kombinacja talerzowka + siewnik lub co mi delarzy polecaja zestaw polzawieszany( tzn talerzowka z dyszlem i walem oponowym + siewnik) jednak jakos sie nie moge przekonac do takiego zestawu. Do obsiania ok 30 ha + uprawa pozniwna, siew poplonow, mieszanie obornika. Jakies inne propozycje??
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj