Polecane posty

grzesiekkk    8

Witam.Chcę zakupić przyczepe jak w temacie,niekoniecznie z liderów rynku pronar,metal fach itd.moze być tansza,przeglądajac allegro widziałem kilku producentów takich przyczep w małopolskim,jeden w jasle w podkarpackim,dosc ładne przyczepy robi firma zbych,które widziałem na placu u dealera new hollanda w sandomierzu.Maćie jakieś doświadczenie z przyczepami od tych mniej znanych producentów.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Polecam firme ZASŁAW , to firma wuja i naprawde przyczepki godne uwagi :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

o tej firmie co kolega Michał89 napisał,właśnie myslałem,niestety w mojej okolicy nikt nie ma.Mówisz ze są w miare solidnie wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Czy przyczepa jednoosiowa musi byc rejestrowana czy nie musi jak rozrzutnik obornika czy rozsiewacz do wapna ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Musi być zarejestrowana :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

ja tez tak mogę powiedzieć ale chciał bym jakieś uzasadnienie bo widziałem juz jak przyczepy te duże przeładunkowe z rurą wyspową nie maja rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Ale skoro produceni produkują w dwoch wersiach tj.do rejestracji,lub nie, to nie jestem taki pewien ze wszystkie muszą być rejestrowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

kiedyś coś o tym czytałem o rejestracji przyczep i o ile dobrze pamiętam to przyczepy uniwersalne mają być rejestrowane a przyczepy specjalistyczne (rozrzutnik ) nie ma obowiązku ich rejestracji , jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

Obecnie to jest tak, jeżeli chcesz zarejestrować przyczepę rolniczą powyżej 3,5 tony własnej konstrukcji czyli "SAM" trzeba zgłosić się do Wydziału komunikacji i tam dostaje sie tam wniosek i druk wpłaty o wartości 10zł dla Urzedu Miasta tytułem decyzji administracyjnej, wypełniamy wniosek do którego załączamy :

-faktury na zakup materiałów użytych do wykonania przyczepy,

- rysunek przyczepy (zwymiaryzowany ) na formacie A4 ala rysunek techniczny

- 4 szt zdjęcia pojazdu z kazdej strony po 1 fotografii o wymiarach 10x15

 

w dalszej kolejności jedziemy po tablice próbne do WK by móc jechać tą przyczepa na pierwsze badanie techniczne, następnie wybieramy sobie Okregową Stacje Kontroli Pojazdów, także mówimy WK na którą okręgową stacje jedziemy by w porozumieniu mogli oni nadać wydać i nabić numery na przyczepę (koszto takiego przegladu niecałe 250zł, wracamy do WK dostajemy blachy i czekamy za twardym dowodem

 

 

Oczywiście przy rejestracji takiej przyczepy powyzej 3.5 tony na Okregowej Stacji Kontroli Pojazdów dowiedzieć musimy się jakie wymagania ma spełniać otóż oprócz wszystkich standardowych świateł (przód tył pozycyjne, kierunki i stop odblaski )musi posiadać także przeciwmgielne tylne i światło cofania "wsteczne", dla mnie małe zdziwienie bo jak dotąd wiekszosc ciagników ma tylko standardowy pakiet świateł ale jest to do ominięcia gdyż robimy tak ze w chwili pierwszego badania technicznego diagnoscie musimy to jakies zademonstrować ze sie świeci czyli robimy prowizorke jakiś włacznik czy coś (jak mowi proszą właczyc przeciwmgielne właczamy nasz patent i tyle byle zeby przeszedł badanie po badaniu likwidujemy patent i cieszymy sie z Naszej nowej przyczepy)dla przykładu żadne c-360 nie ma wogole swiatła wstecznego ani przeciwmgielnego jak podłaczymy przyczepe dla rolnika prawo jest lekko pod górę ale "Poolak potrafi, OLEE"

 

 

Post zacytowany z innego tematu na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skhmadaje    0

Ja mam Metal - Fach 3,5 tony pojemność przy podwójnych burtach 6,3 m3. Gdyby lakier nie schodził płatami po kilku miesiącach od zakupu i garażowaniu to by nawet była fajna :/

Edytowano przez Skhmadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do przyczepy Techmont 5t..mam taką od roku..jak oglądałem je przed zakupem było fajnie.Niestety w trakcie użytkowania wyszły wady;

1 słaba jakość wykonania-farba odchodzi ,burty rdzewieją

2 przyczepa strasznie nieszczelna-do zboża trzeba ją uszczelniać bo się wszędzie sypie

3 jakiś partacz wykonuje instalacje elektryczną-wszystko trzeba poprawić bo ciągle coś nie świeci

4 opony nie wytrzymuję-400/60-15.5-dwie juz mi strzeliły

5 juz zakładam 3 siłownik hamulcowy(2 na gwaracji) bo ciągle z nich powietrze uchodzi-zakładają jakies chińskie tandety.teraz zakłądam stary polski i elegancko hamuje.

Już więcej nie kupię sprzętu od prywaciarzy-szkoda nerwów na ciągłe naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj