bambik

New Holland TC5070 czy John Deere 1470?

Polecane posty

bambik    0
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich użytkowników. Przymierzam się do zakupu kombajnu tej klasy i nie wiem na który się zdecydować. Jest wiele postów na temat 5070 i 1470 ale nie wiem jak one wypadają względem siebie. Parametry bardzo zbliżone, ale głównie chodzi mi o opinie użytkowników tzn. spalanie, awaryjność, trwałość, jakość wykonania i stosunek ceny do jakości czekam na wasze odpowiedzi. Z góry dzięki :D kombajn będzie użytkowany na ok 100-150 ha, i nie będzie kosił kukurydzy.

Na TC z 2012 mam ofertę 380 netto z hederem 4,8 i sieczkarnią i separatorem

Na 1470 z 2012 mam ofertę 345 netto z hederem 316 4,8m + dodatkowo separator +- 8 tys zł

Edytowano przez bambik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc28    0

Duzo lepszym kombajnem jest NH TC - chocby przez to że jeszcze bedzie produkowany a j.D juz nie

w tamtym sezonie przez żniwami chcieli za te roczniki ok 310 000 PLN netto

 

Zastanów sie jeszcze nad Fendtem 5220 E - maja ciekawą oferte i jest duzo większy od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER76    1

NH bedzie zdecydowanie lepszy,JD montowany był w Brazylij-kiepsko im to wychodziło(FENDT -kto go później odkupi???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

NH bedzie zdecydowanie lepszy,JD montowany był w Brazylij-kiepsko im to wychodziło(FENDT -kto go później odkupi???)

 

A no w brazyli, tylko że TC są produkowane w polsce więc też niema czym się chwalić :lol: tak wogóle to słabe argumenty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0
Napisano (edytowany)

Duzo lepszym kombajnem jest NH TC - chocby przez to że jeszcze bedzie produkowany a j.D juz nie

w tamtym sezonie przez żniwami chcieli za te roczniki ok 310 000 PLN netto

 

Zastanów sie jeszcze nad Fendtem 5220 E - maja ciekawą oferte i jest duzo większy od nich.

 

Fendt raczej nie wchodzi w gre, ponieważ sąsiad kupił takiego w tamtym sezonie i już miał problemy z pasami przeniesienia napędu z silnika na młocarnię, 3 razy spalił pasy i okazało się że coś tambyło niecentrycznie konstrukcyjnie więc fendt raczej odpada.

A JD nadal będzie produkowany, tylko nie na rynek europejski ze względu na emisje spalin :D

Edytowano przez bambik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER76    1

Byłeś w fabryce w PŁOCKU?????????????

Oglądałeś te kombajny z bliska??????????

Więc jakie ty masz argumenty???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0
Napisano (edytowany)

W płocku nie byłem ale oglądaliśmy tc z bliska, a poza tyym mieliśmy tc 56 z 2002r i ogólnie kombajn sprawował się ok, lecz wpadał w duże wibracje podczas jazdy po asfalcie, elektryka zawodziła, lakier w drugim sezonie zaczął odpryskiwa. Mechanicznie i konstrukcyjnie było ok. JD również oglądaliśmy no i na pierwszy rzut oka wydaje się ok no i ma lepszą cene.

Edytowano przez bambik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBazyllo    2

Witam! Ja akurat miałem styczność z JD 1450 CWS byłem operatorem tej maszyny. Maszyna pracowała na pow. 500 ha miała przelatane prawie 2 tys mtg w 5 sezonów. Na tyle mtg awaryjność była dość duża. Sita kilka razy się łamały łańcuchy pękały listwy się łamały sprężarka klimy poleciała, opony przednie popękały motowidła się gieły koło do załączania szarpacza poleciało a śruby podtrzymujące cały czas pękały serwis nie dał rady zniwelować tej awarii podsiewacz zrobił się dziurawy.... itp. Nie wiem jak 1470 ale to też w brazyli jest składane więc w bezawaryjność nie wierze. Niestety o NH nic nie mogę napisać bo nie miałem z nim styczności. Jeśli chodzi o mnie ja bym brał Tucano ale widzę że tut nie wchodzi w grę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203
Napisano (edytowany)

Nie byłem bo mnie ten kombajn nie interesował ale czytałem na forum, ktoś pisał że malowanie słabe. Ja nie posiadam żadnych argumentów bo takowych nie posiadam, mam serie 14 ale z 50 w drugiej połowie. To ty nie podajesz arugmentów tylko wychodzisz z głupim tekstem bo jest produkowany w brazyli, więc mówię że TC w polsce i niema się czym chwalić, jak to ktoś napisał "rumuńskim lesie" :D

 

@TheBazyllo no stary nie dziwie się że leciało tyle żeczy to nie jest kombajn na 500ha, był pewnie nieźle eksploatowany tak jak u huberta na takim areale więc awarie musiały być chodził pewnie ~20h/7. W swoim koło do zalączania sieczkarni też mam juz pospawane a podsiewacz trzeba pilnować gum po bokach obu stron co jakieś ~100h bo też mam jedno urwane.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

Witam! Ja akurat miałem styczność z JD 1450 CWS byłem operatorem tej maszyny. Maszyna pracowała na pow. 500 ha miała przelatane prawie 2 tys mtg w 5 sezonów. Na tyle mtg awaryjność była dość duża. Sita kilka razy się łamały łańcuchy pękały listwy się łamały sprężarka klimy poleciała, opony przednie popękały motowidła się gieły koło do załączania szarpacza poleciało a śruby podtrzymujące cały czas pękały serwis nie dał rady zniwelować tej awarii podsiewacz zrobił się dziurawy.... itp. Nie wiem jak 1470 ale to też w brazyli jest składane więc w bezawaryjność nie wierze. Niestety o NH nic nie mogę napisać bo nie miałem z nim styczności. Jeśli chodzi o mnie ja bym brał Tucano ale widzę że tut nie wchodzi w grę. Pozdrawiam

 

To by się potwierdzało, ponieważ znajomy ma dokładniee taki sam model, zrobił 1800ha, w pierwszym sezonie były problemy z czujnikami, popękały mu sita, również poleciało koło od załączania szarpacza. Poza tym nie narzeka.

Ponoc 1470 jest po modernizacji, wszystkie te bolączki usunięto oraz przedni most jest taki sam jak w W540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBazyllo    2

@ Tomek 90 to własnie ten od Huberta O. był mocno eksploatowany ale nie rozumiem takiej sprawy żeby sita pękały co roku?? albo śruby podtrzymujące kolo od załączania szarpacza? Właściciel zmienil całe koło nowy pas nowe śruby i po 4 h śruby pękają ? Reszta to akurat może być czystym przypadkiem ale te sprawy to i u użytkownika 1550 też się psuły. Fakt żeby taki przebieg rozłożyć na 10 lat to zawsze te roczne przeglądy będą częstsze. Ale tut trzeba przyznać że to 1450 ciekaw jestem co jest w 1470.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Patrze moje okolice prawie :D w 1470 masz juz inaczej rozwiązane zalączanie szarpacza więc problem powinien byc z głowy. A sita to niewiem dokładnie o co tam chodzi ale z tego co słyszałe to właśnie z powodu z tych gum podsiewacz tak jak u mnie bo nie były wymienione na czas, może to już też jest poprawione myśle że raczej napewno. No co jak co ale hubert to go nie oszczędzał napewno bo i nie było kiedy się bawić na takim areale, to kombajn na max 200ha w dobrych kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

A może się ktoś wypowiedziec kto ma TC 5070 jak ze spalaniem itp? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja też myślałem nad tymi, ale dostałem 5060. JD kolega ma 2 letniego i trochę stał na polu, nawet nie udało mu się pierwszego kawałka jęczmienia wykosić, bez problemów.

5060 to silnikiem się różni ma 170 a nie 210. Kolega ma 5070 i mówi że w ładnej pszenicy to jakieś 14l/ha,i rzepak mniej.U mnie wyszło 18l/ha pszenica ładna, ponad 7 t/ha z bardzo mocną słoma, jakieś 2ha/h. Rzepak 10l/ha lichy, kosił z 3 ha/h kosił w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja nie mam, u kolegi coś było, ale spuścił i wlał nowy i uspokoiło się.

W serwisie mieli z jednym problem, też wlali nowy płyn i zmienili jakiś czujnik, prawdopodobnie to on szwankował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

Dzisiaj dostaliśmy informacje że jest dostępny jeszcze JD 1470 za 330 netto nowy z sieczkarnią i hederem 4,8 i tu jest dylemat czy 50 tys wydane więcej na TC 5070 jest tego warte ponieważ obie maszyny zrobią to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Duzo lepszym kombajnem jest NH TC - chocby przez to że jeszcze bedzie produkowany a j.D juz nie

Kto Ci takich bzdur nagadał że JD 1470 nie będzie produkowany? Nie będzie go można kupić w krajach gdzie są normy spalania, między innymi i w PL. Ale będzie nadal produkowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Raczej jednak jest wartę, jeśli chodzi o ten model.JD już kończy produkcję, bo to nie udany model, awaryjny.

5060 będzie z 20 tańszy z RS, od 5070. Różnica w zbiorniku zboża i silniku. Nic więcej.

Jak ja brałem to JD był tańszy o 30 tyś, i nawet nie patrzyłem na niego.

Osobiście dla mnie tylko dwie marki się liczą w kombajnach NH i Class. Niestety ten drugi byłby z 100 tyś droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2
Napisano (edytowany)

Ja tez stalem nad takim wyborem i wybralem Jd.

 

Dlaczego?dlatego bo akurat w mojej okolicy te kombajny chodza i sie nie sypia a co do spalania to nh 5070 a jd1470 to praktycznie ten sam wynik w identycznych warunkach pracy

 

Nastepnie seria 1470 jest zmodernizowana w porownaniu do 1450 i firma wcale nie ukrywala przedemna ze 1450 byl bez awaryjny bo wystepowaly problemy tylko ze 1470 to 3 generacja a nh tc 5070 to druga tc 56

 

Jak ogladalem te dwa kombajny to jd wydawal mi sie latwiejszy do usuniecia awari np. z prawej strony w jd jak podniesiesz klape(wielka klape) to masz podejscie do wszystkiego jedynie podajnik klosowy sciagasz ktory jes bardzo logicznie umocowany i wtedy masz lux a w nh 5070 podnies prawa klape i masz Rekorda!!!Dla mnie bylego uzytkownika rekorda podejscie w nh a w reksiu wcale sie nie ruzni nawet rozmieszczenie maja bardzo ale to bardzo zblizone.Od strony rury tez moim zdaniem logiczniejszy uklad ma Jd

 

Nastepnie w Jd jest naprawde spora ilosc lancochow zamiast paskow a lancuch jest niedozajechania i niepeka tak jak paski przez mocne zagiecia przez napinacz.kazdy chyba zna mankamenty bizona jaka pekaly paski od podajnikow a klosowy to w szczegulnosci

 

Podobaly mi sie tez panewki na wytrzasaczach w jd bo mozna to samemu naprawic i to bez zadnego przyzadu ani fachowcow i najwazniejsze bez rozbierania wszystkich klawiszy i dzien w plecy

 

Pewien wplyw na Jd miala tez opinia kolegi ktory ma nh tc56 z seperatorem i ma problem z koszeniem jak sa chwasty i on wszystko randapuje bo boji sie ze jak przyjda deszcze to nie wymuci i sam przyznaje ze jego stary bizon lepiej sobie radzil w mokrym i z chwastami niz nh

 

Znowu w rzepaku tez ma mala wydajnosc bo jak chce przyspieszyc to mu mocarnia huczy i w rzepaku ma wydajnosc 1ha/h mucil u mnie na uslugach to sam widzialem

 

Ponadto same usytulowanie wszystkich wskaznikow w jd i komputerow przed kombajnista i w slupkach wiedz praktycznie nie trzeba sie obracac a w nh wszystko po prawej stronie i mala kabina

 

w Jd tez przeswit kombajnu wydaje sie byc wiekszy niz nh

 

Co do adblue mojego brata kolega pracowl w firmie na nowym nh niepamietam seri ale motor ok 300km i mial ciagle problem az serwis niedawal rady i przyjezdzali z plocka i cala instalacje paliwowa zmienili i problem dalej zostal a drugi identyczny tez nowy chodzil i nic mu sie nie dzilo.Serwisanci z plocka mowili mu niby ze w tym roku do polowy sprzedanych kombajnow z adblu jezdza

 

Spotykam sie z tym jak mowia ze jd to gowno i przestali to nawet produkowac tak jak wyzej i widze jedno PROPAGANDA innych marek juz dziala tak samo jak ze jd duzo pali tylko dziwie sie ludzia ze tak szybko daja sobie wode z mozgu zrobic

 

pozdrawiam

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

Heniekii na ilu ha pracuje twój 1470, zdarzyła ci się jakaś usterka, jak długo użytkujesz kombajn i ile masz nabitych mth?

A co do tc to mieliśmy właśnie 56 i znam trochę tą maszynę. Nie była bez wad ale nie było żadnej większej usterki. Najgorsze obecnie jest to, że wywindowali ich ceny i mamy pewne obawy, że jakość wykonania została na tym samym poziomie (nasz tc był z 2002r i byliśmy pierwszym właścicielem od nowości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

@Heniekii a jak 1470 idzie w nie do końca dojrzałym rzepaku tzn kosiłem rzepak swoim 1450 i były problemy(raz zawaliłem ale raczej moja wina) prędkość 1-3km/ha przy 3t/ha, często choinka się zapalała bo obroty spadały młócarni i myśle że chyba separatora też. Może to jego wina? Czytałem gdzies że te przedłyrzenia czy jak to nazwać takie ostre na klawiszach nie nadają się do rzepaku bo czepia się do tego strasznie i trzeba odkręcać, dodam że wiglotność rapsu na skupie 18%.

 

Co do kabiny jeśli chodzi o wielkość to szału niema jak pewnie w 5070 bo jak siedzi ktoś na siedzeniu obok to jest niekomfortowo zato widoczność na kontrolki i zegary pierwsza klasa, wszystko w słupku.

 

@tomek73 no nie gadaj chyba nie widziałeś prawdziwego niemca JD serie 2XXX są niedozdarcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja tylko do tego modelu się odnoszę, bo inne o cacy. Zwłaszcza te 2XXX.

 

Nooo booo i teściu ma 2066

 

5070 nie bardzo jest co poruwnywać do 56. Niby to samo, ale sąsiad ma 2002-4 rok coś koło tego, 56 RS od nowego i jak moim kosiłem koło niego, to mój dużo szybciej

Pole ma 600 metrów, to on tam i z powrotem, a ja już byłem w drugim końcu, czyli on 1200 m, ja 1800m,

Pszenica u mnie sypała z 2, może 3 t/ha na pewno więcej, bo u mnie przesiana jarką , on zostawił.

No on ma stół 5,2 ja 4,6.

Ale sam byłem zdziwiony że mój tyle szybszy, bo myślałem że to takie same maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

jeśli chodzi o ten model.JD już kończy produkcję, bo to nie udany model, awaryjny.

Gdzie nabyłeś informacje że JD kończy produkcję modelu 1470?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj