Polecane posty

Famer21    6

Cześć szukam jakiegoś ciężkiego, masywanego agreatu podorywkowo-ścierniskowego używanego.. Na allegro same takie słabe lekkie polskie. Pomożecie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tradycyjne pytanie, na jakie ziemie, do jakiego ciągnika, jakie typy bierzesz pod uwagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Zawsze myslałem że polskie to kupa żelaza i ciężkie w cholerę :D niewiem jak z waga ale spokojnie moge ci polecić Lemken bo robotę robi naprawdę fajną robiłem takim Smaragdem w tym roku paredziesiąt ha po zbożach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

na takie ziemie do czego Ci gruber?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

Sam sprawdziłem Mandam KUS i jestem zadowolony ,,cięzki, wysoki ,nic nie zapycha najlepiej z rapami na spreżynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

również polecam lemkena smaragda, dwóch sąsiadów ma i ja tez kupuje na jesień. kolejny sasiad ma GRUBERA, nie wiem jaki model i też jest dobry, ładnie miesza/przykrywa i wydaje się że ma mniejsze zapotrzebowanie na moc niż lemken

 

do bezorkowej uprawy bedzie służył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

W życiu nie kupuj Rolmako na taki areał, takich gleb! Każdy zachodni będzie lepszy od polskiego. Pisze z własnego doświadczenia. Na potwierdzenie, gdzieś u mnie w galerii jest jak wygląda Rolmako po kilku sezonach...


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

ja mam agromasz 2,6m (byl kupiony do poprzedniego ciagnika) i ciągam bo Case 140KM. Porażka, porażka, porażka, muszę zbierać go po polu, i nic nie poradzę ojciec nie chce kupić nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3
Napisano (edytowany)

Polecam Kverneland CLM twardy, masywy sprzęt. Dość głęboko wchodzi w ziemie. Łatwy demontaż i ustawienia wału oraz talerzy.

Edytowano przez Theursus3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6
Napisano (edytowany)

również polecam lemkena smaragda, dwóch sąsiadów ma i ja tez kupuje na jesień. kolejny sasiad ma GRUBERA

 

Oo właśnie coś takiego jak ten lemken smargad.. poziome sprężyny, nawet podwójna rolka z tyłu. Tylko gdzie ja takiego używanego znajde.. Na allegro same lekkie polskie mały sprzęty..

Do uprawy podorykowej, a potem orka/siew

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Z miesiąc temu były 2 na allegro z podwójnymi wałkami, i skrajnymi talerzami, znamim zdązyliśmy się namyślić już zabrali :mellow:, według mnie i z tego co widziałem przy robocie to lemken wiedzie prym wśród gruberów. Kvernelandów mało praktycznie nie widziałem więc niewiem o tej maszynie nic.

 

@statek czemu uważasz grubera za zbęnego na jego ziemie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Tomek fajna maszyna podoba mi mocowanie i regulacja wału i sam wał ala cambell?? :D Troche drogi wczesniej był za ~17tyś z podwojnym wałem rurowym i siewnikiem do poplonu poettinger na sztywno łapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No ten wał mógby być lepszy. Z Uni lub Czeskie są w podobnej cenie, ale na sprężynie. Sąsiad mówił mi że by sprzedał za 12 Farmeta 7 łap na sprężynie, talerze wał rurowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ale muszą być te sprężyny poziome.. Będę wyszukiwał tego Lemkena smaragda, bo taki właśnie lub podobny bym chciał. Chciałbym ciężki masywny sprzęt, widziałem co takkie grubery robią z ścierniskiem u nas w okolicy, ziemia jak po podorywce, spora prędkość ziemię wyrzuca na metr wysoko, a te podwójne rolki ładnie uprawiają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Możliwe że ma jakieś kamienie, zresztą z spręzynami większe zapotrzebowanie km. Farmet może być ciekawy ale nigdy nie widziałem roboty po takiej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Żadna rewelacja Farmet. Problem miał ze śrubami w środku sprężyn, bo co chwile pękały.Tam są z 24 może grubsze.

Teraz ma Farmeta nowego trolenna , coś takiego, z podwójnym wałem i super robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Mam pytanie jakiego Grubera kupic do ciagnika 100km ??na zwykłych lapach czy na tych od Lemkena??Poradzcie cos musze go kupic w marcu":)z gory dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Jeśli znalazł by ktoś przy okazji jakiegoś grubera na woj. opolskiem jakieś ogłoszenie, prosze o info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PIOTREK86
      Witam ;D. Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa 914? Dokładnie chodzi mi o plugi, szerokość agregatu uprawowego oraz liczbe łap i szerokość agregatu ścierniskowego. dodam że mam ziemie 1-3 klasy. Z góry dziękuje ;D
    • Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html
       
      piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez farmer8244
      Farmerek ciężko mi pali przy ujemnej temperaturze.
    • Przez krzychu151515
      Witam tak jak w Temacie planujemy zakup Grubera do uprawy pożniwnej lecz przeglądając oferty natkneliśmy my się na różne rodzaje wałów, i mamy dylemat co było by najlepszym rozwiazaniem by pole było dobrze wyrównane, a resztki porzniwne dobrze wymieszane.
       
      Oto kilka zdjęć z różnymi rodzajami wałów prosił bym o wyrażenie opini które rozwiązanie jest warte uwagi:
       
      Zdjęcie nr 1.

       
      Zdjęcie nr 2.

       
      Zdjęcie nr 3.

       
      Zdjęcie nr 4.

       
      Zdjęcie nr 5.

       
      Mam też pytanie jaka szerokość była by optymalna pod ciągnik 90km
       
      Z Góry dziękuję za wszystkie pomocne komentarze





    • Przez malwina171
      Co zrobić aby pole było równe po gruberze. Założyliśmy wałek strunowy, celowo małej średnicy aby jego obroty były duże przez co dobrze rozrzuca ziemie, Jego struny mają duży kąt co także dobrze wpływa na wyrównywanie ale to wciąż mało. Czy to normalne że po gruberze pole nie jest równe? 
       
       https://www.youtube.com/watch?v=dpMhSnq3H30&feature=youtu.be
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj