bambik

New Holland TC5070 czy John Deere 1470?

Polecane posty

bambik    0

Produkcja nie zostaje zakończona ze względu na awaryjność tylko na emisje spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedaż w PL zostaje zakończona a nie produkcja. Piszę kolejny raz, czy umiecie czytać ze zrozumieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

Sprzedaż w PL zostaje zakończona a nie produkcja. Piszę kolejny raz, czy umiecie czytać ze zrozumieniem?

Moje niedopatrzenie chodziło mi o sprzedaż na rynku europejskim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Ja posiadam JD 1470 dwa sezony, obrabiam nim rocznie około 100ha i jak na razie bez zarzutów, wymieniony został tylko na początku czujnik od młocarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

bambik a miales takie problemy w swoim tc co opisywalem ze zapychal sie na zielonym i wszystko sie rozlanczalo i ze huczala mocarnia?

 

tomek 73 jestes w bledzie ze tc 56 a 5070 to calkiem co innego to jest to samo tylko silnik w 5070 jest mocniejszy i z adblue

 

wiesz heder 5,2 a 4,6 to spora roznica dla przykladu jak kolega mucil u mnie tc 56 tez z hederem 5,2 a ja rekordem 4,2 on 200km ja 120km i nie byl w stanie mnie zgubic jak jezdzilem za nim chodz bylem troche wolniejszy

 

ale najbardziej zdziwil mnie fakt ze jak nachodzila rosa to tc56 odczowal ten fakt troche mocniej od rekorda bo wtedy jezdzilismy juz wolniej ale z taka sama predkoscia

 

Ja kupilem go dopiero po zniwach wiec ma 0mth ale moji koledzy maja 1550 seri 2 po 5 sezonach ma pod kose ok 200ha do tego uslugi 1570 2 albo 3 sezony 300ha ale jescze maja bizona do pomocy i 1470 w sezonie pszeszlo 100ha

 

i chodza bez wiekszych awari jedynie 1570 na samym poczatku padl silnik ale serwis na swoj koszt najol kombajn aby niebylo przestoju i wymienili silnik na nowy i narazie nic sie nie dzialo

 

tomek 90

 

18% wilgotnosci?to po ile go sprzedawales czy na suszarnie?ale naklady na suszenie spore przy takiej wilgotnosci u nas to tak zbijaja z 15% to max chyba ze strasznie deszczowe zniwa to co innego kto ma suszarnie to kradnie i juz na nic nie patrzy

ja osobiscie nie bralem tego seperatora bo dla mnie osobiscie wydaje sie on byc niepotrzebny bo tylko rozluznia slome a tam i tak sa te grzebienie ktore mozna mocno podniesc albo opuscic i balem sie ze rzepak moze mi wlasnie tam stawac

 

osobiscie bardziej widzi mi sie separator w tc niz w jd bo w tc masa przechodzi pod nim a pod spodem jest ruszto tylko ze znowu jak jest separator to powierzchnia klawiszy mocno spada i chyba wychodzi prawie na jedno czy jest czy go niema

 

a niechcial bym zapchnac tc z separatorem kolega mowil ze ga zapchnol w tym sezonie chyba 2 razy to jak to okreslil istna porazka odpychal go prawie pol dnia w bulach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER76    1

Co to za operator jeździł TC jak Rekord mu prawie dowałił(50% maszyna reszta to OPERATOR!!!!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

@Heniekii poszło po 1950zł/t. Żniwa nie mokre, był nierwóny miejscami odbijał od spodu na nowo, miejscami polozyła wczesniej i z góry doszedł a od spodu zielony normalnie. Separator sprawdza się przy długiej słomie wtedy przetrzęcie słome i kłosy żeby wybić resztki, a przy krótkosłomych niema zbytnio co do roboty. Tak chodziło mi własnie o te grzebienie, na drugi dzień zajrzałem na klawisze to pełno rzepaku się poprzyczepiało tych grzebieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Byłeś w fabryce w PŁOCKU?????????????

Oglądałeś te kombajny z bliska??????????

Więc jakie ty masz argumenty???????????

ja znam go bo stoi u mnie na podwórku

polecam ten kombajn ale tylko dla osób które biorą opcie dodatkowe.

Edytowano przez newholandtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Tomek 90

No to faktycznie ciezkie warunki zbioru miales ja tak mialem 7 ha i zostawilem je na koniec i doszedl i to w 2 dni tylko ze bylo 30 stopni i randapowany byl

 

slyszalem tez ze jak sie zawiesza nad sieczkarnia to pomaga jak te noze w sieczkarni stojace weznie sie maksymalnie do gory albo do dolu teraz niepamietam

 

Farmer 76

 

operator 30 lat jezdzil bizonami i zna sie na tym i jak juz pisalem szybciej nie moze bo mu mocarnia huczy ale tylko w rzepaku w pszenicy normalnie juz zasowa tylko ze znowu boji sie zielonego bo sie wszystko wylancza i koniec mucki

 

tez slyszalem wiele opini ze gubia klawiszami i tak dalej i w 1450 i 1550 faktycznie tak bylo ale byla to wada konstrukcyjna wytrzasaczy bo byly otwarte i john deere jako firma mowila o tym otwarcie pozniej w serri 2 albo w 1470 zostalo to zmienione i jest ok przynajmniej moji znajomi co maja te kombajny mowia ze nie maja problemu ze stratami na wytrzasaczach

 

najgorzej jest jak ktos czegos nie ma i widzi tylko same wady ktorych konkretnie niczym nie podpiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER76    1

Masz racje jeśli chodzi o wytykanie wad-sam stałem niedawno przed dylematem zakupu JD T 660(uważam,że teraz jest coraz mniej producentów maszyn,którzy robią buble)

Czy to będzie Claas,czy NH czy JD-każda z tych maszyn napewno nas nie zawiedzie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
Napisano (edytowany)

Czesi na JD mówią ,że to zielone siewniki:))

 

Co ma piernik do wiatraka??

Seria T to już jest prawdziwy niemiec.

@Heniekii u mnie mało kiedy dyga strzałka na czerwone w wskaźniku od wytrząsaczy, może temu że tylko jeden czyjnik chodzi :D ciekawe ile kosztuje taki na klawisz bo chyba przyjdzie się wymienić.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Heniekii nie do końca masz ty rację że 56 to już nie samo co 5070. Ja mam 5060 więc to niby to samo, i on był dużo szybszy, a wydajność z 2,5 t/ha miałem większą.

5060 ma 3 sito i tu dużo robi. Czujniki miałem podobnie jak on ustawione, bo on mi tłumaczył jak go ustawiać.

Już piałem że byłem pewny że to to samo, a jednak nie.On też ma RS.

 

Co do rosy, to właśnie wtedy kosiłem do 1,30 w nocy, i pszenica jarka miała 15% ziarno, jak rękę włożyłem to jakby miała z 185, aż bałem się kosić. Ale wykosiłem. Nic nie stękał szedł pięknie, bizonkiem to bym zapomniał o takim koszeniu.

Ale był problem. Za szybko nie mogłem bo kosa mi nie docinała, zawijało się na kosie i zostawiał. Nie kosiłem 5km/h tylko max 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Godzine niby 1.30 ale rosa niewiadomo czy była chyba że sprawdzałeś. Młócarnia może dawać rady ale gorzej tak jak mówisz z kosa dużymi stratami. Ja przy rosie to na czerwonym siedziało często ale może źle ustawiony bo to początek dopiero poznawaliśmy maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

bambik a miales takie problemy w swoim tc co opisywalem ze zapychal sie na zielonym i wszystko sie rozlanczalo i ze huczala mocarnia?

My w sowim tc nie spotykaliśmy się z takimi problemami, czy było mokro, czy sucho maszyna wszystko wciągała i przepuszczała przez siebie płynnie. Separator przydawał się zwłaszcza w tedy, gdy słoma była wilgotna. Na zbożu w po przekoszeniu 2000ha (w 6 lat) nigdy nie zdarzyło się zapchanie młocarni jedynie na rzepaku ( 2 razy). Ogólnie sprzęt godny polecenia mimo drobnych usterek z elektryką i powłoką lakierniczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

tomek 73

 

kombajn nie powstaje tak sobie od dzisiaj ze ktos wpadl na pomysl stworzenia tc 5070 i go stworzyl i jest.

Nie wiem czemu ale wielu dilerow niechce rozmawiac skad sie to wzielo!

Kazdy kombajn ma swoja historie i ta historia liczy wiele lat i przez te lata kombajn byl unowoczesniany i wtedy oczywiscie co nastepowalo?Zmiana symbolu jak byl nh seri teraz dobrze niepamietam 8060 to powstalo tc na jego bebnie i rozwiazanie beben odrzutnik i pozniej separator tez z niego pozniej znowu cos dodaja i powstalo 5070

 

Ale od czego sie wszystko zaczelo i na jakiej budzie robione byly modyfikacje?seri80 czy 8000 nie wiem jak sie pisze

 

tak samo postepywaly inne marki w kombajnach i ciagnikach zreszta jest niemozliwe stworzyc cos tak sobie od dzis potrzeba wiele lat doswiadczen a na kim na rolniku wkoncu nie raz i nie dwa sie im mowi co i jak maja poprawic zeby bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

Na usłudze kosiło się różne zboża które czasami były "zieloną łąką" a tc-ek spisywał się bardzo dobrze do momentu pojawiania się mocnej rosy. W tedy zbierało się na hererze, jak pociągnęło dużą mase na młocarnie to dopiero w tedy dawała znać o sobie i trzeba było kończyć pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

też miałem taki dylemat przed zakupem, wypadło jednak że mam nieco mniejszą maszynę - NH TC 5050, po dwóch sezonach nie mogę narzekać, awarii nie było wykosił koło 350 ha, kombajn jest prosty, dość komfortowy, gdybym miał doradzić to myślę, że za 50 tysięcy mniej wolałbym John Deera, zresztą sami nad takim się zastanawialiśmy, myślę że oba kombajny są godne polecenia i bardzo porównywalne więc wybrałbym tańszego, a tak na marginesie Claas już naprawdę przesadza z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

Dzięki wszystkim za opinie na temat tych kombajnów, wybór padł na ... :D Jeśli maszyna będzie na placu to na pewno dodam jakieś zdjęcia.

 

Bezawaryjności wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja tez stalem nad takim wyborem i wybralem Jd.

 

Dlaczego?dlatego bo akurat w mojej okolicy te kombajny chodza i sie nie sypia a co do spalania to nh 5070 a jd1470 to praktycznie ten sam wynik w identycznych warunkach pracy

 

Nastepnie seria 1470 jest zmodernizowana w porownaniu do 1450 i firma wcale nie ukrywala przedemna ze 1450 byl bez awaryjny bo wystepowaly problemy tylko ze 1470 to 3 generacja a nh tc 5070 to druga tc 56

 

Jak ogladalem te dwa kombajny to jd wydawal mi sie latwiejszy do usuniecia awari np. z prawej strony w jd jak podniesiesz klape(wielka klape) to masz podejscie do wszystkiego jedynie podajnik klosowy sciagasz ktory jes bardzo logicznie umocowany i wtedy masz lux a w nh 5070 podnies prawa klape i masz Rekorda!!!Dla mnie bylego uzytkownika rekorda podejscie w nh a w reksiu wcale sie nie ruzni nawet rozmieszczenie maja bardzo ale to bardzo zblizone.Od strony rury tez moim zdaniem logiczniejszy uklad ma Jd

 

Nastepnie w Jd jest naprawde spora ilosc lancochow zamiast paskow a lancuch jest niedozajechania i niepeka tak jak paski przez mocne zagiecia przez napinacz.kazdy chyba zna mankamenty bizona jaka pekaly paski od podajnikow a klosowy to w szczegulnosci

 

Podobaly mi sie tez panewki na wytrzasaczach w jd bo mozna to samemu naprawic i to bez zadnego przyzadu ani fachowcow i najwazniejsze bez rozbierania wszystkich klawiszy i dzien w plecy

 

Pewien wplyw na Jd miala tez opinia kolegi ktory ma nh tc56 z seperatorem i ma problem z koszeniem jak sa chwasty i on wszystko randapuje bo boji sie ze jak przyjda deszcze to nie wymuci i sam przyznaje ze jego stary bizon lepiej sobie radzil w mokrym i z chwastami niz nh

 

Znowu w rzepaku tez ma mala wydajnosc bo jak chce przyspieszyc to mu mocarnia huczy i w rzepaku ma wydajnosc 1ha/h mucil u mnie na uslugach to sam widzialem

 

Ponadto same usytulowanie wszystkich wskaznikow w jd i komputerow przed kombajnista i w slupkach wiedz praktycznie nie trzeba sie obracac a w nh wszystko po prawej stronie i mala kabina

 

w Jd tez przeswit kombajnu wydaje sie byc wiekszy niz nh

 

Co do adblue mojego brata kolega pracowl w firmie na nowym nh niepamietam seri ale motor ok 300km i mial ciagle problem az serwis niedawal rady i przyjezdzali z plocka i cala instalacje paliwowa zmienili i problem dalej zostal a drugi identyczny tez nowy chodzil i nic mu sie nie dzilo.Serwisanci z plocka mowili mu niby ze w tym roku do polowy sprzedanych kombajnow z adblu jezdza

 

Spotykam sie z tym jak mowia ze jd to gowno i przestali to nawet produkowac tak jak wyzej i widze jedno PROPAGANDA innych marek juz dziala tak samo jak ze jd duzo pali tylko dziwie sie ludzia ze tak szybko daja sobie wode z mozgu zrobic

 

pozdrawiam

 

Z pewnymi argumentami mogę się z tobą zgodzić np. jeśli chodzi o rozmieszczenie części zegarów na słupku w JD , tego brakuje mi w NH, na pewno nie zgodzę się z tym ze prześwit JD jest większy od NH bo to jest brednia. Porównanie NH TC 56 do TC 5070 z separatorem ma się nijak ponieważ w 56 klepisko pod separatorem jest stałe a w 5070 ruchome co przy mokrym lub zielonym ma ogromne znaczenie. Ostatnio z różnego powodu przyjeżdżali do mnie dwaj przedstawiciele min JD z różnych firm i obaj stwierdzili ze 1470 ma dużo wad które zaczynają dokuczać po 3-4 sezonach a nawet wcześniej. Niedawno jeden z nich sprzedał ostatni model 1470 to po zapaleniu w mróz elektryka oszalała , wszystkie czujnik wariowały i trzeba było wprowadzić go do hali i rozgrzać aby szczęśliwy klient tego nie widział. Podsumuję mój post słowami przedstawiciela JD. Jak dobrze że już nie ma w sprzedaży 1470. A i co do wydajności 1ha/h rzepaku to normalnie śmiech na sali, u mnie zwykły bizonek 56 taki wyczyn robił z palcem w uchu, chyba że kapustę a nie rzepak miałeś albo taki wprawny kombajnista. A i jeszcze jedno do Adblue- nie wiem czy wszyscy przeciwnicy tego ustrojstwa wiedza ze JD w ciągnikach serii 8000 robi już próby z AB ??Pozdrawiam

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Z pewnymi sie zgodziles inne pominoles a jeszcze inne skrytykowales chodz napisalem wydaje sie byc wiekszy a nie ze jest.Ale w danych technicznie jest podany przeswit kombajnu i wynosi 47cm to sprawdz u siebie i sprawa bedzie jasna.

 

Nie wiem kim ty jestes zeby przedstawiciele do ciebie przyjezdzali i sami sobie robili anty reklame.

 

Powiem tak w mrozach sam z ciekawosci chcialem zobaczyc jak kombajn sobie radzi z odpalaniem bo jak tiry by przyjechaly to bym musial odjechac do zaladunku i przy -15 podgrzalem dwa razy swiece i odpalil i niebylo nic takiego zeby choinka sie robila wszystko bylo ok.

 

U kolegi ktory ma 1550 i 200ha i uslugi i ma go 5 sezonow ta glowna wada niewystapila a ty mowisz ze po 3-4 sezonach a nawet wczesniej to powiedz co to jest chyba ze nie miales odwagi sie zapytac?Czy powiedziec?

No wlasnie mialem kapuste i ciesze sie ze zrandapowalem bo bym nie wymłocil taki byl rozrosniety i lodygi grube i zielony i zielony chodz plon mialem leprzy

 

Tak stosuja AdBlue bo chca polaczyc go z filtrem czastek stalych na nowa norme i to nie nowosc a jak bedzie to zobaczymy jak unia znowu tupnie ze ma byc bardziej EKO

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Z pewnymi argumentami mogę się z tobą zgodzić np. jeśli chodzi o rozmieszczenie części zegarów na słupku w JD , tego brakuje mi w NH, na pewno nie zgodzę się z tym ze prześwit JD jest większy od NH bo to jest brednia. Porównanie NH TC 56 do TC 5070 z separatorem ma się nijak ponieważ w 56 klepisko pod separatorem jest stałe a w 5070 ruchome co przy mokrym lub zielonym ma ogromne znaczenie. Ostatnio z różnego powodu przyjeżdżali do mnie dwaj przedstawiciele min JD z różnych firm i obaj stwierdzili ze 1470 ma dużo wad które zaczynają dokuczać po 3-4 sezonach a nawet wcześniej. Niedawno jeden z nich sprzedał ostatni model 1470 to po zapaleniu w mróz elektryka oszalała , wszystkie czujnik wariowały i trzeba było wprowadzić go do hali i rozgrzać aby szczęśliwy klient tego nie widział. Podsumuję mój post słowami przedstawiciela JD. Jak dobrze że już nie ma w sprzedaży 1470. A i co do wydajności 1ha/h rzepaku to normalnie śmiech na sali, u mnie zwykły bizonek 56 taki wyczyn robił z palcem w uchu, chyba że kapustę a nie rzepak miałeś albo taki wprawny kombajnista. A i jeszcze jedno do Adblue- nie wiem czy wszyscy przeciwnicy tego ustrojstwa wiedza ze JD w ciągnikach serii 8000 robi już próby z AB ??Pozdrawiam

 

Jak już komuś wytykasz wydajność słabą w ha/h to podaj w t/h i bedzie jasne bo może robiłeś więcej niz 1ha/h ale pyrkałeś przy plonie 2t/ha?? Niewiem skąd masz informacje ale 1470 jest dalej w sprzedaży, ba nawet produkcja idzie dalej ;) więc nie gadaj bajek z tym dilerem JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Jestem takim człowiekiem jak wszyscy a ze brałem od dilera 2 maszyny i mam z nimi dobre stosunki to mi grzecznie odradzili 1470 i namawiali na serie W ale to bardzo fajna i zarazem droga maszyna ( żeby nie było to stał na placu 1470 przed żniwami zresztą po żniwach tez stał i był do sprzedania za 345 tys. więc bym go kupił bo był tańszy od NH tyle że słabiej wyposażony) Co do wydajności rzepaku to jak długo żyje nie miałem wydajności 2 t/ha i to nie ja napisałem tak ze proszę czytać ze zrozumieniem lub przeczytać post który cytowałem i na niego odpisywałem . I nie mam 13 lat jak zdecydowana większość tutejszych userów żeby opowiadać bajki. Z tego co mi wiadomo to owszem idzie produkcja tych kombajnów tyle tylko ze na Europe nie będą sprzedawane rzekomo poprzez niespełnianie normy spalin ( tylko ciekawe dlaczego wszystkie inne firmy mogły zmodernizować kombajny tej klasy a JD nie ???? Z awarii 1470 to najbardziej zapamiętałem : problemy z przystawką przeniesienia napędu z silnika, hydraulika szwankowała ( później poprawiono) czujnik szczególnie w 1450.

@ Heniekii Twoje porównanie kombajnów widzę oparło się głównie pomiędzy TC56 a JD 1470 więc nieuczciwe troszkę ale to tylko tak nawiasem I znowu przytaczasz kombajn 1550 twojego znajomego który się nie psuje do 1470 o którym ja wspomniałem.

Dla mnie nie ważne czy JD czy NH oby tylko oba chodziły bezawaryjnie co do wydajności czy spalania nie będę się rozpisywał bo pewnie podobne lub różnice nie jakieś kolosalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Pisalem o Tc 56 bo w mojej okolicy dopiero jest jeden nh5070 z hedere m 4,5 wiedz jeszcze nie spraktykowany znowu seri 1470 ma gdzies ze 3 sezony i kladzie okolo rocznie 100ha wiedz nie wiele a 1550 ma co robic i 5 sezonow wiedz na nim sie opieram

 

Mi sie wydaje ze porownywanie Tc56 do Jd 1470 jest fer wkoncu te kombajny ze soba rywalizowaly i wedlug nh tc 56 ma wydajnosc 12t/h i Jd tak samo

 

nh teraz twierdzi ze 5070 tez ma wydajnosc 12t/h wiedz jaka byla prawdziwa wydajnosc Tc56?Skoro 5070 jest silniejszy 230km do 200km Tc 56

 

a patrzales ten przeswit?tak z czystej ciekawosci sie pytam

pozdrawiam

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj