Polecane posty

Tomasz78    1029

 

Ma znaczenie czy jest na 1 czy na 2 siłownikach, na 1 nie jest stabilny i buja się na boki. Widziałem już w urwane ramiona od hydro-paka, przy takim z 1 siłownikiem.

 

@haczyk5 My do 86 koni mamy 3m, ale 2 wały strunowe przód i tył. Daje radę i przy 3m robimy ścieżki technologiczne, a przy 2,7 to nie bardzo wychodzą, siewnik mamy Poznaniaka rozszerzonego na 3m, więc ciężki nie jest.

Kolego e1leex jesteś w błędzie robie takie agregaty i wiem co mówie ,wszystko zależy od zastosowanego materiału przekroju i ścianek a jak ktoś "odchudza" tnąc koszty to potem są tego efekty , a swoją drogą większość ludzi sypie pełną kastę i jedzie na pole a to jest niedozwolone i nie obejmuje tego gwarancja podczas uszkodzenia więc daje Tobie do myślenia :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też mamy doświadczenie w budowie agregatów, ale na 2 siłowniki i nawet na rynku choćby Agro-masz robi teraz na 2 siłowniki, a kiedyś robili na 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Technologia się zmienia nie twierdę że na gorsze ale według mnie wszystko zależy od eksplatacji przez rolnika i wykonania przez producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To źle że doradzam te, które są bardziej wytrzymałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

dobrze że polecasz lepsze ale nie mierz wszystkich równą miarką bo to niesprawiedliwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

nie ma co się kłócić koledzy

 

a co do tematu to kupuję wal normalny z przodu 2 rzędy zębów i wał packera szerokość 2.7m jak da rade to 2 siłowniki . posanowione jest już to na 99% w środę jedziemy na składnicę i obejrzymy. jak się nam spodoba to bierzemy a jak nie to bd myśleć nad czymś innym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

my się nie kłócimy przynajmniej ja, tylko wymieniamy doświadczenia a to chyba dobrze :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

uznałem to jako kłótnie:P ale ok:) doświadczenia nigdy za wiele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też się nie kłócę ;) Fakt jest taki że do końca nie wiadomo co się kupi, tzn. czy agregat jest z dobrego materiału, czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi24    0

jaki jest dobry agregat hydraylliczny 3.6m do 8 tys. używany bo nowe drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron1    0

Witam, przyłącze się do tematu.

Mam zamiar kopić zestaw uprawowo-siewny 3-metrowy. Na agregat już się zdecydowałem,będzie to AGRO-MASZ z wałem packera, 3 rzędy graczek. Mam tyko dylemat z siewnikiem. Zastanawiam się nad siewnikiem też z Agro Masz-u. Ale nie mogę odszukać opinii na jego temat. W planach jest też POLONEZ ale to już finansowo wychodzi drożej. Więc jeśli ktoś z was posiada taki siewnik Agro Masz-u lub wasi znajomi to prosiłbym o parę zdań na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ten siewnik to swieży temat wiec trudno bedzie znalesc opinie na jego temat . ale z drugiej strony cena do wykonania jest ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja pomyślał bym o siewniku kongskilde, cena niższa od Poloneza niewiele większa od poznaniaka więc nie jest jakoś zbytnio wysoka a różnicę w jakości wykonania widać na pierwszy rzut oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Kongsilde 31354 zł sporo drogi i to bardzo za tą cene to juz kupisz zestaw uprawowo siewny eco z famarolu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron1    0

Szczerze mówiąc to nawet nie pomyślałem o siewniku Kongskilde. Wiem ze to dobry siewnik porównywalny z Potingerem.

Do Michalmeer - cena 31354 zł, którą podałeś to cena netto czy brutto i czy w miarę aktualna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

brutto . zeszło roczna chyba to troche moze yc drozszy ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jlapeta    0

Ziomal20084 szukałem i nie ma z 2 . ale dzwoniłem do składnicy i ja tam stały klient:) to mówił że masywne i reklamacji nie ma i że hydropack sobie radzi i że to nie rzuca aż tak. w środę się okaże:). siewnika narazie nie kupuję. mam poznaniaka 2.7 m i jak coś to pracował by z poznaniakiem. i fundzuszy też nie ma bo wykosztowałem się na ciągnik tura itd

 

 

Michalmeer sąsiad ma 3m z agro masz-u i to jest za duże dla 90 km ciągnik będzie stawał dęba. sasiad się przeliczył z tym 3m. ja też miałem brać 3m ale doszłem do wniosku że 2.7m wystarczy wolę raz więcej w polu w koło przejechać niż męczyć podnośnik opony i cały sprzęt.

 

 

Marcin1515 kolego tak wiem że sobie by poradził ale nie chcę go przeciążać itd tak jak pisałem wyżej wolę raz w koło przejechać niż go męczyć np na bruzdach bd szarpać albo na dołku podskoczy i bd się męczyć siłowniki albo co i dlatego chcę te 2.7m

 

 

 

ja mam ziemię 3-6klasy biorę zestaw : przedni wał 2 rzędy zębów i wał packera

 

Witam kolegę ja agregat 2,7m z wałem packera i poznaniakiem ciągnę zetorem 6340 tj około 70km nie wiem co wy macie za 90 koni? Zetor idzie na 3 biegu. a podnośnik jest do podnoszenia i nie ma się co z nim cackać. Jak ci szkoda ciągnika to sam się zapnij do agregatu:) Ale to oczywiście żart. 30cm szerokości nie zabierze zbyt wiele mocy a pasuje lepiej pod opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53

Witam, mam pytanie do was, posiadam 40 ha i myślę nad zakupem agregatu uprawowo siewnego grano system 3m talerzowego z hyrdropakiem. Pytanie czy ciagnik belarus 952 da rade razem z siewnikiem 3m ? Siewnik amazone d9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Może uniesie bo tył na mocny ale nie da rady na dłóższą mete .. jak już tak chcesz to weż zestaw półzawieszany na wózku grano już to robi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w tym momecie nie wiem ile najlepiej zadzwonić i sie dogadać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ale gdzie tam tam wszystko jest oparte na wale i kolach . 100 km w zupełnosci wystarczy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53

U mnie ziemie same lekkie IV - VI klasa więc powinien dać radę, w przyszłości myślmy o jakimś 110 km bo na tyle nie potrzeba nam takiego mocarza 130 km. Uważacie, że agragat talerzowy jest lepszy od zwykłego na zęby i przedni wał strunowy ? Z tyłu obowiązkowo na moje ziemie musi być wał rurowy, inny nie wchodzi w gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Na takich ziemiach (V-VI) potrzeba więcej mocy niż na cięższych (przy tym zestawie) gdzie jest się o co "zaprzeć" i ciągnik się nie topi. Wogole po co talerzowy na takie gleby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez konio1011
      Witam, Tak jak w tytule zastanawiam sie nad zestawem uprawowo siewnym na MGR. Zestaw talerzowka z walem gumowym + siewnik na redlicy talerzowej z kolkami kopiujacymi. Najlepiej pasowalby tu Agromasz Snt jednak sa rozne opinie. Unia FM wychodzi ok 70 tys,podobnie Maschio Gaspardo jednak strasznie blisko siebie ma talerze w talerzowce wiec po kukurydzy moglby byc problem. Pom brodnica rownie odpada ten sam problem z talerzowka. Sa to wszystko zestawy nadbudowane. Pozostaje albo kombinacja talerzowka + siewnik lub co mi delarzy polecaja zestaw polzawieszany( tzn talerzowka z dyszlem i walem oponowym + siewnik) jednak jakos sie nie moge przekonac do takiego zestawu. Do obsiania ok 30 ha + uprawa pozniwna, siew poplonow, mieszanie obornika. Jakies inne propozycje??
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj