bambik

New Holland TC5070 czy John Deere 1470?

Polecane posty

bambik    0

szerszen

 

Skoro rozpatrywałeś TC, 1470 oraz Tucano, a zdecydowałeś się ostatecznie na CX-a to ile wynosiła cena tego kombajnu, jeśli był osiągalny cenowo, a jeśli go kupiłeś to raczej był :) w porównaniu do wcześniej wymienionych? Pytam, bo moim zdaniem CX-a można porównywać do W540 a to już wyższa półka.

Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER76    1

Witam.Powiem tyle,że obok mnie jeździ tucano 320 -gość wcześniej miał rekorda i to tucano wykosi tylko około 1-2 ha więcej niż rekord(za taką kase można kupić nh 5070 wydajność nieporównywalna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

ja jeszcze dodam od siebie to ze ja juz cx 5080 mam od roku :) na bednarach bylem juz posiadaczem NH :) poszedlismy do stoiska JD zeby posluchac i podebrac co on powie na ten czy na tamten temat. podebralem przedstawiciela JD jaki ma zdanie na temat separatora ktory jest w NH. powiedzial ze skubance mieli dobry pomysl :) i on robi bardzo duza robote. z drugiej strony przedstawiciel innej firmy chwali pomysly drugiej firmy....a z claasa sie smial ze ma za maly beben :P no i obaj producenci poszli za tym zeby dolozyc wstepne sito :) a ktory od ktorego zerznal pomysl tego nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

Fakt, bęben w Tucano jest mniejszy, ale kąt opasania bębna przez klepisko jest większy jak u konkurencji, więc wcale nie ma mniejszej wydajności. Dodatkowo Tucano ma segmentowe klepisko co jest dużym plusem w przypadku przezbrajania kombajnu poz zbiór kukurydzy.

Edytowano przez bambik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

cx ma rowniez segmentowe klepisko :) producent sie chwali nim ze przezbrojenie trwa 20 min :P ale nie mam pojecia ile to by faktycznie potrwalo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

witam posiadam cx 5080 i robiłem przekładkę na kukurydze i faktycznie zmiana klepiska to max pół godziny oczywiście dobrze mieć kogoś do pomocy żeby równo z obu stron je wsuwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy w W540 JD też jest możliwość występowania segmentowego klepiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

to chyba nas spotkales :) najpierw myslelismy nad jd 1470. pozniej spodobal nam sie bardzo claas tucano 320 ale rowniez doszedl do stawki NH tc 5070... w ciemno wzialbym claasa ze wzgledu na bardzo dobre wykonanie. znajomy jest przedstawicielem claasa wiec na pokazy przyslal mi tucano 320 zebym mogl sie rowniez przejechac i popracowac nim. przyjechal operator ktory sam mial tucano 320 od 3 lat i posiadal swoich 100ha. Mowil mi ze rowniez jezdzi lexionami na uslugi wiec jakies pojecie mial. wpuscilem tucano w jeczmien jary. bardzo lecialo z tylu ;/ na wytrzasaczach i na sitach az grzmialo na wyswietlaczu. a gdy wiecej przykrecil beben zeby omlocic to lepiej to robil niz srutownik.pozniej zbieralismy slome prasa walcow.sloma byla przeznaczona na pasze. po rozdaniu slomy bydlu i jak ganek paszowy zrobil sie pusty moim oczom sie ukazaly ziarna przez ktore zgubil kombajn. na dowod moge wstawic zdjecie ile tego bylo...zeby nie gubic itd. tucano z hederem 4,9 musialby jechac 2km/h. i wybralismy tym sposobem NH CX 5080 :) w tc nie podobal mi sie dostep do niektorych czesci,paskow itd. w cx jest dostep do wszystkiego. fakt faktem jest ze tych czesci tucano pod klapami ma bardzo malo :) ale on tylko ma beben i odrzutnik :) cx ma troche wiecej czarow ale przeciez on ma beben-odrzutnik-separator-odrzutnik wiec tych pasow i kol pasowych dochodzi.ale dostep do nich jest bardzo latwy :) jakbys mial jakies jeszcze pytania postaram Ci sie odpowiedziec :)

 

No to wtedy faktycznie się spotkaliśmy bo przypomina mi się rozmowa. Wybór jak najbardziej dobry. Mi też podoba sie CX ale troszkę za drogi na razie dla mnie. Cena CX około 475 tys. na wiosnę kolega miał zgodzonego ale wycofał się i kupił TC 5080.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekNowak    1

Witam

Mam pytanie do Miloszek.:

Podałeś cene NH TC 5070 rok 2013 ale czy ten twój kombajn ma poziomowanie poprzeczne i wzdłużne?? Bo to ma spory wpływ na cene a właśnie się targuję i wydaje mi się, że chcą mnie obedrzeć z pieniędy złodzieje. Kiedy go zamawiałeś??

 

Pytanie do Boku27:

Napisałeś, że za TC5080 zapłaciłeś 390tyś. Pytanie czy to było w 2012 czy już w 2013roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Cena z 2012 z listopada . co ciekawe heder przyjechał prosto z fabryki i jest na tabliczce napisane model 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
art98XDpl    0

Witam! Ja akurat miałem styczność z JD 1450 CWS byłem operatorem tej maszyny. Maszyna pracowała na pow. 500 ha miała przelatane prawie 2 tys mtg w 5 sezonów. Na tyle mtg awaryjność była dość duża. Sita kilka razy się łamały łańcuchy pękały listwy się łamały sprężarka klimy poleciała, opony przednie popękały motowidła się gieły koło do załączania szarpacza poleciało a śruby podtrzymujące cały czas pękały serwis nie dał rady zniwelować tej awarii podsiewacz zrobił się dziurawy.... itp. Nie wiem jak 1470 ale to też w brazyli jest składane więc w bezawaryjność nie wierze. Niestety o NH nic nie mogę napisać bo nie miałem z nim styczności. Jeśli chodzi o mnie ja bym brał Tucano ale widzę że tut nie wchodzi w grę. Pozdrawiam

 

 

W mojej miejscowości mają kombajn John Deere 1470 pracuje na 160h przez 4 lata i nie miał żadnej usterki, tylko jeden pasek był wymieniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Formul1    0

Witam posiadam 1470 + separator, czwarty sezon, rocznie obrabia 220h (nie kosi qq) jedyny mankament to klinatyzacja... do tej pory raz wymieniony jeden pas. Co do wydajności to ok12-13t/h,tucano 320 niestety tego nie osiąga, przez co po testach ze względu na wydajniość wybrany został ten pierwszy. porównując pow. sit i wytrząsaczy mogę jedynie przypuszczać, że nh tc pięcioklawiszowy również będzie wydajniejszy od tucano 320...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj