Zaloguj się, aby obserwować  
azifelek115622

gospodarstwo do 50Ha

Polecane posty

Napisano (edytowany)

witam, występuje z prośba znajomego , nie jest tutaj zarejestrowany dla tego pisze w imieniu jego, a mianowicie, czy opłaci się prowadzić gospodarstwo oparte na uprawie o areale startowym niecałym 50ha? 22 jego i resztę chciałby dzierżawić , ziemia jest średniej ciężkości II-IV klasa, posiada on 3 ciągniki 7211(od nowości), 7245(od nowości), 902 i chciałby jeszcze jeden nowy dokupić, co do maszyn też musi nowe kupić bo nie ma, tak więc opłaci mu się zaczynać? czy da radę na tym zarobić?

Edytowano przez azifelek115622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Stary powiedz prawde, żarty sobie robisz prawda? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jak same rośliny chce uprawiać to by mógł 2 ciągniki sprzedać z tych 3 co ma i kupić jeden większy. Przy roślinach mu 2 starczą na tym areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

To on chyba żadnego pojęcia niema, więc może niech się niepcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Opłaci się bez względu co by na tych 50 hektarach robił...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kukurydza/rzepak , ojciec jego po studiach rolniczych , kiedyś mieli gospodarstwo ale w 90r skończył z tym bo podobno się nie opłacało już , a teraz chce od nowa zacząć tylko że jego syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

To ojciec nie umie, przekalkulować czy się opłaca czy nie przy takich cenach jak teraz?? Kukurydza/rzepak nieda rady tylko z tym, chyba że jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu29V    5

1)W Twoim wykonaniu to ciężki temat. 2) Jeżeli ma ojca po studiach rolniczych to po co tutataj pyta. 3) 50 ha to dobry początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

U nas znajomy ma około 50ha i sieje samom qq a potem sprzedaje na ziarno , ale on ma to gospodarstwo dobrze rozwinięte, suszarnie maszyny do zbioru , młucarnie itp . ale ogólnie facet wychodzi na tym bardzo dobrze co się orietuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Z tymi ciągnikami do sadu może jechać :) Na bo ha i uprawa roślina, ziemie pod rzepak to ciężkie dobre ziemie tymi ciągnikami nic nie zrobi..

Do uprawy qq nie wiem, niegdy nie miałem z tym styczności, ale na 50ha i jeśli chce zacząć to przynajmniej 1 ciągnik 140koni musi mieć. Pierw powinien obliczyć jak finansowo będzie z początku, jakie ma maszyny, uprawa i pielęgnaja zbóż jest droga i jeśli chce sie coś z niej mieć trzeba mieć wiedzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ma kapitał min 100 tys żeby to na wiosnę obsiać wszystko? no chyba że nie dostępne narazie wszystkie 50ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jak on sam nie potrafi na kalkulatorze policzyć to myśle że nie ma sensu żeby sie za to zabierał.

Ma sprzęt jako taki to nie wiem nad czym sie zastanawia. Nie rozumię takich ludzi co mają pod nos wszystko podsunięte, to jeszcze nosem kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też nie :D dla tego tak samo mu mówię i naciskam na niego żeby się nie zastanawiał długo nad tym tylko ruszył w końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

Opłaci się i to jeszcze jak a te trzy lub dwa ciągniki może sprzedać bo 50 Ha jednym nowym obrobi ja wiem sam to że swojego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Z tymi ciągnikami do sadu może jechać :) Na bo ha i uprawa roślina, ziemie pod rzepak to ciężkie dobre ziemie tymi ciągnikami nic nie zrobi..

Do uprawy qq nie wiem, niegdy nie miałem z tym styczności, ale na 50ha i jeśli chce zacząć to przynajmniej 1 ciągnik 140koni musi mieć. Pierw powinien obliczyć jak finansowo będzie z początku, jakie ma maszyny, uprawa i pielęgnaja zbóż jest droga i jeśli chce sie coś z niej mieć trzeba mieć wiedzę..

 

Co ty gadasz 140km na 50ha?? Nawet niewiesz jakie ma ziemie ciężkie czy lekkie, więc te ciągniki mogą dać rade z powodzeniem albo i nie. Rzepak pójdzie nawet na IV klasie spokojnie i plon zadowalający.

Wracająć do tematu tu raczej niech się za to nie zabiera jak policzyć nie umie jak kolega napisał wyżej

 

btw. 140km to można 200ha obrabiać i biedy nie bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Może też się wtrącę, posiadam 50ha +5 dzierżawy i mam zetory 10641 (101KM) 5340 i c360-3p ziemie mam rędziny, jak ktoś miał z nimi do czynienia to wie że jedne z cięższych w uprawie i daje sobie spokojnie radę, jeszcze słomę prasuję na sprzedaż od siebie i od ludzi, znajomy ma JD 80km i 7211 i 70ha z dzierżawami i on już zaczyna się nie wyrabiać także nie wiem gdzie potrzebne te 140 koni. Obrobić da sie i mniejszym tylko mniejsze maszyny podczepiasz i niekoniecznie jest tak ze II klasa sie ciężej uprawia od IIIb. A 50 ha jak się ma głowę na karku i szczere chęci do pracy to zawsze coś z tego zostanie. Możesz poczekać na modernizacje 2014-2020 może będzie młody rolnik (wielu na to liczy i chodzą plotki że będzie dofinansowanie na wsparcie mr) i kupić jakieś maszyny lub wymienić traktor,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Co by na tych 50 ha nie rosło to się opłaci, trzeba mieć tylko głowę na karku. Ja mam 40ha narazie jestem nastawiony na wielokierunkowość trochę trzody, pszenica ozima, rzepak ozimy i się opłaci. Co do ciągników mam MF 90km i 7211 ziemi za lekkich nie mam i są pagórki o różnym stopniu nachylenia. Oczywiście ciągnik do 120km by się przydał to bym bronę wirową z siewnikiem sobie spiął a tak muszę osobno więc moim zdaniem ciągnik do 140km na ten areał 50ha będzie za duży. Dodam tylko, że klasa bonitacyjna gleby nie jest współmierna do jej zwięzłości. Gleby piaszczyste mam na słyndach w znikomej ilości to Vkl. a mam też dużo więcej gliny to klasa IIIb i IVa. Więc kolejność klas nie decyduję o ciężkości gleby co najwyżej o jej jakości.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

dobrze wiedzieć o modernizacji 2014 2020 , może sam skorzystam na jego ziemiach przeważają ziemie klasy II , parę ha tylko co ma IV klasę

Edytowano przez azifelek115622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez kukielMGX
      Posiadam 60ha, Z czego okolo 27ha siejemy pszenzyta i owsa. Reszta to pastwiska i łąki. Zboza siejemy tyle- zeby starczyło slomy i na srute. Mamy 54 sztuki bydla w czym znajduja sie 12 opasow 3 krowy(zeby mleko bylo dla siebie) reszta to mamki cielaki i jałówki. Sprzet jakiego uzywamy to Kubota M110GX, Ursus 914, Zetor 5320, Ursus c330, ładowarka zettelmeyer ZL801. prasa krone, kosiarka vicona, plug kverneland ab100, talerzowka metalfacha  i rozrzutnik 6t. i tu pytanie jak powiekszyc to gospodarstwo? w co pojsc? wiecej opasow? A moze przejsc na bydlo mleczne? 
    • Przez Damian86
      Witam. Mam pytanie jakie sa osiagniecia finansowe przy obsadzie 20 krow mlecznych i 20 opasow. Jakie sa zyski? Czy jest mozliwosc osiagniecia zysku w wysokosci7 tys miesiecznie?
    • Przez kuba24051
      witam. ciotka chce wydzierżawić mi dzialkę rolną na której znajduje się jej gospodarstwo (dzialka ok 6ha i na kilku arach gosp.). jak to rozwiazac? chcialbym podpisac umowe na 10 lat i brac doplaty.
    • Przez RolPro10
      ///
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj