Polecane posty

haczyk5    25

Witam .

zakładałem już wcześniej temat o agregacie BOMET ale dużo osób mi go odradziło i wielu znajomych mi poleciło agregat uprawowo siewny GRANO SYSTEM 2.7m z wałem packera do mojego pronara 82tsa (90km) . prosze abyście wypowiedzieli się na ten temat. w środę wybieram się na składnicę i będę oglądał ten agregat. czy jest on wart uwagi? wypowiedzcie się:) z góry dziękuje:)

 

w ponizszym linku znajduje się ten właśnie agregat.

 

http://www.maszynyfabryczne.pl/maszyny-rolnicze/agregat-uprawowo-siewny-drapki_p_78.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Agregacik fajny, widać ze masywna konstrukcja jest, ale ja bym radził poszukac zeby hydropak był windowany na 2 siłowniki, bardziej stabilnie. A jakis siewnik byś do niego zaczepił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A dlaczego nie 3 m ? spokojnie da sobie z nim rade . agregat mocn mam brone talerzową tej firmy i jest ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1515    10

Pronarek spokojnie da rade sobie z tym agregatem.. Lecz tak jak Ziomal20084 uważam , ze agregat z dwom siłownikami byłby lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

Bym ci polecił moją amazonkie ale pronar stanie dęba bo nieraz mi NH dygnie.

A zamiast tego agregatu co jest w linku to bym ci bardziej polecił bronę wachadłową bo wirnikowa za ciężka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Jak kupujesz agragat uprawowo siewny to bierz pod uwage wage zestawu


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tylko nie skotarka .... na dwóch siłownikach jest stabilniejszy zobacz na allegro masz do wyboru do koloru


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Też zastanawiam się nad agregatem uprawowo-siewnym do FT690 tylko nie wiem co wybrać. Mam amazone d7 sp2 2,5m

Najlepiej to by mi pasowało 3 rzędy zębów i wał packera żeby to jako tako doprawić, ale nie wiem czy to podniesie i czy przód nie będzie w górze jak zasypię cały siewnik?

Na przodzie mam cały komplet obciążników.

Ziemie mam trochę gliniaste i z pagórkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam przyłącze sie do rozmowy polecacie na dwóch siłownikach nie rozumie dlaczego ,przecież to zwykły tuz i nie ma nic wspólnego ze stabilnością co najwyżej ma większą nośnosć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Witam napisze tu bo ma pytanie mam ciężkie ziemie i co sądzicie o tym żeby do mojej talerzówki dorobić mocownie i zaczepiać wał packera który bym sam zrobił i delikatnie zmniejszyć kąt pracy talerzówki zdał by rade taki zestaw do uprawy bo kultywator wąskolistny i 2 rzędy wałków to za słabo na moje ziemie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Ziomal20084 szukałem i nie ma z 2 . ale dzwoniłem do składnicy i ja tam stały klient:) to mówił że masywne i reklamacji nie ma i że hydropack sobie radzi i że to nie rzuca aż tak. w środę się okaże:). siewnika narazie nie kupuję. mam poznaniaka 2.7 m i jak coś to pracował by z poznaniakiem. i fundzuszy też nie ma bo wykosztowałem się na ciągnik tura itd

 

 

Michalmeer sąsiad ma 3m z agro masz-u i to jest za duże dla 90 km ciągnik będzie stawał dęba. sasiad się przeliczył z tym 3m. ja też miałem brać 3m ale doszłem do wniosku że 2.7m wystarczy wolę raz więcej w polu w koło przejechać niż męczyć podnośnik opony i cały sprzęt.

 

 

Marcin1515 kolego tak wiem że sobie by poradził ale nie chcę go przeciążać itd tak jak pisałem wyżej wolę raz w koło przejechać niż go męczyć np na bruzdach bd szarpać albo na dołku podskoczy i bd się męczyć siłowniki albo co i dlatego chcę te 2.7m

 

 

 

ja mam ziemię 3-6klasy biorę zestaw : przedni wał 2 rzędy zębów i wał packera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

malkolm tam w galerii sa pokazane tez wersje na 2silownikach akurat to zdjecie pierwsze jest z jednym silownikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Witam napisze tu bo ma pytanie mam ciężkie ziemie i co sądzicie o tym żeby do mojej talerzówki dorobić mocownie i zaczepiać wał packera który bym sam zrobił i delikatnie zmniejszyć kąt pracy talerzówki zdał by rade taki zestaw do uprawy bo kultywator wąskolistny i 2 rzędy wałków to za słabo na moje ziemie

wyczyść skrzynkę PW bo nie można Ci wysłać wiadomości.

Wału packera nie polecam na ciężkie ziemie. Bynajmniej na moich nie sprawdza się, nie rozbija brył gliny.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

Ziomal20084 szukałem i nie ma z 2 . ale dzwoniłem do składnicy i ja tam stały klient:) to mówił że masywne i reklamacji nie ma i że hydropack sobie radzi i że to nie rzuca aż tak. w środę się okaże:). siewnika narazie nie kupuję. mam poznaniaka 2.7 m i jak coś to pracował by z poznaniakiem. i fundzuszy też nie ma bo wykosztowałem się na ciągnik tura itd

 

 

Michalmeer sąsiad ma 3m z agro masz-u i to jest za duże dla 90 km ciągnik będzie stawał dęba. sasiad się przeliczył z tym 3m. ja też miałem brać 3m ale doszłem do wniosku że 2.7m wystarczy wolę raz więcej w polu w koło przejechać niż męczyć podnośnik opony i cały sprzęt.

 

 

Marcin1515 kolego tak wiem że sobie by poradził ale nie chcę go przeciążać itd tak jak pisałem wyżej wolę raz w koło przejechać niż go męczyć np na bruzdach bd szarpać albo na dołku podskoczy i bd się męczyć siłowniki albo co i dlatego chcę te 2.7m

 

 

 

ja mam ziemię 3-6klasy biorę zestaw : przedni wał 2 rzędy zębów i wał packera

Wał pakera to bierz bo on jest lepszy niż ten rurowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam przyłącze sie do rozmowy polecacie na dwóch siłownikach nie rozumie dlaczego ,przecież to zwykły tuz i nie ma nic wspólnego ze stabilnością co najwyżej ma większą nośnosć.

 

Ma znaczenie czy jest na 1 czy na 2 siłownikach, na 1 nie jest stabilny i buja się na boki. Widziałem już w urwane ramiona od hydro-paka, przy takim z 1 siłownikiem.

 

@haczyk5 My do 86 koni mamy 3m, ale 2 wały strunowe przód i tył. Daje radę i przy 3m robimy ścieżki technologiczne, a przy 2,7 to nie bardzo wychodzą, siewnik mamy Poznaniaka rozszerzonego na 3m, więc ciężki nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25
Napisano (edytowany)

Wał pakera to bierz bo on jest lepszy niż ten rurowy

 

 

wiem wiem przez rurowy to przeleci i tyle:( ojca przechabaciłem na packera bo chciał rurowy:)

 

Ma znaczenie czy jest na 1 czy na 2 siłownikach, na 1 nie jest stabilny i buja się na boki. Widziałem już w urwane ramiona od hydro-paka, przy takim z 1 siłownikiem.

 

@haczyk5 My do 86 koni mamy 3m, ale 2 wały strunowe przód i tył. Daje radę i przy 3m robimy ścieżki technologiczne, a przy 2,7 to nie bardzo wychodzą, siewnik mamy Poznaniaka rozszerzonego na 3m, więc ciężki nie jest.

 

tak tak ma znaczenie czy 2 siłowniki czy jeden. kolega ma racje że buja na boki.

Ale i tak bierzemy na 2.7m może u was idzie . to fajnie:) ale byłem u sąsiada i widziałem to ale i tak zostane przy 2.7m nie chcę go męczyć tym 3m a 30 cm to żadna różnica minimalna

 

i jak da radę to wezmę te 2 siłowniki

Edytowano przez haczyk5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zwykłą 80 bez napedu ciagła 3 m z siewnikiem poznanakiem przerobionym na 3 m duzej roznicy w masie agregatu nie ma spokojnie da sobie rade . zwykły mtz 82 i ciagnie 3m famarolu i z rozłozonym podnosi bez problemu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

30 cm to żadna różnica, ale przy 2,7 ciężko ścieżki ugadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Co niektórzy niewiedzą chyba co proponują bo co jest za różnica czy na jeden czy dwa siłowniki ja siewnik opiera się na agregacie kołami to jak on ma się bujać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Tak się składa, że to Ty nie wiesz, co mówisz. Ja mogę udowodnić to co mówię, piszę.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

Co niektórzy niewiedzą chyba co proponują bo co jest za różnica czy na jeden czy dwa siłowniki ja siewnik opiera się na agregacie kołami to jak on ma się bujać .

 

Na dwóch jest stabilnie się trzyma i rama nie dostaje jak masz pełną skrzynie to wtedy wszystko buja się na boki ja ma na dwóch to jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Ponawiam pytanie. Czy farmtrak 690 z agregatem uprawowo siewnym (2,5m, 3 rzędy zębów i wał packer) typu staltech, agromasz, agrolift, awemak z amazone d7 będzie mocno podrywać przód, czy lepiej wziąć 3 rzędy zębów i strunowy z tyłu, i który wał lepiej uprawi bo packer ponoć się obkleja, a mam trochę gliny i czy w pozostawione po packerze dziury po kolcach nasiona rzepaku zagłęboko nie powpadają?

Mam dylemat na co się zdecydować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

Ponawiam pytanie. Czy farmtrak 690 z agregatem uprawowo siewnym (2,5m, 3 rzędy zębów i wał packer) typu staltech, agromasz, agrolift, awemak z amazone d7 będzie mocno podrywać przód, czy lepiej wziąć 3 rzędy zębów i strunowy z tyłu, i który wał lepiej uprawi bo packer ponoć się obkleja, a mam trochę gliny i czy w pozostawione po packerze dziury po kolcach nasiona rzepaku zagłęboko nie powpadają?

Mam dylemat na co się zdecydować?

Zależy ile masz KG na przedzie, ja mam siewnik D7 i jak podpiąłem 30 to przód do góry szedł a skrzynia była pusta.Wystarczyło rękie położyć na siewnik i 30 dęba poszła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez konio1011
      Witam, Tak jak w tytule zastanawiam sie nad zestawem uprawowo siewnym na MGR. Zestaw talerzowka z walem gumowym + siewnik na redlicy talerzowej z kolkami kopiujacymi. Najlepiej pasowalby tu Agromasz Snt jednak sa rozne opinie. Unia FM wychodzi ok 70 tys,podobnie Maschio Gaspardo jednak strasznie blisko siebie ma talerze w talerzowce wiec po kukurydzy moglby byc problem. Pom brodnica rownie odpada ten sam problem z talerzowka. Sa to wszystko zestawy nadbudowane. Pozostaje albo kombinacja talerzowka + siewnik lub co mi delarzy polecaja zestaw polzawieszany( tzn talerzowka z dyszlem i walem oponowym + siewnik) jednak jakos sie nie moge przekonac do takiego zestawu. Do obsiania ok 30 ha + uprawa pozniwna, siew poplonow, mieszanie obornika. Jakies inne propozycje??
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj