bambik

New Holland TC5070 czy John Deere 1470?

Polecane posty

Pawel26    2

john deere nie bedzie tej serii na rynku Europejskim wniku norm emisji spalin a to daje pole do popisu Claas i New Holland.

 

nie rozumiem polityki JD w segmecie ciągników poniżej 100 km jest coraz więcej seri i modeli a kombajnach w prost przeciwnie co to za problem zamonować

 

silnik tier 4 dla Firmy JOHN DEERE

 

na rynku Argentyskim i Brazyliskim jest nawet seria 1175 o mocy silnika 180 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

JD stwierdził że sprzedaż 1470 / 1570 była słabo opłacalna w europie, więc nie chciał przeprowadzać modernizacji tych maszyn do takiego poziomu by osiągały narzucone normy spalin, czemu tak postanowił nie wiem, podejrzewam że zaważyła kwestia ekonomiczna czyli przygotowanie nowych projektów, zmiany konstrukcyjne i na końcu badania a jak wiadomo to wszystko kosztuje. Druga sprawą są rynki zbytu, JD jednocześnie musiał by produkować teoretycznie takie same kombajny, jednak zupełnie inne aby utrzymać klientów z Azji i Ameryki Południowej (kombajn ,,normalny) i Europa (kombajn ,,ekologiczny,,) zapanowała by kompletna dezorganizacja. Ponoć każda wycieczka z PL jadąca do fabryki JD zapytana o jakieś uwagi, z żalem nasówa fakt wycofania tych maszyn ze sprzedaży.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Pisalem o Tc 56 bo w mojej okolicy dopiero jest jeden nh5070 z hedere m 4,5 wiedz jeszcze nie spraktykowany znowu seri 1470 ma gdzies ze 3 sezony i kladzie okolo rocznie 100ha wiedz nie wiele a 1550 ma co robic i 5 sezonow wiedz na nim sie opieram

 

Mi sie wydaje ze porownywanie Tc56 do Jd 1470 jest fer wkoncu te kombajny ze soba rywalizowaly i wedlug nh tc 56 ma wydajnosc 12t/h i Jd tak samo

 

nh teraz twierdzi ze 5070 tez ma wydajnosc 12t/h wiedz jaka byla prawdziwa wydajnosc Tc56?Skoro 5070 jest silniejszy 230km do 200km Tc 56

 

a patrzales ten przeswit?tak z czystej ciekawosci sie pytam

pozdrawiam

Nie wiem jaka jest różnica oprócz ruchomego klepiska pod seperatorem , 3 sita , silnika pomiędzy 56 a 5070. Nie będę się kłócił bo dokladnie nie wiem ale z tego co mi się obiło o uszy to bynajmniej w 5080 jest inna przednia oś z blokada przedniej osi, mocniejszy jest hydrostat a co do pow. sit to nie wiem dokladnie wiec pisał nie będe. Co do porównania to mi chodzi o to że 5070 jest ulepszona wersja 56 a 1470 ulepszona wersja od 1450 więc uczciwe by było porównanie 56 do 1450. A prześwit zmierzę również z ciekawości bo chyba nie ma w prospektach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Niejedna osoba która chciała kupić DF ( nie wiem jaki model) narzekała na mocno rozbudowana hydraulikę a poza tym to DF w kombajnach to rzadkość w moich okolicach oprócz jego Toplinera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Pisalem o Tc 56 bo w mojej okolicy dopiero jest jeden nh5070 z hedere m 4,5 wiedz jeszcze nie spraktykowany znowu seri 1470 ma gdzies ze 3 sezony i kladzie okolo rocznie 100ha wiedz nie wiele a 1550 ma co robic i 5 sezonow wiedz na nim sie opieram

 

Mi sie wydaje ze porownywanie Tc56 do Jd 1470 jest fer wkoncu te kombajny ze soba rywalizowaly i wedlug nh tc 56 ma wydajnosc 12t/h i Jd tak samo

 

nh teraz twierdzi ze 5070 tez ma wydajnosc 12t/h wiedz jaka byla prawdziwa wydajnosc Tc56?Skoro 5070 jest silniejszy 230km do 200km Tc 56

 

a patrzales ten przeswit?tak z czystej ciekawosci sie pytam

pozdrawiam

Zmierzyłem prześwit i wynosi w najniższym miejscu około 56-58 cm zaś żmijki podajników i tylna oś mają przestrzeń około 60 cm. Moze jeszcze powrócę do twojego wcześniejszego posta że układy napędowe w NH i Bizonie są prawie identyczne że same paski które pękają itd. Otóż u mnie w TC 5080 cały napęd podajnika kłosowego (do którego miałeś najwięcej uwag) jest przekazywany przez łańcuchy od samego początku do samego końca, tak samo jak napęd rozładunku tez jest na łańcuchu z prawej strony kombajnu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Ale tc 5080 to nie jest gorska wersja czasem?ciekawe czy w tc 5070 jest ten sam przeswit co u ciebie jak tak to jednak oko mi szwankuje

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pytanie jakie opony założone. Potem swojego zmierzę z ciekawości, a mój jest na niskich oponach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ale tc 5080 to nie jest gorska wersja czasem?ciekawe czy w tc 5070 jest ten sam przeswit co u ciebie jak tak to jednak oko mi szwankuje

pozdrawiam

Mój nie jest wersją górską a w 5070 przypuszczam że nie jest inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miloszek    0

Dzięki wszystkim za opinie na temat tych kombajnów, wybór padł na ... :D Jeśli maszyna będzie na placu to na pewno dodam jakieś zdjęcia.

 

Bezawaryjności wszystkim :)

 

jaki wybrałeś?

 

jeden kolega ma jd 1470 dwa sezony i chodzi , drugi ma 1470 i trzy razy robili silnik problem ciśnienia w silniku i smarowania , instalacja elektryczna się zapaliła , oberwały się sita - obaj mają po 100 ha kolejny ma 1550 ma około 200 ha i pracuje zaje..... od 6 sezonów 1550 i 1570 to bardziej ciekawa opcja jd

jesli chodzi o nh to blisko mnie praują tc 56 hydro i to 5 , 6 sezonów jakieś drobne usterki tylko się pokazywały , pracują dwa 5070 RS od dwóch sezonów i nic bez awari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

Wybór padł na Claasa Tucano 320, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ był w dobrych pieniądzach, oraz jest najlepiej wykonany ze wszystkich, które oglądaliśmy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cehes    627

Bardzo dobrze wybrałeś, ale z tych które wymieniłeś na początku lepszy NH :)

Edytowano przez Cehes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Wybór padł na Claasa Tucano 320, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ był w dobrych pieniądzach, oraz jest najlepiej wykonany ze wszystkich, które oglądaliśmy. :D

Jeśli chodzi o wykonanie to się z tobą zgodzę. Czy będzie bardziej wydajny to raczej nie, do 320 nie ma możliwości założenia APSu i bęben 460 mm też nie jest najlepszym rozwiązaniem. A dobra cena to ile jeśli można wiedzieć ????na pewno ponad 100 tys. droższy od JD czy NH chyba że popokazowy lub rocznikiem starszy w co trudno mi uwierzyć ;) Jeśli cena blisko 500tys to bym może pokusił się o CX lub serię W z JD :)

 

 

jaki wybrałeś?

 

jeden kolega ma jd 1470 dwa sezony i chodzi , drugi ma 1470 i trzy razy robili silnik problem ciśnienia w silniku i smarowania , instalacja elektryczna się zapaliła , oberwały się sita - obaj mają po 100 ha kolejny ma 1550 ma około 200 ha i pracuje zaje..... od 6 sezonów 1550 i 1570 to bardziej ciekawa opcja jd

jesli chodzi o nh to blisko mnie praują tc 56 hydro i to 5 , 6 sezonów jakieś drobne usterki tylko się pokazywały , pracują dwa 5070 RS od dwóch sezonów i nic bez awari

U nas w okolicy w 1470 zaciął sie regulator obrotów w pompie (nie wiem czy fachowo to nazwałem ) to silnik dosłownie w środku się częściowo stopił, o pękających sitach tez słyszałem od właściciela JD ale nie chciałem pisać bo i tak zaraz będzie ze wymyślam tak samo o pękających mocowaniach sieczkarni ale to głównie w 1450 go w 1470 poprawili ten mankament ;) Dlatego dalej uważam że wycofanie ze sprzedaży JD 1470 na Europę nie tylko było podyktowane niespełnianiem normy spalin bo nie wieżę że tak duzy koncern wycofuję się z rynku gdzie nie ma innego modelu swojego kombajnu dla gospodarstw o pow 100-150 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miloszek    0

Wybór padł na Claasa Tucano 320, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ był w dobrych pieniądzach, oraz jest najlepiej wykonany ze wszystkich, które oglądaliśmy. :D

 

Ile dałeś za Claasa? z jakim wyposażeniem brałeś? ja raczej tc5070 rs będę brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

Tucano 320:

 

Szerokie gumy - 800 przód i 500 tył

heder c430

bez wózka

sieczkarnia

polski stół do rzepaku z napędem mechanicznym

mechaniczna regulacja sit

fotel operatora na zawieszeniu pneumatycznym

zaczep mechaniczny

nowy Cebis (sterowanie takie jak w lexionie)

silnik 204 km bez ad blue, a rok produkcji 2013 maszyna fabrycznie nowa

cena z takim wyposażeniem 420 netto więc jak na tucano to chyba nie jest źle. :)

Edytowano przez bambik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej cena dobra. Ale jak to z 2013 i bez adblue? Myślałem że produkcja w 2013 to już tylko z adblue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Cena bardzo dobra bym powiedział az za dobra bo jak ja szukałem to trafiłem na takie Tucano tyle że bez stołu ale z wózkiem po pokazowe rok 2012 za 445 netto i praktycznie sprzedane było;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

boku27 słabo szukałeś ;)

Gdy jedziesz zamawiać maszynę z zaliczką w ręku i ceną konkurencji diler zaczyna poważnie rozmawiać. W innych przypadkach ceny wyssane z palca lub kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miloszek    0

Tucano 320:

 

Szerokie gumy - 800 przód i 500 tył

heder c430

bez wózka

sieczkarnia

polski stół do rzepaku z napędem mechanicznym

mechaniczna regulacja sit

fotel operatora na zawieszeniu pneumatycznym

zaczep mechaniczny

nowy Cebis (sterowanie takie jak w lexionie)

silnik 204 km bez ad blue, a rok produkcji 2013 maszyna fabrycznie nowa

cena z takim wyposażeniem 420 netto więc jak na tucano to chyba nie jest źle. :)

 

ja mam tc5070 rs

koła 650

heder 5,18 z automatyczną regulacją wysokości cięcia

wózek polski

stół do rzepaku polski

sieczkarnia

fotel pneumatyczny

kamera cofania

2013 rok

cena 375 tyś. netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

boku27 słabo szukałeś ;)

Gdy jedziesz zamawiać maszynę z zaliczką w ręku i ceną konkurencji diler zaczyna poważnie rozmawiać. W innych przypadkach ceny wyssane z palca lub kosmosu.

Ale ja niekoniecznie szukałem Classa wtedy wchodziły wszystkie marki NH JD MF Class. Class owszem wykonanie na 5 ale jesli chodzi o przerób to nie pobije NH z separatorem. Ja kupiłem TC 5080 z wyposażenia to:

silnik 240 koni

heder 5,18

wózek

stół

seperator

blokada przedniej osi

poziomowanie hedera wzdłużne i poprzeczne

fotel pneumatyczny

lodówka

czujnik strat oraz czujnik niedomłotów

opony na obecną chwile 650 ale docelowo maja być 800

kamera

mechaniczna regulacja sit reszta oprócz klepiska sterowana z kabiny.

 

Podkreślam Class na pewno lepiej wykonany czy bardziej niezawodny to zależy jak się trafi co do omłotu czy wydajności można polemizować bo bęben 460 mm w Classie wg mnie to minus

 

Ale ja niekoniecznie szukałem Classa wtedy wchodziły wszystkie marki NH JD MF Class. Class owszem wykonanie na 5 ale jesli chodzi o przerób to nie pobije NH z separatorem. Ja kupiłem TC 5080 z wyposażenia to:

silnik 240 koni

heder 5,18

wózek

stół

seperator

blokada przedniej osi

poziomowanie hedera wzdłużne i poprzeczne

fotel pneumatyczny

lodówka

czujnik strat oraz czujnik niedomłotów

opony na obecną chwile 650 ale docelowo maja być 800

kamera

mechaniczna regulacja sit reszta oprócz klepiska sterowana z kabiny.

Cena 390 tys. netto

 

Podkreślam Class na pewno lepiej wykonany czy bardziej niezawodny to zależy jak się trafi co do omłotu czy wydajności można polemizować bo bęben 460 mm w Classie wg mnie to minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koleś który ma tucano 320 twierdzi że sąsiad NH 5070 ma większe wydajności niż on clasem. I ludzie na wsi się z niego śmieją że sąsiad go NH objeżdża. A co najlepsze żalił mi się w ten sposób na wycieczce do fabryki clasa podczas suto zakrapianego wieczoru. Więc myślę że po % mówił prawdę, bo nie podejrzewam by to był zakonspirowany szpieg z NH.

 

Skoro niekoniecznie szukałeś to potwierdza się mój domysł że słabo szukałeś. Tak Ci powiedzieli a odczepnego 445 netto i że niby już sprzedany w tej cenie, a co mieli Ci mówić że nie mogą znaleźć kupca/głupca co by tyle dał? Gdybyś zaczął poważnie negocjacje pewnie sporo by urwali,jeśli nie to sąsiedni diler clasa zabrał by decydujący głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ta rozmowa miała miejsce podczas targów w Barzkowicach więc o konkretnej rozmowie nie było mowy. Ja byłem w niedzielę a gość zamówił wstępnie ten kombajn w piątek bodajże i do środy miał dać 100% potwierdzenie po rozmowie w banku na temat kredytu ale w końcu go kupił. Później po około miesiącu przyjechał ten dealer do mnie przedstawić ofertę na takie Tucano tyle że nowe tyle ze ja już zaklepałem NH 5080 bo cena mi pasowała i wyposażenie. Żeby było śmieszniej to w Bednarach spotkałem rolnika u którego te Tucano na pokazie kosiło jęczmień jary i gość wybierał już nie pomiędzy Classem a czymś tam tylko pomiędzy NH a JD wiec o czymś to musi świadczyć.

Pewnie masz rację że gdybym szukał lepiej to bym znalazł w dobrej cenie ale uważam że jest on za drogi jak na swoje wyposażenie i wydajność za samo wykonie maszyny którą będę używał 10 dni w roku nie dopłacę tej kupki zielonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Jeśli rozmawialiśmy przy JD serii W i byleś z ojcem to bardzo prawdopodobne :)

Jaki kombajn wybraliście ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

to chyba nas spotkales :) najpierw myslelismy nad jd 1470. pozniej spodobal nam sie bardzo claas tucano 320 ale rowniez doszedl do stawki NH tc 5070... w ciemno wzialbym claasa ze wzgledu na bardzo dobre wykonanie. znajomy jest przedstawicielem claasa wiec na pokazy przyslal mi tucano 320 zebym mogl sie rowniez przejechac i popracowac nim. przyjechal operator ktory sam mial tucano 320 od 3 lat i posiadal swoich 100ha. Mowil mi ze rowniez jezdzi lexionami na uslugi wiec jakies pojecie mial. wpuscilem tucano w jeczmien jary. bardzo lecialo z tylu ;/ na wytrzasaczach i na sitach az grzmialo na wyswietlaczu. a gdy wiecej przykrecil beben zeby omlocic to lepiej to robil niz srutownik.pozniej zbieralismy slome prasa walcow.sloma byla przeznaczona na pasze. po rozdaniu slomy bydlu i jak ganek paszowy zrobil sie pusty moim oczom sie ukazaly ziarna przez ktore zgubil kombajn. na dowod moge wstawic zdjecie ile tego bylo...zeby nie gubic itd. tucano z hederem 4,9 musialby jechac 2km/h. i wybralismy tym sposobem NH CX 5080 :) w tc nie podobal mi sie dostep do niektorych czesci,paskow itd. w cx jest dostep do wszystkiego. fakt faktem jest ze tych czesci tucano pod klapami ma bardzo malo :) ale on tylko ma beben i odrzutnik :) cx ma troche wiecej czarow ale przeciez on ma beben-odrzutnik-separator-odrzutnik wiec tych pasow i kol pasowych dochodzi.ale dostep do nich jest bardzo latwy :) jakbys mial jakies jeszcze pytania postaram Ci sie odpowiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj